Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #1

    Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Здравейте,предстои ми купуване на климатик за стая 18кв. без външни стени с пвц дограма и остаклена тереса на последен етаж в гр.Варна .Какъв климатик да избера бях се спрял на 9 или 12 FUJITSU GENERAL ASYB..LDC плазма ,но в последствие се зачудих дали да не взема FUJITSU GENERAL ASYA12LGC и отделно въздухоочистител който мога да местя във всички стай примерно някой от тези модели :
    http://www.sharpbg.com/index.php?itemID=526&group=2
    или
    http://www.klimafrost.com/index.php?...resh&Itemid=54
    или
    http://www.klimafrost.com/index.php?...resh&Itemid=54
    Как мислите климатък с пазма ли ще върши повиче работа или климатик и въздухоочистител отделно .
    А и 9 или 12 ми трябва за тази стая? Може и да ми предложите други марки но горе доло на тази цена.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Интересен казус Иво-някъде из форума го имаше подобно двоумене,но не знам ,какво стана.Иначе разликата в цената на ASYA12LGC и този LDC с плазмата е около 450лв.и ще ти покрие мобилния йонизатор,и ще ти останат и пари за монтаж на климатика.Трябва да прецениш дебитът на уреда и климатика,кое ще те устрои повече ,спрямо размера на стаята.Хубавото на отделният йонизатор е ,че ще си го местиш където ти е кеф,но мисля,че плазма касетата ще защитава и климатика ,когато е на него от плесени и гъбички при режим охлаждане-а тогава са най големите ядове с поддръжката му чист.Виж и други мнения и успех в избора.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #3

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    за мен наличието на плазма в климатина не е голям бонус - вярно помага за борбата с гадините в него но според мен това което трябва да прави климатика е да топли - за мен основната разлика между LGC i LDC е мощността. Другото е просто "малък бонус". за 18 квадрата без външни стени и пвц по принцип LGC 12 е достатъчен (9 е прекалено малкък). Но факта че е последен етаж според мен си иска повече мощност... като че ли 12 LDC е по добрия избор (ако цената те устройва) иначе за тия пари мисля че и Дайкин може да се избере - не ги познавам добре тях така че не мога да ти кажа за модел

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Тези хибридни изпълнения като - автомобил пикап, пералня със сушилня, смартфон, климатик с очистител и т.н. не са за предпочитане. Привлекателното за клиента е, че получава 2 и повече функции на по-ниска цена. Проблема е, че обикновено някоя от функциите на тези инженерни творения е застъпена по-силно в даден продукт. Другата(другите) е(са) просто придатък с компромисно ниво на функционалността. Сигурно има и изключения в това отношение но, цената ще е като на два отделни продукта. Като цяло, всичко е дъвка за клиента, направено с цел извличане на максимална печалба.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Тези хибридни изпълнения като - автомобил пикап, пералня със сушилня, смартфон, климатик с очистител и т.н. не са за предпочитане.
    Колега avast3, тук малко объркахме аналогията. По-скоро коректното сравнение е с автомобил с климатик и ABS,телефон с Bluetooth и т.н.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Колега avast3, тук малко объркахме аналогията. По-скоро коректното сравнение е с автомобил с климатик и ABS,телефон с Bluetooth и т.н.
    Точно това си мислех преди това и аз, но само в допъление ще кажа, че повечето екстри ги има във високите класове на каквато и да било техника и обикновенно екстрите са само една част от допълнителната стойност на продукта. По-добрите съставни части, както и по-добрата изработка, като цяло определят основната част от стойността, а екстрите са само глезотия, за тия които могат да си позволят по-високия клас, както и форма на някаква индивидуалност, съчетана с по-високи техологии.

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #7

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Според мен - 9 LDC е напьлно достатьчен за тази стая.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Според мен - 9 LDC е напьлно достатьчен за тази стая.
    С оглед разликата в цената между 9 и 12 едва ли има смисъл да е 9-ка

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #9

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    ASHA 12 LGC ще ми свърши ли работа за това помещение?
    Днес обикоих цяла Варна ,но никъде не открих йонизатори освен на Шарп , само в Бриколаж имаше един ,но не ми дадоха да го купя понеже им го върнали защото не вършел работа

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    ASHA 12 LGC ще ти върши идеална работа.Щом си се спрял на варианта ,йонизатора да е отделно-действай.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Колега avast3, тук малко объркахме аналогията.
    Мислиш ли ?
    А иначе ето едно линкче, което бях пускал и преди : http://www.skn.ru/biblio/conds_cleaners.html. Малко е на руски, но пък е много поучително.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #12

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Днес си купих ASHA 12 LGC и Пречиствател на въздух XJ-902 с генератор на отрицателни йони в понеделник ще ми го поставят .После ще споделя впеатленията си от двете устройства и последно да попитам каква е разликата мецду ASHA 12 LGC и ASYA 12LGC да не съм се набутал ,че не обърнах внимание на буквите
    Благодаря на всички за помоща !

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #13

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    на едното пише Генерал на другото Фудцитсу (всичко останало е еднакво)

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #14

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    на едното пише Генерал на другото Фудцитсу (всичко останало е еднакво)
    Защо цената на ASYA 12LGC е със близо 100лв повече заради надписа ли само?

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител

    да - разбира се е възможно единия да са го тествали(сглабяли) по кадърни китайци а другия не толкова - иначе като части са абсолютно еднакви - дори сервизните са едни и същи (обикновенно в сервизното на мястото на различната буква има *)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Плазмен филтър Daiseikai III
    От dendim във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 20
    Последно: 26-02-24, 10:43
  2. 285 NDR и плазмен филтър
    От Synthy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 27-05-15, 18:28
  3. Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър
    От simonvoxx във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-13, 08:21
  4. Peugeot 406, Филтър на климатик
    От Binq във форум Автомобили
    Отговори: 7
    Последно: 02-02-10, 07:35
  5. Антибактериален филтър за хладилник/климатик
    От zombi във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-07, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе