Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как да демонтирам компресор на Мраз?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да демонтирам компресор на Мраз?

    Имам хладилник Мраз 120 мисля, че е. Вече е много стар и смятам да го изхвърля, но компресора е сменен преди около 2 години и работи перфектно и ми се ще да го запазя. Въпросът ми е мога ли да махна компресора без особени ядове? Гледах като го поставяха стува ми се, че трябва с ножовка да срежа тръбичката (прилича на медна) и да развъртя няколко винта. Има ли вътре нещо под налягане, за което да внимавам и мога ли да го повредя от незнание?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:Как да демонтирам компресор на Мраз?

    Има хладилен агент, който е под налягане в системата. Първо трябва да го изхвърлиш и тогава да започнеш самия демонтаж на компресора. Не използвай ножовка при рязането на тръбите, защото рискуваш да влезнат стружки в тръбите и това ще доведе до проблем при работата на компресора, при евентуалното му използване в бъдеще. Има си специален инструмент за рязане на медни тръби. Но понеже предполагам нямаш, тогава по добре срежи тръбите с клещи резачки като също внимаваш да не се получат такива боклуци. Так при рязането поне ще затвориш и предпазиш тръбите от евентуални боклуци.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #3

    Re:Как да демонтирам компресор на Мраз?

    Заедно с компресора си свали и пусковото реле.След сваляне на компресора,ако вожеш го вакумирай и му запуши добре тръбите,за да не влиза влага.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #4

    Re:Как да демонтирам компресор на Мраз?

    Мерси за отговорите! За сега операцията се отлага. Да попитам само хладилният агент (фреон може би) как се изхвърля? Като пробия тръбата с клещите просто го оставям да изтече или как?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #5

    Re:Как да демонтирам компресор на Мраз?

    Просто си излита!Ако е R-12, още една дупка в озоновия слой и тва е. Пускай нямаш проблем!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 07:10
  2. Мраз 200 -вратичка за фризера?
    От blacksnoopy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-12, 01:16
  3. Проблем с хладилник мраз 140
    От Mar1an във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-11, 19:03
  4. Хладилник Мраз 140
    От k840420n във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 23-09-10, 22:28
  5. Хладилник Мраз - не изстудява
    От bobovo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-09, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе