Резултати от 1 до 8 от общо 8

По-бърз монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #1

    По-бърз монтаж

    Искам да си купя климатик за магазина, но в технополис се чака 3 седмици за монтаж. Кажете откъде да си взема и да не чакам толкова? За помещение около 40 квадрата и височина 3.20 какъв е добре да взема, защото в технополис ми обясняваха, че ако купя по-слаб може от фирмата да ми откажат да го монтират?????? Имам и още 1 въпрос (простете за невежеството, но нищо не разбирам от климатици, четох колкото можах, но не мога да се ориентирам кое е добре за мен). Искам климатика да охлажда, но и да топли само в периода пролет и есен когато не е пуснато парното. Върши ли ми работа такъв, който не е инверторен или няма да може да затопля? Посъветвайте ме какъв да взема да не е много скъп, но да върши работа(не искам и от най-евтините боклуци). Нещо като добро съотношение цена-качество, което би вършило работа за въпросния обем. Много ще съм ви благодарна за конкретни предложения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: По-бърз монтаж

    Конвенционален Даикин 50-ка или 60-ка. Топлят до -15 градуса и имат COP като на инвертор. Понеже не си от Варна немога да ти кажа от къде да го купиш и да ти го монтират бързо. Иначе в моменат във вскички фирми климатиците са изчерпани. Това лято много добре върви бизнеса с продажба на климатици.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: По-бърз монтаж

    Sunny за твоя случай трябват подробни данни.Тип на магазина,инсталирани мощности от всякакъв вид,изолации,изложение,витрини,съседни помещения.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: По-бърз монтаж

    Sunny в подобно помещение около 45 квадрата но с височина 2.7 на един приятел му сложехме два климатика "Фуджитсо" единият с мощност 4.2 квт на отопление, другият 3,6 квт на отопление. Тази зима по-малкия почти не го пускаше, но то не беше и много студено. За охлаждането няма никакъв проблем. Климите са втора ръка модели 2002 година с гаранция две години и му струваше 1200 лева с монтажа. Все пак важно е да уточниш магазина ти какъв е. Ако е за хранителни стоки ще трябва по-мощни машини.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #5

    Re: По-бърз монтаж

    Магазинът е за спортни стоки и няма нищо включено освен 1 компютър. Изложението не знам какво е, но влиза слънце само от 16.30 до 18ч. Кооперацията е нова, има изолация има 2 вътрешни стени и 2 външни. Витрината е около 4 квадрата. Аз не искам да топли през зимата, защото имам парно. Евентуално може да го включвам да затопля само пролет и есен, когато още не са пуснали парното.
    Сега наистина са изчерпани климатиците, но навсякъде ще зареждат скоро, а търсенето вече намалява, така, че ще изчакам и ще купя това, което ми препоръчате.
    Много благодаря за отговорите!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: По-бърз монтаж

    Sunny На офиса - 22 кв.м височина 3м съм с "Емерсон" 24ка конвенционален. Има 2 външни стени без изолация и входна врата. Алуминиева дограма 2,2 ь 2,2 м .Таван - бетонна плоча , а третата стена е към неотоплямемо помещение. Справя се и в студа през по-миналата зима.
    Не взех инвертор поради много честите токови удари, особено чести през зимният период.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: По-бърз монтаж

    Емерсон не ги ли продаваха Екоклима. Само те могат да сложат толкова мощен климатик на 22кв.м стая.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    Re: По-бърз монтаж

    Търсих фирма за климатици, но нито намирам подходяща, нито знам коя е добра. Може ли да помоля ако някой има предвид добра фирма - (бърз монтаж, гаранция, добри климатици) да ми пише на ЛС.Мисля, че мен много лесно могат да ме излъжат защото не разбирам нищо, затова ми се иска фирмата да е добра. Благодаря ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. БЪРЗ ВЪПРОС
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 06-02-12, 19:53
  2. ME бърз съвет
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 42
    Последно: 23-01-11, 22:03
  3. един бърз въпрос
    От Anteri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-10, 19:22
  4. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 15:10
  5. Кой диск е по-надежден, по-тих и по-бърз?
    От PePe® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе