Резултати от 1 до 2 от общо 2

Монтаж на тампони, тава под климатик и извеждането й във водосточна тръба?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #1

    Монтаж на тампони, тава под климатик и извеждането й във водосточна тръба?

    Имам монтиран климатик Панасоник с удобен достъп на тераса. Тъй като има лек резонанс зимата /понякога - не толкова лек/ поръчах 4 броя тампони http://www.utilitiesbulgaria.com/rubber.htm /линк/, които искам да бъдат монтирани. От фирмата, продаваща тампоните обаче малко ме изнанадаха, като ме запитаха дали монтажа и по-точно позицията на тръбите на външното тяло позволява повдигането на тялото и монтаж на тампоните? Някаква идея дали това е проблем?
    Отделно, на друг климатик - Тошиба Дайсейкай 5, монтиран под прозорец, който е стъклопакет и не се отваря, до тераса, се налага монтаж на тава със широка тръба /за да не замръзва зимата/ и отвеждането й максимално в страни до водосточната тръба. Без да навлизам в подробности, оказа се, че три етажа по-долу са по-широки первазите и водата от климатика капе точно върху перваза им, което е неприятно и хората имат право да се оплакват.
    Климатиците са в апартамент в София, до басейн Спартак, първи мансарден етаж.
    Та въпросът ми е: Има ли желаещ монтажник от форума да се занимае с тези наглед неприятни довършителни работи, като за тавата следва да се има на предвид, че следва да се сваля стъклопакета /иначе няма удобен достъп/. Готов съм да си платя за услугата. Предложения приемам на лични, за да не става реклама във форума.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #2

    Re:Монтаж на тампони, тава под климатик и извеждането й във водосточна тръба?

    Това са доста рискови начинания! В единия случай могат да се скършат медните тръби, когато се повдига външното тяло, докато във втория може да се спука стъклопакета.

    Мисля че и двете неща крият риск за допълнителни главоболия, но поне могат да се отстранят сегашните недостатъци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Качествени тампони за климатик
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-13, 01:31
  2. Купувам медна тръба използвана...от климатик, или АГУ.
    От valerko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-11, 22:35
  3. Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки
    От Bivola във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 05-04-11, 21:53
  4. Тава за климатик
    От wiglly във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-09, 00:30
  5. Ламаринена тава под климатик
    От kris11 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 05-05-08, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе