Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 68 от общо 68

Монтиране на навес (козирка) над климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #61

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Днес поръчах козирката и след седмица ще е готова. Изработена е от алуминй, но преди да я монтирем ще я боядисам отгоре с течна гума, хем като допълнителна изолация и най-важното когато вали дъжд или капят комшийските климатици да е безшумна.

    - - - Обновено - - -

    Е, никой ли не може да каже колко горе долу трябва да е разстоянието м/у козирката и тялото. Или няма никакво значение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #62

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    10 см. са достатъчни отгоре.
    Този пост е редактиран от bobovo; 16-11-12 в 00:27.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #63

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Благодаря ти за отговра. Вече се бях отчаял, че никой няма да ми даде съвет.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #64

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Здравейте.Монтажа сигурно е бил подобен.untitled.png Когато се мисли се получава това/http://gigapan.com/gigapans/66626 /разгледайте средния блок в дясно.А за навесче разгледайте тук.ilmalämpöpumppu katos - Google-haku
    Този пост е редактиран от bingobongo; 28-11-12 в 14:45.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #65

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Ти инструкция за монтаж нямаш ли? Там има едни схеми на какво разстояние от горе, от ляво/дясно може да има стени "прегради".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #66

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от stiv Виж публикацията
    Днес поръчах козирката и след седмица ще е готова. Изработена е от алуминй, но преди да я монтирем ще я боядисам отгоре с течна гума, хем като допълнителна изолация и най-важното когато вали дъжд или капят комшийските климатици да е безшумна.

    - - - Обновено - - -
    От скоро съм регистриран във форума и само чета ли чета..........Относно козирката за климата преди време мислих как да обезшумя капките(дразнят) и залепих върху ламаринените козирки изкуствена трева,получи се добре-не се чуват толкова много,трябва да се заслушаш.Дано съм бил полезен.
    Като за първи пост толкова.
    П.П.Климатиците са ми два.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #67

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от stiv Виж публикацията
    Днес поръчах козирката и след седмица ще е готова. Изработена е от алуминй, но преди да я монтирем ще я боядисам отгоре с течна гума, хем като допълнителна изолация и най-важното когато вали дъжд или капят комшийските климатици да е безшумна.

    - - - Обновено - - -

    Е, никой ли не може да каже колко горе долу трябва да е разстоянието м/у козирката и тялото. Или няма никакво значение.
    Здравей ,предстои ми слагане на козирка поради ред при4ини.Въпросите ми са :.Доволен ли си от избора, чуват ли се капките .Все си мисля 4е ще спася само обледенявнето на климатика ( не 4е е малко ),всичко друго ще си остане.пръскането на прозореца ,капенето постояннно и шума на капките.каква ще е тази мултифункционална козирка !!???:rolleyes:

  10. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #68

    Отговор: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Темата е доста стара, но е и в същото време много актуална. В началото има доста коментари за това, че по български всеки гледа да сложи покривче и т.н. , но факт е, че при високи сгради климатиците се налага да се монтират един върху друг, а масово не се слагат кондензни тави. И тъй като този проблем го имам и аз споделям идеята ми, която с мой приятел реализирахме за два от климатиците.

    Основно като мислихме нещата съм гледал да може лесно да се монтира и да не затруднява достъпа до машината, както и да няма голямо трополене и пръски от капещата вода. В случая над мен има 15 жилищни етажа и можете да си представите капка/и от такава височина какъв звук издава , а за парче лед не искам и да си го представям.

    Рамката е изработена от обикновен правоъгълен профил. След това се боядиса прахово. В средата на рамката има допълнителен профил - нещо като греда, за да е по устойчиво на удар.




    6.jpg


    Върху рамката сложихме поцинкована ламарина, като идеята е така да е огъната, че да се закача на предна част и да се захване с няколко винта отзад. На тази снимка се вижда идеята.

    5.jpg


    За да няма директен контакт на ламарината с профила обшихме рамката с дунапренен фитил с лепяща повърхност като този foam edge masking tape. Много здраво залепва и тъй като е доста плътен оказва напрежение в ламарината, като по тоя начин става много стегнат монтажът.

    98o-200x200.jpg

    Над ламарината наредих битумни керемиди, като преди това обезмаслих ламарината и сложих на места битумно лепило. С пистолет за горещ въздух мисля, че се залепиха идеално.

    Това е резултатът:

    2.jpg 3.jpg4.jpg1.jpg

    Отдолу почти не се забелязват, което ми беше и основното изискване - да не привличат погледи. За момента шум практически няма и съм доста доволен от резултата. Да- аматьорско е, но всичко купешко или е доста скъпо или са доста издадени напред (1 м.). Преди на единия бях сложил купешка от поликарбонат, но беше страшно .

    П.С. Преди някой да ме нахрани и да пита защо аз не съм сложил тави.... За единия купих още преди монтажа, но след това видях, че и двата олука се изливат на мястото , на което в момента капят климатиците.

    Поздрави,
    Спас

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?
    От mirowski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 20-11-11, 00:33
  2. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 20:02
  3. Монтиране на климатик?
    От jsivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 50
    Последно: 10-01-11, 13:31
  4. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 20:11
  5. Монтиране на USB на dvd ELITE?
    От DEF във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 21-12-05, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе