Резултати от 1 до 13 от общо 13

Монтаж на външното тяло в подпокривно пространство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    2
    #1

    Монтаж на външното тяло в подпокривно пространство

    Здравейте, един спец по климатици ми предлага да си монтирам климатик в подпокривното пространство на къщата. Ще го ползвам главно за отопление. Дайте съвет, малко не ми се вярва да работи мормално.Аз исках да купя инвертор на митсубиши 1400лв. но ми каза да взема една медея за 400 и да я вкарам в покрива било пробвано и няма проблеми. Разликата си я бива!!! но дали???

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Климатик в покрива

    Ами зависи от обема на подпокривното пространство. За панелен блок ли става въпрос. Иначе за панелките става. Виж сега. Мидеите че топлят добре топлят ама дали ще е толкова качествена като митсубишито. Е вярно че даваш само 400лв.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    2
    #3

    Климатик в покрива

    за къща става въпрос 8х8м h3м с капандура

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    11
    #4

    Re: Климатик в покрива

    И аз съм чувал, че е добре да се монтира в подпокривно помещение. Температурната разлика била по-малка и няма толкова влага. Не познавам обаче никой с така монтиран климатик, макар че разпитвах специално за тази ситуация.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #5

    Re: Климатик в покрива

    Идеята се състои в това че топлината която къщата изпуска от тавана да се поема от външното тяло и да се връща обратно в къщата - това е перфектното отопление. Въпроса е как точно да прихванеш колкото се може повече топлоенергия - например ако изолираш перфектно керемидите то топлото ще се събира в шапката.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #6

    Re: Климатик в покрива

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Идеята се състои в това че топлината която къщата изпуска от тавана да се поема от външното тяло и да се връща обратно в къщата - това е перфектното отопление. Въпроса е как точно да прихванеш колкото се може повече топлоенергия - например ако изолираш перфектно керемидите то топлото ще се събира в шапката.
    Като ще е изолация, не е ли по-добре да се изолира самата стая та енергията да си остава там, вместо да се изолират керемидите, пък после да се чудим как да върнем топлината/студа от подпокривното пространство обратно в стаята?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #7

    Re: Климатик в покрива

    Няма спор - колкото ти е по-добра изолацията на стаята толкова по-добре. Обаче все нещо излита нагоре, та идеята е да го уловим всичкото ако можем.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Климатик в покрива

    Ами добре, ще изолираме покрива, ама какво правим през лятото, когато въпросния климатик започне да отделя топлина?

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Климатик в покрива

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ами добре, ще изолираме покрива, ама какво правим през лятото, когато въпросния климатик започне да отделя топлина?
    Ами инкубатор - какво лошо има?
    Може за пиленца или пъдпъдъци.......................... :Super:

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Климатик в покрива

    Или ще наденем на "питата" водна риза и ще имаме много литри топла вода за къпане...

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #11

    Re: Климатик в покрива

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Или ще наденем на "питата" водна риза и ще имаме много литри топла вода за къпане...
    Това с басейна е добра идея - няма ли го направено някъде по морето.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #12

    Re: Климатик в покрива

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Това с басейна е добра идея - няма ли го направено някъде по морето.
    Има го* * С изключение на водната риза и някои други подробности......

    п.п. Тази тема не почва ли да се препокрива с темата за външно тяло топнато в казан Може да се сложи казан на покрива и да се топне в него агрегата и лятото да се ползва и като бойлер.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #13

    Re: Климатик в покрива

    Цитат Първоначално публикувано от botro
    И аз съм чувал, че е добре да се монтира в подпокривно помещение. Температурната разлика била по-малка и няма толкова влага. Не познавам обаче никой с така монтиран климатик, макар че разпитвах специално за тази ситуация.
    е ето ти такъв човк аз съм го сложил във въздушната междина на блока (на последен етаж съм) определено това е перфектен вариант при дебела горна плоча при мен на места е над 60см заради денивелацията на покрива и при достатъчен обем при мен е* 400м3, 300x1,3, какво да кажа при минус 20 навън горе беше +4 градуса з лятото там е по хладно отколкото в апарамента ми, е зимата затискам 20 броя pvc тръби фи 110, лятото махам тапите но това са бели кахъри. така че при подходящи условия това е прфектен вариант, даже се притеснявам моя самсуняк да не се изнежи нещо щото и той като в онази песничка не виждал нито дъжд нито студ нито слънце най се притеснявам да не хване рахит

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Измиване на външното тяло!
    От krapeto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-12, 13:25
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Монтаж на климатик в ограничено пространство
    От Zygot във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 05-04-11, 14:42
  5. Монтаж на външното тяло в закрито пространство?
    От ivanhoe във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-05, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе