Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 64
Like Tree48Одобрявам

Как да демонтирам климатика си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    1
    #1

    Как да демонтирам климатика си?

    Здравейте, искам да демонтирам климатика си тъй като ще събарят помещението в което го използвам /засега няма да го монтирам/до колкото разбрах от форуми трябва да направя следното:
    1.Пускам климатика на охлаждане за около 3 минути
    2.Затварям с шестограм кранчето на тънката тръбичка
    3.Изчаквам определено време ?/но не знам колко/
    4.Затварям кранчето на дебелата тръбичка
    5.Откачам тръбите и демонтирам външното и вътрешното тяло

    Моля ако някой е по наясно от мен да допълни пропуските ми!

    P.S. За монтирането ще повикам специалисти ,но не мисля ,че демонтажа изисква нещо по специално.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #2

    Re: Демонтаж на климатик

    Най-добре да го свали този който после ще го монтира

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от to6ko76

    P.S. За монтирането ще повикам специалисти ,но не мисля ,че демонтажа изисква нещо по специално.

    Напротив. Изисква, едни манометри, за да може да се разбере кога целия фреон е събран. Ако затвориш твърде рано, ще изфиряса фреон, и ако е инверт. модела, ще трябва направо на ново да го зареждат - т.е. все едно нищо не си направил. Ако обаче, оставиш твърде дълго да събера фреона, не че ще се счупи климата, ама може и да му стане нещо.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Демонтаж на климатик

    едно зареждане с фреон струва 30 лева.помисли дали си струва да го събираш!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #5

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от to6ko76
    Здравейте, искам да демонтирам климатика си тъй като ще събарят помещението в което го използвам /засега няма да го монтирам/до колкото разбрах от форуми трябва да направя следното:
    1.Пускам климатика на охлаждане за около 3 минути
    2.Затварям с шестограм кранчето на тънката тръбичка
    3.Изчаквам определено време ?/но не знам колко/
    4.Затварям кранчето на дебелата тръбичка
    5.Откачам тръбите и демонтирам външното и вътрешното тяло

    Моля ако някой е по наясно от мен да допълни пропуските ми!

    P.S. За монтирането ще повикам специалисти ,но не мисля ,че демонтажа изисква нещо по специално.
    За да го направиш по описания начин трябва да си професионалист тоест ако имаш възможност доближи се до агрегатът пусни го на студено и се вслушай в компресорът дали тръгва не перката КОМПРЕСОРЪТ ако специфичният звук го има започвай с шесто грамът ако ли не накарай някой приятел паралелно с стеб да подгрява с сешоар датчикът на вътрешното тяло ,за да го излъжеш че е лятно време това за по голяма сигурност но не много от близо около 30 см. да не стопите датчикът иначе затваряш малката нагнетателна тръба при тебе сигурно фи 6 мм и около 30 секунди най много 40 да не пръснеш компресорът и се вслушвай в звукът като през това време държиш лимбусът в готовност за спиране на голямата тръба и затваряш освобождаваш го и ако ще ползваш тръбния път си го изолирай от двете страни за да не влиза влага,, важно Не използвай чук ,тесла ,кирка,и други български сечива

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Демонтаж на климатик


    Не използвай чук ,тесла ,кирка,и други български сечива
    Е, поне "мамата" можеш да ползваш....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #7

    Re: Демонтаж на климатик

    Няма да се притесняваш човече. После при монтажа ти е нужно да кажеша само че преди да го свалиш, климатика ти е работел както трябва и всичко е наред.


    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    едно зареждане с фреон струва 30 лева.помисли дали си струва да го събираш!
    Имам 3 бр. свалени 24-ки LG ( с по 1.9 кг R410 ), ще минеш ли да ми ги заредиш за 90 лв. трите :-)

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: Демонтаж на климатик

    [quote=nebelservice ]
    Няма да се притесняваш човече. После при монтажа ти е нужно да кажеша само че преди да го свалиш, климатика ти е работел както трябва и всичко е наред.


    И след новия монтаж да няма -климатика ми не работи така добре както преди да се правя на МАЙСТОР!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    едно зареждане с фреон струва 30 лева.помисли дали си струва да го събираш!
    Не се изказвай неподготвен

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re: Демонтаж на климатик

    Незнам ти колко си подготвен!На 10. 03. тази година ми сменяха компресора на единия климатик за 12-ка сплит става въпрос.Ето цени- монтаж 140 лева/-фреон зареждане 30 лева/-смяна компресор 50 лева/-компресор самсунг 190 лева./за фреон р22 говоря!Кой сега е неподготвен?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #11

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Незнам ти колко си подготвен!На 10. 03. тази година ми сменяха компресора на единия климатик за 12-ка сплит става въпрос.Ето цени- монтаж 140 лева/-фреон зареждане 30 лева/-смяна компресор 50 лева/-компресор самсунг 190 лева./за фреон р22 говоря!Кой сега е неподготвен?
    Тва можеше да го споменеш и в началото , да не си чешем клавиатурите.
    Щото може да е 410.....може и 407...

    Отделен е въпроса, че доставна цена на R22 вече е доста под 10 лв., а 12-ката надали има повече от кило и малко, добре си платил. /са някой да не вземе да прави капитал от това /
    Компресора, башка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #12

    Re: Демонтаж на климатик

    Момчета ако сте на финансов критерий мога да ви помогна с мобилен телефон на монтажисти който с удоволствие ще ви заредят климатиците с фреон 22 на частно там някъде 30 лв и профилактиките са по 30 лв но замислете се сами, дали ако сте монтажисти и ви викнат на монтаж на частно ще сте толкова старателни ,докато ако сте на монтаж и представяте фирма Примерно Термоклима или *клима ,е аз съм монтажист и колега на много такива има страшно много хищни гадове повечето обиграни над 40 год.възраст който ви дебнат за подобни експерименти с краден фреон от шевът си или инструменти още не изстинали от предишния монтаж, не спестявайте от спокойствието си .Не търсете евтини и бързи декорации на вашите проблеми обърнете се към сериозна фирма за да имате спокойствие ,не Побългарявайте всичко дори и тази прецизна техника , СЕГА ЩЕ ВИДИТЕ КОЛКО НАМЕРИЛИ СЕБЕ СИ В ТОЗИ ТЕКСТ ИГРАЧИ ЩЕ СКОКНАТ ДА МИ ДАВАТ АКЪЛ

    * НЯМА ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #13

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka

    * НЯМА ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ
    Бе то няма правописни грешки .... но нищо не ти се разбира митак. Дай го тоя телефон на мене че имам доста заявки на клиенти дето искат за по 30 лева да им се правят ремонти, зареждане на климатици и какво ли още.

    То е ясно че за каквото и да си говорим става дума за пари, но да те питам ти ще си купиш ли бутилка фреон R22 за 120 лева, ще си купиш ли собствени иснтрументи, ще качиш ли собствения си автомобил, за да отидеш и да заредиш някоя машина за 30 лева. Или това го практикуваш с краден фреон, чужди инструменти и кола ?




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #14

    Re: Демонтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Незнам ти колко си подготвен!На 10. 03. тази година ми сменяха компресора на единия климатик за 12-ка сплит става въпрос.Ето цени- монтаж 140 лева/-фреон зареждане 30 лева/-смяна компресор 50 лева/-компресор самсунг 190 лева./за фреон р22 говоря!Кой сега е неподготвен?
    За тези пари да беше си вземал нов климатик.
    В сервзирането няма термин зареждане с фреон.
    Без пречина няма зареждане,Без причина фреона не се губи от системата.
    Ако се зареди без да се отстрани пропуска ,пак ще изпусне.
    За сажеление почти всички клиенти си мислят че само с едно зареждане щте минат и за жалост си мислят че срещу тридесет лева ще им се реши проблема.няма такъв филм.
    Монтажиста няма нищо общо със сервизен техник.
    За да извикаш сервизен техник първо се плаща за посещение,после за диагностика ,за отстраняване на причината довела до повредата и накрая на самата повреда и съотвтно резервните части, ако си платиш за вакумирането на системата правим промоция и фреона е безплатен.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #15

    Re: Демонтаж на климатик

    Зареждане за 30 лева-глупости....това ми прилича на приятелска услуга и покриване на разходите да не си на загуба...а за загубеното време и откриването на пропуска няма да говорим изобщо...даже и за услуга не става...30 лева са прекалено малко....

    Ето защо е 30 лева...
    То е ясно че за каквото и да си говорим става дума за пари, но да те питам ти ще си купиш ли бутилка фреон R22 за 120 лева, ще си купиш ли собствени иснтрументи, ще качиш ли собствения си автомобил, за да отидеш и да заредиш някоя машина за 30 лева. Или това го практикуваш с краден фреон, чужди инструменти и кола ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Покупка на 3 климатика
    От ilian.oblashki във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 04-07-14, 21:37
  2. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  3. Да спра или не климатика
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-11, 17:28
  4. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02
  5. Как да демонтирам компресор на Мраз?
    От SET_time във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе