Резултати от 1 до 3 от общо 3

Помощ при избор на Климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    5
    #1

    Помощ при избор на Климатици

    Здравейте,

    първо да споделя че съм чел малко но не съм супер наясно коя марка какво използва като технологии. Основните ми грижи са марка/R32 или R410a/стенен или подов

    Сторя си къща в Бургас на 400м от морето (мек климът с малко дни с минусуви температури)
    - тухли виненбергер,
    - 8см изолация отвън
    - ПВЦ дограма с 52мм стъклопакет с 4 сезона + бяло + к стъкло
    - опаковал съм терасите от всякъде за да няма термомостове.
    - ЮГ е долен ляв ъгал на сградата

    - на партера имам едно голямо помещение от 110кв на две нива 2.60 и 3.65 (борих се с денивилация)
    - там ще имам камина + може би радятори от котел който е в мазето и който ще работи за да прави топла вода за миене.
    - прозорците са около 35кв.
    искам да сложа и климатици 2 броя 12/18 които да работят за поддържане на основната темепратура в помощението която да не пада под 20 градуса зимата






    отделно отгоре имам 3 спални по около 35 квадрата всяка с баня отделно и искам и там да сложа по 1 климатик в спалня които да държат 20-22 градуса в зависимост от това дали има няма хора вътре.
    - прозорци 9-12 квадрата.



    Искам да взема климатици които не са с COP по нисък от 4, и сякаш не ме интересуват екстри от сорта на 3Д и други подобни измислици. за 12 сякаш ми се дават до около 2000лв но ако прецените че нещо отгоре си заслужава много бих се спрял и на 2500.

    Също за спалните се вуомя дали да са подови - тъй като ще се намират точно до/над нощните шкафчета в близост до терасата.


    Охлаждането не ме притеснява тъй като това лято наблюдавах и не стана много топло в стаите с вече монтираната дограма и изолация. Вярвам че избраните климатици ще могат да се справят с охлаждането.

    Отделно съм прекарал тръби за рекооперация, дали има смисъл да мисля за подгряване и охлаждане на свежият въздух след рекооператора с климатично тяло, претърпяло нещо от сорта на направи си сам ?


    П.С.решението ми за климатиците дойде след като получих оферта за изграждане на термопомпа въздух вода + подово + конвектори
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2

    Отговор: Помощ при избор на Климатици

    Задайте въпроса си в правилната тема.
    Избор на климатик 2018.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #3

    Отговор: Помощ при избор на Климатици

    radosi, както е упоменал Genadi80, прехвърлете въпроса си в правилната тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатици
    От bubinko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-17, 23:29
  2. Помощ за избор на климатици за помещения - 33 кв. м. и 13 кв.м
    От J9dd във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-17, 06:31
  3. Помощ при избор на климатици за 3 помещения
    От daniel79 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-15, 19:04
  4. Молба за помощ за избор на климатици
    От velikoff във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 21-01-12, 09:17
  5. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе