Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

ME бърз съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #1

    ME бърз съвет

    Здравейте,

    харесал съм следните модели:

    http://www.**********************/klim...35va-352.html# - за стая 17 квадрата

    http://www.**********************/klim...50va-217.html# - за хол + кухненски бокс 26 квадрата

    Изложението е юг - югозапад, тухла с вуншна изолация.

    Милсите ли че са подходящи?



    Мился да ги взема от фирмата от чийто сайт съм дал линковете .....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:ME бърз съвет

    Много пари за втория, ДАЙКИН FTX50, със същите показатели, е 1500 лева без монтажа.Модела е добър, заместник е на старата серия на МЕ.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #3

    Re:ME бърз съвет

    Ако си се спрял на тази марка - то първия е ОК за тези 17 кв. , втория ми се струва малко голям за хол+кухненски бокс (26 кв) (основно заради кухнята - обикновенно кухните топлят освен ако няма аспиратой който да работи много).
    Иначе за Фирмата... ами аз се отказах от нея - бях се спрял на една марка/модел климатици - отидох до офиса да питам за монтажа (технически специфични неща) и след 5 минути разговор разбрах че нестават. Просто са некомпенентни и са основно търговци (за след това не ги търси)... Ако ти е интересно мога на лични да ти разправям повече. Първоначално се насочих към тях защото продаваха с 5-6% по ефтино но явно си е имало причина за това...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #4

    Re:ME бърз съвет

    Чудех се дали не е добре да има известен запас, но може би наистина е големичък. Просто гледах и MSZ-GE42VA, който може би е по-подходящ за тези 26 квадрата?

    По отношение на ф-мата първоначално се бях спрял на Climacom, но от там монтажа излиза много скъпо. Чудех се дали някой може да сподели ф-ма от която е доволен и която предлага МЕ (спрял съм се на тях като марка).

    Гледах някой от дистрибуторите на Climacom - Експерт Клима ООД или Перфект Клима ЕООД, някой ако може да сподели впечатления, ще е супер

    Мерси предварително

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:ME бърз съвет

    И аз ходих до КлимаКом и за малко да си взема от тях - обаче като ми казаха 300 лв за монтаж - ме загубиха. За мен това е абсурдна сума - то бива професионализъм ама чак пък толкоз...егати надницата дето им излиза на тия монтажисти...
    За останалите които си изброил нямам представа.
    Дали е малък или голям даден климатик за едно помещение е трудно се прецени...Ти си човека дето живее в тази стая и знаеш най добре какви са и топлозагубите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #6

    Re:ME бърз съвет

    Не са ли големи машините, на които си се спрял, колега? Без да съм специалист в тази област ще ти кажа, че с единия FD25VA отоплявам 24 кв.м. панел, юг-югозапад, с външна изолация. Климатикът започна да инвертира миналата зима при -19 градуса, а през другото време работи на "он-офф". Взех ги от Климаком през 2009г. Цените бяха същите, но явно съм набарал някаква промоция, тъй като с монтажа ми излязоха по 2000лв парчето. Разбирам, че си се спрял на GE моделите, но разликата в цената между тях и FD25 не е много голяма.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от heller
    Не са ли големи машините, на които си се спрял, колега? Без да съм специалист в тази област ще ти кажа, че с единия FD25VA отоплявам 24 кв.м. панел, юг-югозапад, с външна изолация. Климатикът започна да инвертира миналата зима при -19 градуса, а през другото време работи на "он-офф". Взех ги от Климаком през 2009г. Цените бяха същите, но явно съм набарал някаква промоция, тъй като с монтажа ми излязоха по 2000лв парчето. Разбирам, че си се спрял на GE моделите, но разликата в цената между тях и FD25 не е много голяма.
    Той започва да "инвертира" , при -19 навън, НО колко е било зададено вътре???И мен ако съседите ме топлят с по 2 кюмбета отстрани дори 9-ка може да сложа.Ако иска 20-22 градуса и по-малък ще свърши работа, но при нашите е точно такова мицубиши на 24 квадрта и като се върнат у дома и го пуснат за 25 минути от 16 градуса прави 26 градуса и не спира "да инвертира".

    NUT001 ако искаш 25-26 сигурни градуса при -10 навън мицубиши е твоят климатик, според мен същата работа ще свърши и дайкин FTX50GV на цена от 1500 лева без монтаж дори мисля, че ако се поразровиш може да го намериш на 1600 лева с монтаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #8

    Re:ME бърз съвет

    Вътре беше зададена температура от 26 градуса /в нея стая е малката/. И никой не ме топли нито отстрани, нито отдолу, явно изолацията ми е добра. А това "инвертиране" продължи точно ден /толкова се задържаха тези температури/. След това пак заработи на спри-тръгни.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:ME бърз съвет

    Това е поради високия минимум и ниски топлозагуби.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #10

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от heller
    Вътре беше зададена температура от 26 градуса /в нея стая е малката/. И никой не ме топли нито отстрани, нито отдолу, явно изолацията ми е добра. А това "инвертиране" продължи точно ден /толкова се задържаха тези температури/. След това пак заработи на спри-тръгни.
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Това е поради високия минимум и ниски топлозагуби.
    Малеее не мога да повярвам - Он/Офф до -19 градуса при зададени 26 вътре...и то на тази стая... какви са тия нищожни загуби? То при -10, -15 минимума и той спада доста... То защо ти е въобще климатик при такива малки загуби?


  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:ME бърз съвет

    Гледам в стари постове, че едната му машина е в 12,5 квадрата, явно там работи ОН-ОФ, а другата е в 24 квадрата.Може да има добра изолация, моята е 8 и 10 см и също чак при по-ниски температури компресорите работят постоянно, въпреки ниските минимуми на машините ми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #12

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Малеее не мога да повярвам - Он/Офф до -19 градуса при зададени 26 вътре...и то на тази стая... какви са тия нищожни загуби? То при -10, -15 минимума и той спада доста... То защо ти е въобще климатик при такива малки загуби?
    Нямам сметка да те лъжа, колега. Не съм дилър или рекламен агент на МЕ, просто споделям своя минимален опит. Аз и не очаквах такава работа при тези екстремални температури, дори си бях подготвил духалки, но машинката ме изненада приятно. Но си мисля, че и разположението на стаята е важно - от обяд да залез Слънцето се оглежда в нея, когато го има... Но пък лятото е ад и тогава климатик си е нужен.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от nut001
    Здравейте,
    харесал съм следните модели:
    http://www.**********************/klim...35va-352.html# - за стая 17 квадрата
    http://www.**********************/klim...50va-217.html# - за хол + кухненски бокс 26 квадрата
    Изложението е юг - югозапад, тухла с вуншна изолация.
    Милсите ли че са подходящи?
    Мился да ги взема от фирмата от чийто сайт съм дал линковете .....
    И с двата се изхвърляш прекалено. За 17 м2 GE25VA е предостатъчен. А за голямата стая не е разумно да даваш 2300 лв. За тези пари има по-качествени машини. А и ти е въз-мощничък също .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #14

    Re:ME бърз съвет

    Мисля, че deian говори за Нокрия 14

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #15

    Re:ME бърз съвет

    В никакъв случай не искам да се изхвърлям, просто във форума чета доста противоречиви мнения. Според едни Ge35-ца би трябвало да стигне за хол + кух. бокс с посочените размери, според други е малко и климатика ще се мъчи да поддържа сносни температури в помощението (разбирайте 24-26 градуса) при -10 до -15 навън.

    Последно да разбирам ли че един GE25 е напълно достаътчен за стаята 17 квадрата, а един GE35 за трапезарията 26 квадрата, така че да могат спокойно да си ги греят до към +25 градуса при -15 през зимата навън?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. БЪРЗ ВЪПРОС
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 06-02-12, 19:53
  2. един бърз въпрос
    От Anteri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-10, 19:22
  3. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 16:38
  4. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 15:10
  5. Кой диск е по-надежден, по-тих и по-бърз?
    От PePe® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе