Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree6Одобрявам

Моментна консумация на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #1

    Моментна консумация на климатик.

    Здравейте. Имам една конвенционална 18-ка на която от скоро следя консумацията. Та консумацията или по скоро нейното движение малко ме узадачават и реших да попитам.
    Когато тръгне компресора консумацията е около 1300 вата, бавно за 3-4 минути се покачва до 1900 вата, след което пак за 3-4 минути спада до 1300 вата и климатика изключва. Така до следващия цикъл на включване.
    Иначе може да се каже че работи нормално, духа топло(лятото студено), постига и даже подминава зададените градуси. Нормално ли е така даа движи консумацията? Номиналната консумирана мощност по табелка е 2000 W.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Да не е конвенционален климатика? Марка, модел?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #3

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Той си го е писал още в първото изречение. Напълно нормално поведение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    В колко квадрата помещение работи?
    Ако си го забил в около 30кв. е напълно нормално да ти работи така, а щом е конвенционалка, още повече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #5

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Помещението е 18 квадрата, с врата към друго 17 квадрата, но врата на практика няма, само свод, директно срещу климатика, на 4 метра разстояние.
    Въпроса ми беше породен от това че очаквах консумацията на компресора да е константа при конвенционален климатик.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #6

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Консумацията няма как да е константа, защото натоварването не е константно. Ампеража играе спрямо натоварването, а от там и консумацията, защото напрежението е постоянно. Разхода на колата също не е константа и той зависи от натоварването. Ето пример с компресор за домашен хладилник. Screenshot_20221012_205143.jpg
    Този пост е редактиран от frick; 12-10-22 в 20:56.
    gurcayy и atanasnikolov харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #7

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Добре, да разбирам че няма място за притеснение.

    Сега към следващ въпрос, за даа не отварям нова тема.
    Климатика го купих за смешна сума, монтирах ги сам. Обаче дистанционното което беше с него, не работи, самото дистанционно си работи, не работи с моя климатик.
    Климатика е Sinclair ash-18aq, и оригиналното дистанционно е неоткриваемо. Купих си универсално, и с него климатика тръгна с код за Gree. Обаче нямам възможност да регулирам хоризонтално въздушния поток. Дори да го мръдна с оригинално дистанционно, пипна ли го с универсалното веднага мърда леко в ляво и си стой там. А точно там леко в ляво ми е дивана. Имам достъп до оригинално дистанционно, понеже климатиците бяха три, и на мен ми се падна куция, с грешно дистанционно. Проверил съм сигурно всички обяви в Интернет за подобни дистанционно, и все са като моето грешното.
    Предполагам че климатика е правен в заводите на Gree, или поне електрониката, защото имам и едно устройство Xiaomi AC Companion, което следи консумацията, и то също е дистанционно, там пак тръгна с код на Gree, пак няма настройка за хоризонтално духане, пак си застава на същото положение в ляво.
    Въпросът е кое универсално дистанционно ще може да регулира хоризонтално въздушния поток?


    Омотах се в обяснения...

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8

    Отговор: Моментна консумация на климатик.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #9

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Това е грешното.
    Правилното е Y512SB.


    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #10

    Re: Моментна консумация на климатик.

    От 2000 вата номинал да харчи 1300 не е много нормално, на 1800 може да падне, но не и толкова. Най вероятно е с малко фреона или от твоя монтаж или от преди това е бил така.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Re: Моментна консумация на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    От 2000 вата номинал да харчи 1300 не е много нормално, на 1800 може да падне, но не и толкова. Най вероятно е с малко фреона или от твоя монтаж или от преди това е бил така.
    Това е конвенционален климатик и компресорът тръгва разтоварен. После нагнетява и съответно товарът се повишава. Мисля, че е напълно нормална работа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #12

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Така работи когато съм го оставил на 21-22 градуса отопление.
    Преди малко си направих експеримент, и го пуснах на 30 градуса с вентилатор на максимум. Плавно достигна 1900 вата, след което падна на 1500, отново вдигна до 1700, и докато не го спрях се движеше в диапазона 1700-1800. По време на този "тест" температурата на изходящия въздух се движеше в рамките 52-55 градуса.
    Трябва да е добре?
    Възможно ли е помещението да го спъва този неинвертор?


    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    И що да е спънат? Какъв проблем търсиш? Че не достига 2 kW ли? Ела да ти покажа "върхов" инвертор с максимум 2 kW, който не вдигна повече от 1.91, колкото и да го "пържих". Ако 55 градуса са ти малко.....колко искаш?
    atanasnikolov одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #14

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    Спънат е(долу ще обясня защо). А проблем търсех, защото очаквах че конвенционалния климатик работи с константна мощност.

    А е спънат защото е голям за 18-те квадрата в които е, и те не могат да топлообменят със съседните 17 квадрата през свода. Помещенията са изолирани с картон и вата навсякъде. При зададени 21 градуса, климатика с няколко цикъла на включ-изключ достига 26 и спира. И после си седи така дъъълго време. Последно е работил преди два часа, температурата в помещението в момента е 23,7(на нивото на термометъра) и скоро няма да тръгне пак.
    А ако му задам по ниски градуси изобщо не тръгва, горе при него си е топло. Ако му задам по високи става някакъв ужас.
    Спъната работа...
    По сервизното му описание дават че отоплява до достигане на +4 градуса от заданието, спира и чака достигане на +2 градуса за да тръгне пак. Той горе долу така и прави, само дето тези стойности си ги чака горе при него.
    Лятото на охлаждане не е чак толкова дискомфортно, работеше по хомогенно.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  18. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #15

    Отговор: Моментна консумация на климатик.

    От обясненията ти излиза, че е спънато помещението ти
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2015
    Последно: 17-03-24, 17:26
  2. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  3. консумация на климатик елекролукс
    От ganev91 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-17, 02:07
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе