Резултати от 1 до 4 от общо 4

Ще успея ли да извадя климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Ще успея ли да извадя климатика?






    както е видно от снимките,днес си монтирам гипскатрон и се чудя дали ще е възможно след като съм го монтирал вече,да мога да изтегля климатика на равно с картона,за да може да се обслужва нормално нали?.Идеята ми е следната:Оставям климатика така докато намеря някой който разбира и да го "откачи" -много вероятно ако отговорът ви е Да може да се издърпа на по късен етап,да стане чак по време на профилактиката-за да ползвам техници от фирмата,да си платя на тях за преместването-за да не пада гаранцията, и дотогава да си завърша ремонта.В условието на питането е и че захранването му е през стената.И второто нещо което ме интересува е дайте идея каква да е подложката която да повдигне "тавата" (май така и казваха техниците) около 6,5 -7 см.Не гледах при монтажа и нямам спомен кое как е зад климатика...А може би да трябва да е стабилна за да няма предаване на вибрации или нещо знам ли......Благодаря на отговорилите ми

    П.С.на едната снимка се вижда колко е вирината на климатика и една сива лента която само тя остава под картона,на другата снимка е показано до къде влиза климатика под решетката и отгоре ще има картон.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:ще успея ли да извадя климатика?

    И така може да се обслужва нормално.Проблем ще има само ако решиш да го сваляш целия за местене и ако е залепнал за картона.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:ще успея ли да извадя климатика?

    И аз не виждам проблем за обслужването. Като решиш да го махаш за смяна ще зейне една голяма дупка, която ще запушиш с едно парче гипсокартон и тогава ще си сложиш новата където пожелаеш.Да не ти пука че може да се повреди или счупи картона при ваденето, така или иначе ще имаш дупка за запълване голяма с размерите на тялото Между картона и стената ще слагаш ли нещо?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:ще успея ли да извадя климатика?

    ами понеже аз съм си и майстора (вече имам няколко стотин кв ) реших в къщи да не спестявам от изолация и навсякъде слагам 5 см минерална вата....прявя дългосрочна матерялна инвестиция ....не ме притеснява "залепването" имам как да го избегна,а понеже не зная какво значи обслужване и питам за да не сгреша-все още мога да развия винтчетата и да коригирам....но при такива отговори,оставям така.Голямо благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 2 климатика
    От lc730 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 29-04-13, 08:08
  2. Кой да бъде климатика ?
    От chriser във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-12, 20:48
  3. Как да извадя стерео звук от 6.1 канален рисийвър
    От coojoe_213 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-11, 15:18
  4. Да спра ли климатика?
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-11-11, 18:36
  5. Как да си извадя номерата от тел. със счупен дисплей?
    От Styx_1972 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 25-02-09, 12:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе