Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 68
Like Tree12Одобрявам

Монтиране на навес (козирка) над климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #1

    Монтиране на навес (козирка) над климатика

    По-добре ли е за климатика ако над него се монтира навес (козирка), и защо?
    Може ли някой да ми даде компетентен отговор, че скоро ми предстои монтаж?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Климатика е проектиран да работи без наве/козирка. Освен това една такава козика много гадно шуми, когато вали дъжд.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    зимата би имало полза но само когато вали сняг ,той много бързо се набива на питата и ефективността на климата спада .. аз правя следното - зимата слагам понякога една гумена стелка отгоре да не го вали сняг ,ако няма нужда я махам

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    зимата би имало полза но само когато вали сняг ,той много бързо се набива на питата и ефективността на климата спада .. аз правя следното - зимата слагам понякога една гумена стелка отгоре да не го вали сняг ,ако няма нужда я махам
    това е хитро - хем пази климатика, хем и не шуми

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #5

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    зимата би имало полза но само когато вали сняг ,той много бързо се набива на питата и ефективността на климата спада .. аз правя следното - зимата слагам понякога една гумена стелка отгоре да не го вали сняг ,ако няма нужда я махам
    Интересно е, че в инструкциите за инсталация на моя климатик се казва, да не се инсталира (ако е възможно) външното тяло на място с пряка слънчева светлина. Препоръчват да се постави навес за предпазване от преките лъчи.
    "If possible, do not install the unit where it will be exposed to direct sunlight.(If nesessary, install a blind that does not interfere with the air flow."
    Не се обяснява защо. Може би това касае само режима охлаждане?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #6

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    В моята инструкция пише при експоатация при ниски температури:
    1. Да не се излага всмукателната страна на вятър и да се монтира с тази страна към стената, ако не може да се монтира преграда против вятъра.
    2.В район с голяма снежна покривка да се монтира козирка и да не е близо до земята за да не попада сняг в питата.

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #7

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Привет!
    И аз през последната зима забелязах, че при снеговалеж от "течението" на голямата перка на външното тяло климатика доста интензивно "лепеше" сняг. Мислех си за навес - ма много грозно (живея в панелка накичена с всякакви антени/кабели/клими по фасадата и ми се стори, че ще е много мангалско да сложа и навес на климата).
    Някакви други идеи за "навес"?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от bukke
    Интересно е, че в инструкциите за инсталация на моя климатик се казва, да не се инсталира (ако е възможно) външното тяло на място с пряка слънчева светлина. Препоръчват да се постави навес за предпазване от преките лъчи.
    Не се обяснява защо. Може би това касае само режима охлаждане?
    В режим охлаждане външното тяло отдава топлината,която се извлича от стаята,към околната среда.За да протече този процес естествено температурата на тялото трябва да е по-висока от температурата на околната среда.Прякото слънчево греене в случая едва ли допринася за това.
    За да се преодолее това допълнитено натоварване се покачва налягането на кондензация,което води до по-голям разход на енергия и по интензивно износване.Няма да се почуства зле климатика,ако се постави козирка.
    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    В моята инструкция пише при експоатация при ниски температури:
    1. Да не се излага всмукателната страна на вятър и да се монтира с тази страна към стената, ако не може да се монтира преграда против вятъра.
    2.В район с голяма снежна покривка да се монтира козирка и да не е близо до земята за да не попада сняг в питата.
    Климатика има режим на обескрежаване,скрежа влошава топлообмена.При снеговалеж влажността на въздуха е висока.При това положение климатика по-често включва обезскрежаването.Съвсем естествено е че далеч няма нужда от допълнително количество сняг по изпарителя.Режим при +2* и снеговалеж е по-неблагоприятен за климатика от режим при -2*.Във втория случая влажността на въздуха е ниска.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #9

    Re: Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    В режим охлаждане външното тяло отдава топлината,която се извлича от стаята,към околната среда.За да протече този процес естествено температурата на тялото трябва да е по-висока от температурата на околната среда.Прякото слънчево греене в случая едва ли допринася за това.
    За да се преодолее това допълнитено натоварване се покачва налягането на кондензация,което води до по-голям разход на енергия и по интензивно износване.Няма да се почуства зле климатика,ако се постави козирка.Климатика има режим на обескрежаване,скрежа влошава топлообмена.При снеговалеж влажността на въздуха е висока.При това положение климатика по-често включва обезскрежаването.Съвсем естествено е че далеч няма нужда от допълнително количество сняг по изпарителя.Режим при +2* и снеговалеж е по-неблагоприятен за климатика от режим при -2*.Във втория случая влажността на въздуха е ниска.
    Благодаря за коментара.
    Вероятно ще си монтирам някакъв навес. Може би от палупрозрачен материал. Някое парче поликарбонат или нещо подобно.

  12. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #10

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    В моя случай не е козирка а си е цял катун Грозничко е,обаче зимата като зафучи нямам никаква грижа.Тялото е на източна стена,в съседство няма другикъщи да спират вятъра,и така го мотае.....А в Русе се случват и дълги зими
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Това от какъв материал е? Нещо решетесто?

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #12

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Поликарбонат 3мм (от Жирафа) и скелет от кв.тръба 15х15мм

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #13

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Единия от климатиците ми,е монтиран на балкона,като го поставихме напряко за да не ми застава пред прозореца.Сега го отчитам като грешка,защото зимата сваля още около 3-4 градуса,а лятото не можеш да се покажеш от горещина,и това при положение че има голям обмен на въздух,защото едната страна все пак е отворена.По начина по който сте го запушили този климатик от снимката,няма да му навява сняг,но съм сигурен,че ако околната температура зимата е 0гр,то под тази козирка ще стане -4 -5.Така ще издухва изстудения вече въздух,който ще се удря в тази преграда отпред и ще си го засмуква обратно,което ще доведе до по-лоша работа на климатика и по-голям разход.Просто споделям мнението си на потребител и мисля,че отпред трябва да е отворено.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #14

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Отпред отвора според мен е достатъчно голям.Преди да лепна челните панели съм пробвал (със запалка при работещ вентилатор)ширината на въздушната струя.Така съм преценил,и нямам проблем с това ( а мислех да разширя още от едната страна) просто няма нужда

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Монтиране на навес (козирка) над климатика

    Българска работа грозни козирки и къщички сякаш ще го ползвате вечно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?
    От mirowski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-11, 23:33
  2. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02
  3. Монтиране на климатик?
    От jsivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 50
    Последно: 10-01-11, 12:31
  4. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 19:11
  5. Монтиране на USB на dvd ELITE?
    От DEF във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-05, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе