Резултати от 1 до 3 от общо 3

Монтаж на външното тяло в закрито пространство?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1
    #1

    Монтаж на външното тяло в закрито пространство?

    Здравейте,
    живея на последния етаж от къща, над мен има таван висок около 1,5м. в средата, широк 8 и дълъг 10м.
    Въпроса ми е дали е удачно да се монтира външното тяло на климатик в подпокривното пространство?
    Идеята е, че все пак къщата се отоплява и даже навън да е -20 градуса под покрива ще е сигурно около 0.
    По този начин няма да се притеснявам,че климатика ще замръзне и няма да топли.

    При тази постановка задължително ли е инвертор или може да мина тънко и с обикновен сплит?

    Също колко би било ефективно отопелението на 2 стаи по 15-20 кв.м. една до друга преходни ако ги топля с един климатик, контиран близко до или срещу преходната врата. Какъв трябва да е климатика - 40кв. м. на 2.40 височина с прозорци около 6-7кв.м общо и 2 външни стени тухлени с мазилка без изолации.
    Тавана е изолиран с минерална вата, около 10см

    Благодаря предварително за компетентните мнения.



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #2

    Re: Климатик на закрито?

    Точно за 0 /нула/ време на тавана ще стане от 0 на -30, защото студа от стаите го качва на тавана и познай къде?... точно на твоя таван, където независимо от изолацията ще изстудява. Аз също мислех да си сложа външното тяло в гаража, но бързо ме разубеди съседа /хладилен техник/. 2-те стаи с 1 климатик ще можеш да топлиш но не и при -10 и надолу, тогава ще трябва да си затвориш вратата на стаята с климатика, ако искаш да имаш поне 20г. /говоря за конвенционален климатик, инверторния може и да се справи, но пак с разход като за два./

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Климатик на закрито?

    Прочети и тази тема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Измиване на външното тяло!
    От krapeto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-12, 13:25
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Монтаж на климатик в ограничено пространство
    От Zygot във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 05-04-11, 14:42
  5. Монтаж на външното тяло в подпокривно пространство
    От bigger във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 24-08-05, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе