Вижте резултатите от анкетата: Здравейте!Имам следното запитване:FUJI ELECTRIC DC INVERTER 12ка,много рядко дефрозва и не успява да

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • какъв е проблема?

    6 50.00%
  • евентуалните решения?

    6 50.00%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #1

    Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка


    Здравейте!Имам следното запитване:Климатика е FUJI ELECTRIC DC INVERTER 12ка,през изминалите доста мъгливи дни почти не размразява,един,два пъти на ден.На външното тяло образувалият се скреж и лед не успява да се размрази напълно.Може ли да се настройва по някакав начин да дефрозва по често,или пак нещо с датчиците му не е наред?Климатика работи постоянно-като не сам в стаята е на 19гр.а когато сам там е на 21-22гр.Предваритрелно благодря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Да беше написал какъв е клиамтика. Точния модел.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Цитат Първоначално публикувано от meraka

    Здравейте!Имам следното запитване:Климатика е FUJI ELECTRIC DC INVERTER 12ка,през изминалите доста мъгливи дни почти не размразява,един,два пъти на ден.На външното тяло образувалият се скреж и лед не успява да се размрази напълно.Може ли да се настройва по някакав начин да дефрозва по често,или пак нещо с датчиците му не е наред?Климатика работи постоянно-като не сам в стаята е на 19гр.а когато сам там е на 21-22гр.Предваритрелно благодря.
    Когато си в стаята с климатика го прави на 23 градуса и няма да има такъв проблем.В тази гъста мъгла е нормално да има скреж/лед особено когато не му задаваш повече от 21 градуса.Този климатик иска да се развърти за да дефростне.При мен в монета е 1.7 градуса и има гъста мъгла-дайкина на 25 градуса за 35-45 минути заприличва на Дядо Мраз- скрежа запушва проходите между външните ламели.Нормално е много влага има във въздуха.

    ИмАМ 2 х 12 LDC , фуджи илиектик и дженерал и 2-та на 16 до 21 градуса правят дефрост на 7-8 часа и държат скреж(когато има мъгла).когато ги напъна на 23 градуса на 3 часа 3 часа и половина чистят на 100% скрежа.Аз ги ползвам на 23 градуса когато не спя и съм в стаята, когато спя или ме няма в стаята от 18 до 20 градуса(тогава образуват скреж).
    От мъглата няма да се прецака, от сняг, суграшица и леден дъжд трява да го пазиш и наблюдаваш дали си дефроства както трябва.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Когато си в стаята с климатика го прави на 23 градуса и няма да има такъв проблем.В тази гъста мъгла е нормално да има скреж/лед особено когато не му задаваш повече от 21 градуса.Този климатик иска да се развърти за да дефростне.
    +1
    Имам 12LGC. При външна температури около 0º и мъгла, ако задам температура по-ниска от 22º, климатика не се натоварва и даже изключва от време на време. Външното тяло заскрежава и не се размразява с часове. Просто задай по-висока температура от дистанционното.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Благодаря Ви за съветите.Ще пробвам на 23гр.когато съм в стаята да видя какъв ще е резултата(дали 6те дефозва по често,ще изчиства ли нацяло външното тяло)
    А относно модела на климатика:FUJI ELECTRIC DC INVERTER модел:RSH12LGC
    Помещението което утоплявам е:3.90 на 3.90 с височина 2.80-приблизително,прозорец от PVC-5 камерно,изолация на външни стени и таван(4см стериопор),ламинат с изолация на пода.Не зная дали това е от голямо значение за работата на 12ката,но просто за информация.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #6

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    И при мен го има същия ефект - при температури около нулата (0+) и мълга външното тяло трупа бая скреж/лед защото при тия температури климатика работи "уекичко" и не навърта "километраж" за да включи дефроста. При по висока зададена (от тази на която го ползвам 20/22) температура влиза по-често в дефрост.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Явно климатика идва голям за това помещение. Пробвай да направиш следното. Изключи климатика от дистанционното. Тогава може да почне да се размразява, както е зиключен. Ще го понзаеш по мигането на лампичката. Този ефект съвсем случайно го забелязах на мойто ЛГЦ.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #8

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Явно климатика идва голям за това помещение. Пробвай да направиш следното. Изключи климатика от дистанционното. Тогава може да почне да се размразява, както е зиключен. Ще го понзаеш по мигането на лампичката. Този ефект съвсем случайно го забелязах на мойто ЛГЦ.
    Това става и при 12 LD, но не мига лампата за дефрост и единственото по което познавам за дефроста е стопявяне на леда по външното тяло.Този номер съм го нарекъл принудителен дефрост- с гасенето от дистанционното започва веднага дефроста(при ниски температури).Умно измислено-подготвя се да е чист за следващия старт.

    П.П. Ще проверя дали мига или не, защото досега не съм забелязъл да мига, но е възможно от дневната светлина да не виждам светлината за дефрост да мига...

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Това става и при 12 LD, но не мига лампата за дефрост и едонственото по коетопознавам за дефроста е стопявяне на леда по външното тяло.Този номер съм го нарекъл принудителен дефрост- с гасенето от достанционното започва веднага дефроста(при ниски температури).Умно измислено-погтвя се да е чист за следващия старт.
    Хм! Странно, при мен си затваря клапите и лампата си мига, както при нормален дефрост.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #10

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Това с мигането е интересен феномен. Има го и при мен. Имам 2 9-ки LGC в офиса в 2 еднакви стаи като размер, но едната стая е с една външна стена повече. В нея като изключа климатика от дистанционното "operation" започва да мига и се чува как работи външното, но какво прави не съм гледал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #11

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Изключи климатика от дистанционното. Тогава може да почне да се размразява, както е зиключен. Ще го понзаеш по мигането на лампичката. Този ефект съвсем случайно го забелязах на мойто ЛГЦ.
    Вчера се случи абсолютно същото и при моя климатик. Поздрави!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #12

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Здравейте!От няколко месеца имам Fuji electrik RSA 12 LGC.От известно време чувам във вътрешното тяло при най-ниска степен на вентилатора монотонно потракване,нещо такова - тък,тък,тък и така,докато тръгне на по-висока скорост.Като повдигна тялото от единия край нагоре и се опитам да го фиксирам в това положение се оправя,но след известно време това тракане при съвсем леко движение на вентилатора се появява отново. Дали този проблем е от нивелация или нещо друго... Моля за съвети,ако сте се сблъсквали с такъв проблем! Благодаря,предварително!!!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #13

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Имаше такава тема. Става въпрос за втулка, от лявата страна на климатика, в която лагерува турбината. Аз съм с Fujitsu 07LCC и при мен го имаше същото тракане докато не го "излекувах"...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #14

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Цитат Първоначално публикувано от iwan33
    Имаше такава тема. Става въпрос за втулка, от лявата страна на климатика, в която лагерува турбината. Аз съм с Fujitsu 07LCC и при мен го имаше същото тракане докато не го "излекувах"...
    Какво е лечението?

  18. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #15

    Re:Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка

    Наистина,сподели как си го ликувал и имало ли е ефект.На моя му подложих планка от долната лява страна и тракането едва се чува,трябва да залепя ухо до тялото,за да го доловя.Само,че докога ще е,незнам. А за този модел какво ще кажеш FUJI RSB-12LDC PLASMA

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  2. Проблем с климатик FUJI ELECTRIC ROR12LGC
    От sstambo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 15-02-12, 22:00
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  4. Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-10, 17:34
  5. Крайна цена на Fuji Electric 12LCC или на съответните "еднакви"
    От Svetste във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-08, 00:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе