Резултати от 1 до 4 от общо 4

Избор на 9ка и 12ка хиперинверторен климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    8
    #1

    Избор на 9ка и 12ка хиперинверторен климатик.

    Здравейте, извинявам се ако има подобна тема, даже четох коментари за някой от моделите но не можах да направя избор и затова реших да питам по-опитните хора тук. Единият климатик ще е 9ка за стая до 15квадрата височина на тавана 2.5 2.6 метра. Дограмата е дървена двойна лятото ще се смени на 5 камерна немска REHAU. Къща 1 етаж тухла 4-ка без изолация за момента. Колебая се между:

    1.Toshiba EDGE RAS-B10G3KVSG-E /RAS-10J2AVSG-E WiFi, 10000 BTU, клас A+++

    2.Fuji Electric RSG09KGTB(E)/ROG09KGCA, 9000 BTU, Клас A+++ (+ закупуване на wifi модул).

    Другатите стаи са 2 със свод преход пак дървена двойна дограма, като лятото смяна с 5 камерна REHAU.

    1. Toshiba Shorai EDGE RAS-B13G3KVSG-E /RAS-13J2AVSG-E WiFi, 13000 BTU, клас A+++
    2. Hitachi RAK-VJ35PHAE/RAC-VJ35PHAE, 12000 BTU, WiFi, Клас А+++, airHome600
    3. Fujitsu ASYG12KGTE/AOYG12KGCA, 12 000 BTU, Клас А+++/А+++
    4. Fujitsu General ASHG12KGTE / AOHG12KGCA, 12000 BTU, клас A+++

    Гледах в topten.eu класацията за SCOP и COP но не знам до колко са точни. Благодаря предварително на всеки, които ми помогне с избора.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    8
    #2

    Отговор: Избор на 9ка и 12ка хиперинверторен климатик.

    Изчетох доста теми за въпросните модели. Пропуснал съм информация за къщата, в която ще са. Ще се използват за отопление и охлаждане. Облас Плевен на около 50км от града. Надморска височина 180метра. Етаж 1 от 2. Без изолация за момента тухла 4ка на замазка, с намерение за външна или вътрешна изолация. Спалнята е 13-14 квадрата с таван 2.5-2.6м за него не съм сигурен точно. 2 външни стени едната от изток, другата от запад. В момента е с двойна дървена дограма, на лято ще се сменя с 5 камерна немска. Планира се външна или вътрешна изолация на етажа, но дограмата е с предимство. Има щори тип ролка, които се спускат от вътре. Модела, който смятам, че ще се справи е
    Fujitsu General ASHG09KGTE / AOHG09KGCA, 9000 BTU в друг сайт го водят KGTB (E). Гледах Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, 9 000 BTU, но е без монтаж и без wifi контролер и доста се оскъпява за 9ка. Тавана е 2300лв с монжат и wifi. За другите 2 стаи, там също има щори, в хола който е 20-23 квадрата са 2 двоини големи прозореца с двойна дървена дограма, една външна стена южна и преход, към друга стая 10-12 квадрата с 2 външни стени южна и западна.Тавана също е с височина 2.5-2.6м В нея има пак 2 двоини големи прозореца с двойна дървена дограма + 1 единичен пак с двойна дървена. Всичките са със щори и предстои смяна с 5 камерна немска. До колкото можах да измеря с телефона размерите на прозорците в хола, другата стая и спалнята са еднакви и са както следва: 155 височина х 110 дължина. Единичният не съм го мерил. За там съм се спрял на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE, 12000 BTU. Като той ще бъде сложен в хола горе срещу свода към другата стая. Въпроса ми е за последната, малка стая с преход от хола към нея, какво ще ми препоръчате 7ца или 9-ка. Не знам дали мицубишито ще е достатъчно за да отоплява и двете стаи. ППц е до 6.3kW, номинално 4.0kW. . Грубо двете стаи са 35-40 квадрата, не мога да кажа със сигурност, понеже са пълни с багаж и не мога да ги измеря, ще пробвам с тавана и телефона, но едва ли имат 40квадрата. За тошибата разбрах, че скърца, вие и т.н. Едж серията, явно има доста калпави партид, а и вече са продадени на Japan Industrial Parntes, доста скандали имаха и т.н.. Хитачито не останах с впечатление, че е по-добро от фуджицуту. А фуджи си е фуджицу, въпрос на предпочитания.
    Този пост е редактиран от Ivanmitov91; 01-10-23 в 02:52.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #3

    Отговор: Избор на 9ка и 12ка хиперинверторен климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Ivanmitov91 Виж публикацията
    Изчетох доста теми за въпросните модели..
    Явн си пропуснал да видиш,че има вече създадена тема за избор на климатик.Премести там питането си, като отговориш на въпросите от стр.1
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...ml#post1048526

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Отговор: Избор на 9ка и 12ка хиперинверторен климатик.

    Темата се заключва.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на нов климатик
    От go6o78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-07-17, 11:23
  2. избор на климатик
    От Radoslav Borisov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-14, 19:46
  3. Избор на климатик
    От Airfan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 23-04-13, 17:14
  4. Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 32
    Последно: 10-12-11, 16:22
  5. Избор за климатик ?
    От blqk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 25-02-10, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе