Резултати от 1 до 4 от общо 4

Видове тръбни изолации

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Видове тръбни изолации

    Предстои ми монтаж на още един климатик. Понеже разтоянието ще ми е фиксирано около стандартните три метра ми предложиха готови тръби с изолация и готови конуси и гайки. Имам следните два въпроса:
    1. Ще се работи с R410А, налягането е по-високо, тръбите може да са хартисали от някой монтажен кит на някое китайче и дали ще издържат?
    2. Изолацията е бяла на цвят и не е прилепнала плътно върху тръбите, а на стария климатик е черна и е плътно прилепнала. Да няма много термо загуби и кондез по тръбите?
    Понеже тази тема с изолацията на тръбният път май не е подхващана, някой ще обясни ли по-подробно за видовете изолации и за най-добрите начини за изолация?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #2

    Re: Изолация на тръбен път

    Тръбите с гайките се наричат монтажен кит.Със сигурност са останали от китайче , инверторите на 410 ги внасят без кит.
    Това не трябва да те притеснява - дори и да ти сложат други тръби пак не се знае с какво качество ще са - на нашият пазар боклуци бол .На изолацията и няма нищо - точно така трябва да изглежда .Пък и нали ти дават гаранция 3г.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Изолация на тръбен път

    Вероятно тръбите няма да са от най-дебелостенните, но както ти казаха не се знае какви ще ти сложат. Всички гледат да спестят. В случая сигурно ще ти вземат пари за монтажа все едно си си платил за всичко, а на фирмата монтажния кит явно им е артисал.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Изолация на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Предстои ми монтаж на още един климатик. Понеже разтоянието ще ми е фиксирано около стандартните три метра ми предложиха готови тръби с изолация и готови конуси и гайки. Имам следните два въпроса:
    1. Ще се работи с R410А, налягането е по-високо, тръбите може да са хартисали от някой монтажен кит на някое китайче и дали ще издържат?
    Ще работи без проблеми,а тръбите ще издържат.С 6мм тънкостенна тръба многократно са ми прехвърляли кислород.Налягането в пълна кислородна бутилка е 130-150Атм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външният ми тръбен път е останал без изолации и бандаж
    От lubopiten във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-10, 16:05
  2. Видове фреон и влиянието им върху производителността
    От bobo21 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 33
    Последно: 15-09-08, 18:01
  3. Запис различни видове файлове върху DVD+R
    От psyhi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-06, 14:41
  4. Видове GSM екрани ? Кой е най-добър ?
    От LudZaVrazvane във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-05, 10:46
  5. Видове кабели
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 26-03-04, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе