Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #1

    Избор на климатик

    Привет,

    В следващите дни трябва да си напазарувам климатик за стая 5.3 м х 3.5 м х 2.7 м с окачен таван и вата отгоре. Инак последен етаж, с две външни стени - късата на изток, дългата на юг. Под мен не топлят. С 5 камерна ПВЦ дограма съм със стъкло 4 сезона. Стените са тухлени - дебели, тъй като е старо строителство, но изолация няма. Стаята е спалня и основното ми изискване е да е тих климатика и да не ми въздиша и пуфти, а и да не фучи вътрешното тяло много. Искам да мога да поддържам 21-22 градуса в най-студените дни в Пловдив, т.е. при -15.
    Та за сега съм се спрял на Toshiba ras-10skvp2-e super daiseikai 6 или daisekai 5. Леко се колебая дали да не взема по-голям модел, например 13, но не съм сигурен дали е оправдано да инвестирам толкова.

    Мнения?

    Едит: Бюджет около 2000 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Re:Избор на климатик

    От Тошибите, 6-цата. Може да погледнеш и МЕ FD25, много е тих.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Избор на климатик

    10-ката на ДАЙСЕЙКАЙ 6 ще се справи с помещението без проблем.FD25 също е много добър избор.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Избор на климатик

    Тошиба дайсекай 6 десятката е твоят климатик.За 13-ка тази стая е малка, тоест 13-ката е прекалено мощна за стаята ...

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan
    Стените са тухлени - дебели, тъй като е старо строителство, но изолация няма. Стаята е спалня и основното ми изискване е да е тих климатика и да не ми въздиша и пуфти, а и да не фучи вътрешното тяло много. Искам да мога да поддържам 21-22 градуса в най-студените дни в Пловдив, т.е. при -15.

    Мнения?
    Тези изисквания при две външни стени,ще ги постигнеш само с изолация-инвестирай първо в нея,и другите неща сами ще си дойдат...

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan
    Едит: Бюджет около 2000 лв.
    С половината кинти бих направил изолация на стените и тавана с останалите при Сашо за "японка втора радост"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #7

    Re:Избор на климатик

    Привет,

    Благодаря за мненията! Успокоихте ме доста, че леко се бях притеснил.
    Относно изолацията - няма как да я направя на този етап, тъй като сградата е стара, аз съм на последен етаж и трябва да опъна изолацията до горе до стрехата (над нивото на тавана ми), а там има едни орнаменти и става трудно за изпълнение, отделно долу има една глупава пристройка на EVN, която пречи за вдигане на скеле (алпинисти заради стрехата не са алтернатива), така че изолацията чака един по-добър ден, когато имам повече пари за инвестиране. В момента сменям дограми, слагам климатик, окачени тавани и е лудница... (а и ми писна вече).

    П.П. Сега ще проверя и FD25

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Избор на климатик

    Никой не е казал,че изолацията непременно трябва да е външна-тъкмо ремонтираш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #9

    Re:Избор на климатик

    Спрях се на Daisekai 6, но трябва да приключа със строителните работи първо и тогава ще го монтирам. Благодаря ви за мненията!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #10

    Отговор: Избор на климатик

    Монтираха го преди няколко дни, но още не съм го ползвал активно, така че нямам впечатления. Външното тяло за сега е много много тихо, а нататък ще видим...

  13. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #11

    Отговор: Избор на климатик

    Airfan,честито.Много години да ти служи без аварйно,да те топли,и охлажда.Ти какво сложи,10ка или 13ска.Аз съм с 13ска в стая почти като твоята,18кв.с обикновено стъкло,с два огромни прозореца,но с външни щори.Презапасих се малко,но затова пък няма да го мисля вече минус 10 ли е,или минус 20.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #12

    Отговор: Избор на климатик

    Аз сложих 10-ка и до сега на най-студеното около 2-3 градуса работи на много слаб вентилатор и дори спира на моменти. За сега съм много много доволен. Ще видим как ще е в големите студове. В момента го държа на 21 градуса.

  16. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #13

    Отговор: Избор на климатик

    Честито и от мен!Да си го ползваш с здраве и да ти служи дълго време!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #14

    Отговор: Избор на климатик

    Да споделя малко мнение - климатикът с лекота отоплява описаната в първия пост стая. Почти винаги работи на минимална скорост и до момента за 1100 часа работа имам около 300 вата на час средна консумация. Климатикът е настроен на автоматичен вентилатор, 21 градуса и пълна мощност. Понякога го вдигам на 24-25, когато съм къпал някое от децата, за да им е топло докато се обличат.
    Повече от доволен съм!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Избор на климатик

    Това да се чува

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 18:34
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе