Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Jack Krauser
  • 1 Post By _XaXo_

зацикляне в defrost режим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #1

    зацикляне в defrost режим

    Здравейте,

    имам някакъв проблем с един от климатиците, и ще ми бъде нужен някой разбиращ да го погледне.
    Модела е LG ASNW096BNR3. Проблема е, че както си работи добре в режим на отопление понякога забива в Preheating (defrost) и седи така с часове. Не съм хванал някаква закономерност кога го прави и колко продължително стои така, просто нямам времето да седя и да го наблюдавам постоянно.
    Важно е да се отбележи, че когато го прави външоното тяло не е замръзнало, ламелите са чисти (климатика мина пълна профилактика преди сезона и уж всичко беше наред).
    Когато забие на Preheating се случва така, че дистанционното отчита по-ниска вътрешна температура от заданието, и дори да вдигнеш допълнително градусите, климатика не ще да тръгне.
    Стаята която трябва да топли е около 39 куб.м. (източна, изолирана), климатика е 9-ка, т.е. не би трябвало да вижда особен зор.
    Когато сменя режима на работа на охлаждане тръгва да работи нормално (не съм му замервал температурата, нямам с какво). Ако задържа дори и 1 минута на охлаждане и после като мина на отново на отопление, климатика тръгва да работи нормално и си стига градусите.
    Днес сутринта при нагласени 20 градуса отново си седеше на Preheating. В стаята отчиташе 18 градуса (на дистанционното има такава функция). Увеличих градусите, но не тръгна. Прецъках режимите при което започна да духа топло и за няма и 10 минути стопли прилично. От сутринта до моменат си седи нагласен на 20 градуса, като работи съвсем нормално, включва изключва няма забележки, но го очаквам и днес да направи същата магария.
    Предните дни, също през деня си работи добре, докато в късния следобед (около 5) го хващам да е забил.

    Не са някакви страшни студове, то даже вече почна да се стопля; външното тяло не се обледява (идеално чисто е) ... на какво може да се дължи това?
    Не мисля, че може да е недостатъчен фреон, защото има едни 6-8 часа през които си работи перфектно. Когато забие ако го разръчкам пак си тръгва..
    Търсих из интернет, но не намерих някой с подобни симптоми.

    btw за София става въпрос, ако има някоя добра душа, подробности на лични.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Здрасти. Ако не ме лъже паметта, имам останал спомен в главата от преди години, когато щях да си купувам климатик, и се двуумях между lg и panasonic, но като ровех в интернет за отзиви, още тогава май имаше оплаквания от забили LG-та при спрял компресор, и затова си купих панасоника.
    Дано да не те подведа, но това забиване в preheat май е фабричен, или софтуерен дефект при старите им модели.
    bobivg одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #3

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дано да не те подведа, но това забиване в preheat май е фабричен, или софтуерен дефект при старите им модели.
    И аз съм го чел това из темите за ЛГ. но не успявам да го намеря. Иначе има и решението на проблема.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #4

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Аз не открих много такива случаи, търсих и на аглийски, но може и да не съм се справил с търсенето. На едно място срещнах препоръка датчита за температура на вътрешното тяло да се бил изкарал извън корпуса на самото тяло... Аз нямам познанията, не знам дали това би помогнало и как. Отворих капака, но до там. Ако в това според разбиращите има някаква логика, ако ме насочат бих могъл да се справя и сам, но нещо не ми се струва като решение.
    Иначе имам още 2 инвертора на ЛГ и с тях проблеми няма никакви.
    Сега примерно си работи идеално от сутринта, да видим дали ще забие близките часове. Предните два дни го оставям работещ, отивам да вечерям, да гледам нещо и когато си лягам го заварвам зациклил, със светещ Preheating, нагласен на 20 градуса, а дистанционното отчитащо 17 градуса.
    То този Preheating при ЛГ май не винаги означава че дефроства, но знам ли го, не прилича да поддържа температура, щом тя е по-ниска от заданието.

    Какво е решението bobivg, освен смяна на системата?

    - - - - - - - - - -

    Заби. Значи от 8 сутринта до към 18:17 работи без проблем и сега вече над 20 минути седи на Preheating и духа слабо хладно на долу. Сега нарочно ще го оставя без да го пипам докато си легна, но съм сигурен, че това му беше работата за днес.
    Четох за някаква замяна на платки във външното тяло. Към кого мога да се обърна за подобно нещо, климатика не е гаранционен.
    Ако от тук четящите има вещи в занаята ще бъда много благодарен ако се свържат с мен.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 04-12-20 в 19:01.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #5

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Принципно температурата на дистанционното не е критерий за измерване. Използвай някакъв друг термометър и мери какво показва горе при вътрешното тяло. В темите на за ЛГ съм срещал за така описания проблем, но не се сещам къде и не успях да го открия с търсачката. По спомени или се сменяше софтуера или някоя платка.
    Това preheat не означава само дефрост, а и достигане на температурата и изчакване да спадне за да се стартира отново, но от описанието ти не изглежда да е това.
    Пробвай програмата от този пост, какво ще покаже и качи резултатите. Може и на другите LG-та да пуснеш теста за се сравнят резултатите.
    Виж и долните постове.
    За извън гаранционен климатик аз бих ползвал официалната поддръжка.
    Този пост е редактиран от bobivg; 04-12-20 в 19:40.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #6

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Моите нямат такава диагностика. Не са от най-умните.
    Аз намерих темата за която споменахте и двамата и я изчетох.
    Има 2ма потребителя, които казват че след смяна на платка на външното тяло проблема изчезнал. Писах им на лично за повече инфо, дано отговорят. Да ме насочат към някого да видим има ли шанс тази машина.
    Общо взето търсят се контакти на ЛГ техници.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #7

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    да не е преебан датчика на вътрешната температура и да показва че е по топло от колкото всъщност е..

    В такъв случай климата спира!! въпреки че в стаята може да си е бахър

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #8

    Отговор: зацикляне в defrost режим

    Не го изключвам като вариант, но не знам как да проверя.
    Това беше първото което прочетох като възможен вариант, да се бил изкарал извън кутията на вътрешното тяло.
    Изчитайки обаче темата за D09AK момчетата описват 1към 1 проблема, та ми се струва малко вероятно да е от датчика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #9

    Отговор: зацикляне в defrost режим


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Чест Defrost при LG H12AL
    От Juliano във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 37
    Последно: 26-12-17, 12:42
  2. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 13:26
  3. LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost
    От LG user във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-14, 14:06
  4. Лампички Defrost и Running мигат непрекъснато
    От evikol във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-13, 14:56
  5. Режим Он-оф при -10*
    От stalker 75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-12, 12:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе