Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Видове фреон и влиянието им върху производителността

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #1

    Видове фреон и влиянието им върху производителността

    Понежеи срещам напълно противоречиви мнения за различните видове фреон имам въпрос към хладилните инженери.
    Новите екологични фреони влияят ли на КПДто на климатиците, и ако да - как?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Видове фреон

    Да - "новите" фреони са по-екологични (въпреки, че и това е трудно доказуемо) - работят при по-високи налягания и съответно COP-а на машината е по-висок (и живота по-кратък при равни други условия). Което, обаче е вярно при определени условия на експлоатация...
    Та, ако имаше добра машина с R22 бих си взел нея, а не новата!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #3

    Re: Видове фреон

    Без да претендирам че съм голям специалист,мое мнение е че r410a e по добър от R22.Имам 3 конвенционални клими,като 1-та е с R410A и при нея изходящия въздух е по-горещ.Може би от по голямото налягане или не знам...

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re: Видове фреон

    Мисля си, че отговорът на въпроса би следвало да бъде "горе-долу". В смисъл, че някои от новите хлад. агенти са с по-добри характеристики от старите, други с по-лоши. Ще се опитам да изброя тези, които познавам:

    R134a - използва се като заместител на R12 в автомобилите и някои индустриални установки. Много лош топлинен капацитет, но за сметка на това плавна крива на графиката "налягане-температура на изпарение"

    R407C - опит за заместване на R22. не много успешен. Има подобен топлинен капацитет, но е 3 компонентен. Всеки компонент има различна точка на изпарение и ако се изтърве малко от този агент трябва да се подмени всичкия, защото си променя характеристиките.

    R410 - доста по-добър топлинен капацитет.......И доста по-високи налягания - изисква по-специален компресор. Поради високия топлинен капацитет, размера на топлообменниците (питите) е по-малък и от там - по-компактни машини

    R290 - Най-добрия хладилен агент с най висок топлинен капацитет........има едно голямо НО: другото му име е ПРОПАН .... изисква доста високо качество и надеждност на изработката заради безопасността и затова само немците си позволяват да го ползват в разните му там термопоми....

    CO2 - японците го използват за направа на термопомпени бойлери и термопомпени подгреватели за басейни, но защо са го избрали нямам идея......то и без това е достатъчно екзотично......

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #5

    Re: Видове фреон

    R410 мисля че беше от 2 или3 компонента При изпускане на малко количество променят ли се своиствата му Налага ли се цялостна подмяна





  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    R410 мисля че беше от 2 или3 компонента При изпускане на малко количество променят ли се своиствата му Налага ли се цялостна подмяна
    Двукомпонентен.При минимално количество може да се допълни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Видове фреон

    Източник на информацията: http://www.solvay-fluor.com/products...html#PL1000095




  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #8

    Re: Видове фреон

    От горната графика да разбираме, че машините с R410A освен по-екологични от тези със стария R22 са и по-ефективни?

    Ако е така тезите за "невероятните стари японски машини, дето са с по-висок COP от новите" са си чиста спекулация на търговците на старо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #9

    Re: Видове фреон

    Да спекулация са. От опит го знам- И аз лъгах клиентите когато работех към фирма, а сега работя сам.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #10

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    От горната графика да разбираме, че машините с R410A освен по-екологични от тези със стария R22 са и по-ефективни?

    Ако е така тезите за "невероятните стари японски машини, дето са с по-висок COP от новите" са си чиста спекулация на търговците на старо.
    Така си е....Машините с R410a са във всяко едно отношение "по-" спрямо машините с R22: по-ефективни, по-компактни, по-скъпи....

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #11

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Така си е....Машините с R410a са във всяко едно отношение "по-" спрямо машините с R22: по-ефективни, по-компактни, по-скъпи....
    (мнение на некомпетентен и незапозант с химичните и физични свойства на фреоните)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: Видове фреон

    http://www51.honeywell.com/sm/410a/myths.html

    За да не копирам текстови от сайта, които се интересува може да прочете за фактите и митовете около фреоните. Мисля, че ако хвърлите по едно око , спекулациите ще престанат.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #13

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    (мнение на некомпетентен и незапозант с химичните и физични свойства на фреоните)
    Ако искаш да се заяждаш, давай на ПМ да не занимаваме аудиторията с глупости. Ако ли не искаш да се заяждаш, напиши подобаващ интелигентен отговор, с който да обориш мнението и да защитиш твоето. Ама само да пишеш такива коментарчете някакси простее малко...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #14

    Re: Видове фреон

    Тази работа за двукомпонентния фреон 410а, какво общо има с това че не може да се дозарежда?
    А че е безвред за озона е така защото не съдържа хлор.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Тази работа за двукомпонентния фреон 410а, какво общо има с това че не може да се дозарежда?
    А че е безвред за озона е така защото не съдържа хлор.
    Климатиците с ер410а, работят на много по-високо налягане от тези които са с ер22. Не може да се дозарежда, защото не можеш да разбереш колко е нужно да се добави и съответно колко си добавил.
    Затова се изтегля всичко от системата и се зарежда климатика на електронна везна, тъй като на тези модели е много важно да се заредят с точното количество газ, колкото пише на табелата на външното тяло. В противен случай не работят добре, показват различни дефекти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. nVidia Tegra 2 - тест на производителността
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-10, 13:19
  3. Запис различни видове файлове върху DVD+R
    От psyhi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-06, 14:41
  4. Отговори: 9
    Последно: 20-08-05, 23:21
  5. Отговори: 8
    Последно: 11-05-03, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе