Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree15Одобрявам
  • 1 Post By zillion
  • 5 Post By Aleksandars
  • 5 Post By Makoto
  • 2 Post By kod
  • 1 Post By zillion
  • 1 Post By gurcayy

Онлайн магазини?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    6
    #1

    Question Онлайн магазини?

    В случая се спрях на Fujitsu General ASHG07KGTB /AOHG07KGCA
    Но проблемът е, че двата магазина които се намират в града, нямат този модел на разположение.Едните казаха, че имали забавяне от доставчика , и не знаели кога ще получат, другите пък, казаха че изобщо не очакват.
    Не знам дали има конкретна причина, точно 7-ците да се бавят, тъй като казаха ,че са получили 9ки и 12ки.

    Тъй като не искам да дойде снега преди климатика, се разгледах онлайн, и намерих няколко магазина, които предлагат. Но малко ме е шубе, да поръчвам онлайн от магазин извън града тъй като това си е сериозна сума пари. Да не говорим за поддръжка и сервизиране ако стане беля.
    Та директно въпросът ми е, ако имате впечатления/ сте пазарували от онлайн магазини, може ли да споделите?

    Извинявам се предварително, ако тук не е мястото на темата!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    268
    #2

    Отговор: Онлайн магазини?

    Това е извора на Генерал
    https://bulclima.com/contacts
    Makoto одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Отговор: Онлайн магазини?

    Makoto, един съвет... Климатизатор се купува от фирма която се занимава само с доставка, монтаж и сервиз на такава техника. Всичко останало е свързано с излишни главоболия... Лошото е, че в последно време, масово фирмите не са чували и за сервиз.... Важното е да се бодне нещо на стената...
    bobovo, Kasap, Mega и 2 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Онлайн магазини?

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Това е извора на Генерал
    https://bulclima.com/contacts
    За жалост единият от двата магазина тук в градът, се водят свързани с булклима, точно в какъв капацитет не знам, но до колкото разбрах, взимат от тях техниката си.
    Проблемът обаче, е че не само нямаха въпросният модел, продавачката/консултантката нонстоп ме натискаше да купя 9ка или 12ка които са с по 400+лв отгоре.И за черешка на тортата, като запитах за заплащане, ми отговори само кеш. Нямали нито ПОС терминал, нито можело по банков път. И това тотално ме отказа.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Makoto, един съвет... Климатизатор се купува от фирма която се занимава само с доставка, монтаж и сервиз на такава техника. Всичко останало е свързано с излишни главоболия... Лошото е, че в последно време, масово фирмите не са чували и за сервиз.... Важното е да се бодне нещо на стената...
    Абсолютно съм съгласен. За това и не гледам по разни мулти маркет места, като Технополис и т.н. А само места пряко свързани с тази техника.За това и се допитвам тук във форума

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #5

    Отговор: Онлайн магазини?

    Какъв е проблема да си изтеглиш кеш и да го дадеш?
    Ти може да искаш през пос терминал, обаче знаеш ли какви такси плаща търговеца?

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Онлайн магазини?

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Какъв е проблема да си изтеглиш кеш и да го дадеш?
    Ти може да искаш през пос терминал, обаче знаеш ли какви такси плаща търговеца?
    Веднага ти отговарям на въпросите.
    1. Проблемът ми е, че не искам да се разхождам с 2000+лв в джоба, и второто е, че чрез банков превод, има проследим път на транзакцията. Една хвърчаща квитанция от продавачката, няма да ми даде спокойствие. А аз съм на мнението, че пазаруването на техника, не трябва да е свързано с дискомфорт на клиента.
    2.Не знам какви такси плаща, и честно казано, не ме интересува.Всичко си е отразено в цената.Аз не съм отговорен за това как някой си води бизнеса.
    VanDan, Gena_bs, tanatos и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Онлайн магазини?

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Какъв е проблема да си изтеглиш кеш и да го дадеш?
    Ти може да искаш през пос терминал, обаче знаеш ли какви такси плаща търговеца?
    Огромен е проблема - даваш пари на измамници, които не плащат данъци.
    Знам каква е таксата, плаща се по цял свят, плаща се вече и почти навсякъде в България.
    Отделно че, за какви такси говориш, когато се отказва превод по банков път???
    Пълен бойкот на подобни фирми трябва.
    tanatos и Makoto харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #8

    Отговор: Онлайн магазини?

    Таксите се плащат за ПОС терминала и се плащат от търговеца.
    Не знам какви са съображенията на търговеца за отказ от банков превод и не ме интересува.
    Никой търговец няма да си позволи да пусне само "квитанция", както се изрази клиента. Издава се гаранционна карта, фактура и касов бон.
    Клиента, като иска да му е "по-евтино" си поръчва от онлайн магазин.
    После си търси фирма която да извърши монтажа "по-евтино"
    Но трябва да е наясно, че гаранцията на стоката се носи от търговеца от който е закупил стоката, а не от фирмата която е монтирала климатика и съответно, ако настъпи събитие което да включва гаранционно обслужване на клиента това "евтино " ще му излезне през носа.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Онлайн магазини?

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Клиента, като иска да му е "по-евтино" си поръчва от онлайн магазин.
    После си търси фирма която да извърши монтажа "по-евтино"
    Но трябва да е наясно, че гаранцията на стоката се носи от търговеца от който е закупил стоката, а не от фирмата която е монтирала климатика и съответно, ако настъпи събитие което да включва гаранционно обслужване на клиента това "евтино " ще му излезне през носа.
    Хайде само да не се слагат думи в устата на "клиента" които не са казани. Никъде не съм казал че търся "по-евтино". просто не искам да плащам повече от колкото е необходимо.Като всеки човек си имам бюджет, и си го следвам. С нищо не съм длъжен на който и да е засегнат търговец, че е решил да работи само с пари на ръка.Ако си засегнат, това си е твой проблем.
    Всички магазини които съм прегледал се занимават изрично с климатична техника и предлагат поддръжка и монтаж. Не става въпрос за Емаг или тем-подобни мулти магазини. Което също го споменах,преди това.

    Оригиналният въпрос в темата беше, кои от тези магазини имат добра репутация. Не съм назовавал специфични, тъй като не знам дали е против правилата на форума или не.
    Не знам каква ти е целта да дерейлираш темата така, но по-добре се спри.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    268
    #10

    Отговор: Онлайн магазини?

    Пробвал ли си да питаш вносителя за модела и монтажа.
    Да им дадеш парите на тях за ВСИЧКО, пък те да си изберат кой да го монтира от дилърите/представителите/фирмите с които работят.
    Така ако има проблем вносителя да си бере гайлето и няма да има прехвърляне на отговорност.
    Aleksandars одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #11

    Отговор: Онлайн магазини?

    Моят Фуджак е купен директно от Булклима- направо на място от офиса им. Имат си монтажни групи, които ми издадоха гаранция.
    Makoto одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    6
    #12

    Отговор: Онлайн магазини?

    Някой случайно да е чувал за eclima ?Имат интересни оферти, но никъде онлайн не мога да намеря отзиви от хора. И ми стои съмнително. Иначе изпратих запитване до Булклима, очаквам отговор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Онлайн магазини за телевизори в България
    От Pat във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 02-06-15, 23:14
  2. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  3. Магазини
    От VStaykov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-11, 02:32
  4. Отговори: 34
    Последно: 30-08-11, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе