Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ъглов климатик ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #1

    Ъглов климатик ?

    Един въпрос ме мъчи от известно време. Понеже имам една ъглова ОСАКА, но тя не е марков климатик и няма да изкара дълго... та въпросът ми е : Възможно ли е ъгълът на стаята да се скоси например с две метални шини, монтирани здраво за стената,и за тях да се захване стойката на вътрешното тяло ? Така обикновения стенен климатик да стане ъглов.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Ъглов климатик ?

    По принцип всичко е възможно, стига да намериш някой, на който да му се занимава с подобно нещо, което ми се вижда малко вероятно.

    Може би си правиш сметката да ползваш прекараните вече тръби на сегашния ти климатик, когато някой ден вече не става, но освен тръби има и конденз. За да изпратиш ниско излизащият конденз от високо-стенният модел нагоре ти трябва помпичка или да пробиеш отделна дупка за него.

    Никоя сериозна фирма няма да иска да ползва съществуващите тръби на например изгорялата ти Osaka за монтаж на нов климатик. В тръбите ще е останало масло с киселинни окиси и може би замърсявания. Може и да намериш подобна фирма, но за монтаж без гаранция.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #3

    Re:Ъглов климатик ?

    Не, не искам да използвам старите тръби, просто ми се струва, че по-добре ще обдухва стаята.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Ъглов климатик ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvv
    Един въпрос ме мъчи от известно време. Понеже имам една ъглова ОСАКА, но тя не е марков климатик и няма да изкара дълго... та въпросът ми е : Възможно ли е ъгълът на стаята да се скоси например с две метални шини, монтирани здраво за стената,и за тях да се захване стойката на вътрешното тяло ? Така обикновения стенен климатик да стане ъглов.
    Може да се ползват Г образни конзоли и да се хванат на тавана (виж на снимката)http://velevfiles.hit.bg/images/81021-141717.htmlа на тях планката и да се направи така че краищата на вътрешното да са до ъглите и да покрие ъгъла. Между другото тази вечер видях ме зъболекарката ми си е сложила такъв ъглов осака и ще си махне панасоника. Просто не знам какво да кажа.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Ъглов климатик ?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да се ползват Г образни конзоли и да се хванат на тавана (виж на снимката)http://velevfiles.hit.bg/images/81021-141717.html
    Велев, с цялото ми уважение, това изглежда доста грозно.
    ivanvv, има и маркови ъглови клими. Или помисли за някаква гипсо-картонена конструкция, ако държиш на стандартен стенен.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Ъглов климатик ?

    Аз за този монтаж не бях подготвен ,климатика беше свален от един офис и като се озовах в спалнята се оказа че няма друг вариант за монтаж. Стената отзад е с теракота и огледало а на трегера не желаеше клиента за да не духа в леглото.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #7

    Re:Ъглов климатик ?

    Това за гипсо-картонената конструкция е идея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Osaka CH-12-DJ ъглов - мнения
    От dindo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-07, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе