Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68
Like Tree12Одобрявам

Монтиране на навес (козирка) над климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #46

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика



    Още един мъченик без козирка, само че пострадал от мазилка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    И така ще работи само едни нови стойки все пак е конвенционал и там където е удара е празно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #48

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Писах и в раздел " Отопление" , но отговор не получих, а ми е много притеснено какво да правя! Ще правим топлоизолация с алпинисти на жилищния блок, климатика ми е монтиран преди няколко години. След полагането на изолацията ще остане разстояние от 3-4 см. зад външното тяло за циркулация на въздух. Няма място на стойката за да се издърпа тялото още навън. Според Вас малкото разстояние ще пречи ли за нормалната работа на външното тяло ?

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #49

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Всеки производител упоменава в сервизното ,минималното разстояние за нормална работа-обикновено са 10см.Около 3-4 е малко за циркулация на въздуха и ще се намали дебита,ще се затрудни работата и увеличи шума.Виждали сме снимки на вкаран и топлообменника в изолацията,но...

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #50

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Смени стойките с по-големи и дълги, продават такива - 12 лева.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #51

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    От малко градче съм и от най-близкия град от който мога да извикам техници е Пловдив. Предполагам , че под 150 лв. няма да се размина. Монтажът на климатика беше извършен от Клима груп -Пловдив на изключително трудно място на седми етаж. Трябва да демонтират външното тяло, да сменят стойката и удължат с малко тръбите. Кой знае колко пари ще ми вземат! Доста се поохарчих и ако според Вас няма да се отрази на работата на външното тяло това разстояние няма да предприемам това начинание.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #52

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    защо просто не сложиш по-тънка изолация зад климата, като така запазиш малко по-голямо разстоянието до стената ?
    аз си мисля че ще стигне въздуха, кажи модела , или погледни из бумагите колко отстояние трябва да има.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Искат разстояние над 10 сантиметра, при които ти гарантират, че климатика ще има посочената ефективност. При по-малко разстояние ефективността намаля, например от COP 3 ще стане COP 2. Тоест, ако климатика ти консумира 1kW вместо да отдава 3kW ще отдава 2kW.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #54

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    защо просто не сложиш по-тънка изолация зад климата, като така запазиш малко по-голямо разстоянието до стената ?
    аз си мисля че ще стигне въздуха, кажи модела , или погледни из бумагите колко отстояние трябва да има.
    Климатикът е Daikin FTXS25C, поставен в спалня 12 кв.м. на 2.50 височина на помещението.
    Valen1, с ефективността на климатика досега съм нямал проблеми, даже ми се струва ,че е преоразмерен, защото в повечето време работи на он-оф режим. Ако тези 3-4 см няма да затрудняват работата на тялото и то да се повреди, ефективността няма да е гледам и ще си го оставя така. Спалнята е южна и изключително топла, тухла и с вътрешна изолация от депрон, шесткамерно пвц саламандър и троен стъклопакет.Сега блока решиха да слагат и външна 8 см. изолация и не искам да се отделя само моят апартамент с лоша фасада. Даже едно приятелче ми се шегува, че след поставянето на изолацията няма да имам нужда от този климатик и по-добре да го демонтирам. Като си спомня какъв зор видяха фирмата докато го монтират, направо тръпки ме побиват , ако пак ще се демонтира и слага.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334936503[/time]_________________________________________________

    Намерих упътването за инсталация на външното тяло и го дават поне 50 мм. отзад.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #55

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    ahmedahmedov_1976@abv.bg Ако не е проблем направи малко снимки на тоя климатик,че ми стана интересно с тоя ултра сложен монтаж.. да видим колко е бил сложен... пък и от снимките може и някоя идея да изкочи

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #56

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Enties, в момента съм няколко дни на село да посеем картофите и не мога да снимам. Сложността , поне според мен, беше в това, че двама трябваше да държим монтажника с главата надолу от седми етаж за да може да монтира стойката и външното тяло колкото може по-ниско за да не пречи. Освен това трябваше да демонтираме и стъклопакета, защото заради мойто невежество направих дограмата само с едно отваряемо крило. Тръбните изводи при ремонта бяха заложени също много надолу под прозореца. Е, щом е сложено ясно, че пак може да стане ама май ще си е цифра работата. Засега мисля да сложа зад тялото по-тънка изолация, за да има препоръчаното в инструкцията 50 мм. разстояние.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #57

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Здравейте майстори, вчера забелязах, че от два климатика на комшиите над мен капе точно върху моя. Като се замисля с това капане през зимата ще се облединява целият и затова реших да му сложа една козирка. Харесъл съм си това изпълнение. Та въпросът ми е какво трябва да е разстоянието от горният край на тялото и козирката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #58

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    ...щом капе отгоре не лошо да му туриш един сачак...еми няма точна рецепта за разстоянията...както го направиш...моя например в предната част където е решетката минава на 2см от климатика...от наклона зависи и това дали повече или по-малко ще пръска и по стената...

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #59

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Ето тази колиба ме измъчи докато стигна до климатика:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #60

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Ужасно се чува нощем когато капе на ламарината - имай не едно, а две наум, когато слагаш козирката!!
    Трябва нещо отгоре да има - поресто, за да не се чуват капките!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?
    От mirowski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-11, 23:33
  2. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02
  3. Монтиране на климатик?
    От jsivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 50
    Последно: 10-01-11, 12:31
  4. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 19:11
  5. Монтиране на USB на dvd ELITE?
    От DEF във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-05, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе