Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By force2005

LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #1

    LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Здравейте,

    Някой знае ли, дали може да се увеличи времето за дефрост на LG E12EK.NSB/E12EK.UA3, защото включва дефроста много рядко и времето не стига за обезскрежаване на външното тяло?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Отговор: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Колега мисля че няма да се получи така лесно , освен софтуерно но едва ли от лг специално за теб ще направят нов софт. Този модел когато си купувах хитачито D10EX3 продавача в техномаркет всячески ме убеждаваше да купя ЛГ-то , не сгреших че му отказах , явно по честия дефрост предпазва от натрупване на лед в период за дълго време напред.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Не баш моите клими дефросват през часове и въпреки големия студ и мъглите преди това нямат и помен от лед. Просто дженерала са го напрвили перфектен в това отношение.
    Тоя модел на лг все пак го дават до -10 което значи че са си вързали гащите.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 01-02-14 в 21:07.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #4

    Отговор: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Виж дали наистина остава по самата пита или седи нещо като стеничка от лед, защото вкъщи при големите мъгли след дефрост питата си се размразяваше, но изглеждаше сякаш не е, понеже се натрупваше лед, който се захващаше и растеше като стена. Между него и питата въздух, но така изглеждаше. След дефроста само трябваше леко побутване и падаше веднага, даже не беше лед, а като натрупан много едър сняг.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Така е, между питата и леда има въздушна междина и явно топлообмена върви, защото климатика определено топли. Натрупаният лед е около 5мм дебелина и не може да падне с лек натиск. Причината за това, обаче определено е много по-редкия дефрост, сравнявам с HAIER и HITACHI, който също имам в другите стаи ( условията са същите) и нямат грам натрупан лед. Идеята беше или софтуерно ( ако по принцип има софт, естествено вече разработен ) да се промени леко дефроста или с джъмпери, ако има такива в управлението. Обмислям и варианта с поставяне на нагревател във външното тяло. Какво ще кажете?

  7. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #6

    Re: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #7

    Отговор: LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost

    Аз съм със същия модел ЛГ!Дефроста е перфектен за такъв клас машина!Лед имаше единствено,когато в София преди седмици,имаше всеки ден мъгла!След,като се вдигна мъглата,повече лед не съм видял!И малко извън темата,но лично мен машината ме очарова!Не вярвах,че ще се справи при -8 в София,но нямаше абсолютно никакъв проблем,при зададени 22C в стаята беше 22.3!Е най-вероятно си го обяснявам,че стаята е 14м2 а машината е 12ка....и за стая с дограма без външна изолация и консумацията е прилична върти се около 320W/h-340!
    zhelko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тупкане - LG E12EK.NSB/E12EK.UA3
    От ivaylo781 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 02-02-15, 07:29
  2. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 13:26
  3. Лампички Defrost и Running мигат непрекъснато
    От evikol във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-13, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе