Резултати от 1 до 15 от общо 15

Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1

    Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Здравейте,
    ще монтирам климатик Дженерал ASH12UB в спалнята,като външното тяло ще бъде монтирано на шпилки на балкона.Интересува ме дали има някакви по-специални тампони,които да сложа между шайбите(гайките) на шпилките и крачетата на климатика...и дали изобщо има смисъл от тях.

    Другото,което не знам е,дали няма да възникнат вибрации(осезаеми) поради малката дебелина на плочата ,в която ше се набиват шпилките?Дебелината е приблизително 16-17см.
    Гледах едни стойки за висящ(таванен) монтаж,но при мен таванът не хоризонтален а с наклон и то осезаем,което май изключва такава стойка,за която вече ми е ясно какво тампони да ползвам.Друг въпрос,който ме "гложди" и досега не намирам убедителен отговор е възможно ли е климатика да се клатушка леко от вятъра и това да му пречи да работи оптимално.Шпилките ще са навити максимално нагоре към тавана,но поради наклона на последния от външната страна шпилката ще е по-дълга с около 6-7 сантиметра и това ме притеснява да не му дава повече свобода?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Шпилките ги слагай така, че странично да не опират в тялото. Тялото не го забивай плътно до тавана. Ако външното тяло е така конструирано, че има горен капак остави разстояние за свалянето му, за да може при проблем да не се прави демонтаж. Тоест шпилките не ги режи отдолу плътно след гайката, ами остави някакво разстояние. Тръбите също да позволяват леко сваляте на тялото надолу.

    На шпилка трябват по 2 гайки и шайби, едната за отгоре крачето а другата за отдолу. Тампони може да сложиш и след това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Вален ти е обяснил как да направиш. Важно е тялото да е добре нивелирано. За тампони това http://www.christiegrey.com/sh_rh.html е най-доброто което съм виждал досега. Но не съм сигурен дали ще намериш в БГ. Но пък се прави лесно ако човек има мерак. По-добро е от гумичките които се подлагат под тялото. Това нещо се забива в тавана през отвора, и отдолу се монтира шпилката, така че посредством шайбата климатика сяда върху пружината. Няма да имаш никакви вибрации и шумове които да се предават по панелките - гарантирано!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #4

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    provigo, а дали е устойчив на странично натоварване, т.е. като го разклатушкаш? Трябва и това да се има впредвид, когато се монтира с тези планки, защото ако е на място където може да се бута постоянно външното тяло, няма да е удачно. Идеята е добра за антивибрация.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    При странично бутане отклонява повече отколкото анкрираните директно шпилки. Но ако мястото за климатика е такова където ще се бута постоянно, то по-добре да не се слага там. Дори от силен вятър може да отклонява видимо.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Този въпрос е повдиган и обсъждан в много теми във форума. Ако се разтърсите, ще намерите повече инфо от пускане на нова тема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #7

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шп&#

    Искам да попитам в Пловдив къде се продават тампони за климатици и то по-точно по-високи да са там с прекъснат болт ли не знам как се казват, защото на единия нямаме и е малко шумничък, а на другия са му много ниски и въобще не вършат работа в спалнята.Много вибрира когато набира градусите.Та къде има в Пловдив по магазините?Моля помагайте!..

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Цитат Първоначално публикувано от joretoxx
    искам да попитам в пловдив каде се продават тампони за климатици и то по точно по високи да са там с прекъснат болт ли незнам как се казват защото на единия нямаме и е малко шумничък а на другия са му много ниски и въобще не вършат работа в спалнята много вибрира когато набира градусите.Та каде има в плодив по магазините дали има моля помагаи те!..
    Ето тази фирма е от Пловдив и предлага различни модели тампони.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #9

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ето тази фирма е от Пловдив и предлага различни модели тампони.
    Да питам и аз. В този примерен линк има един вид тампони (най-скъпите там), които като гледам се захващат с два болта за стойката и с един в средата за самия климатик. Изглеждат ми като най-подходящи, но..... Някои с опит може ли да каже дали тампоните, които са от този вид или всички други, на които болтовете за стойката и климатика са разделени не са опасни. Имам в предвид, че от постоянно напичане от слънцето могат да се напукат (както аз съм на запад примерно и лятното слънце грее силно и продължително) и в един момент външното тяло да не увисне само на тръбите? Въпроса може да е лаишки и простете ако е така.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Цитат Първоначално публикувано от Стоян
    Да питам и аз. В този примерен линк има един вид тампони (най-скъпите там), които като гледам се захващат с два болта за стойката и с един в средата за самия климатик. Изглеждат ми като най-подходящи, но..... Някои с опит може ли да каже дали тампоните, които са от този вид или всички други, на които болтовете за стойката и климатика са разделени не са опасни. Имам в предвид, че от постоянно напичане от слънцето могат да се напукат (както аз съм на запад примерно и лятното слънце грее силно и продължително) и в един момент външното тяло да не увисне само на тръбите? Въпроса може да е лаишки и простете ако е така.
    Тези които си избрал са с носимоспособност около 120 кг на един тампон, с други думи много са твърди и не са за твоя климатик(няма нищо , че не си го посочил-те са си за тела от 80-100кг нагоре).За теб по добре вземи от тези по 15 лева удебелени в двата края, макар, че по спомен и те не са кой знае колко меки.

    Няма опасност да се напукат и климатика да остане само на "тръби за фреон" да се крепи.ако искаш да си на 100% сигурен и да ги препазиш от слънцето нищо не пречи от някой железарски магазин или от строителен хипермаркет(има и в бояджийските магазини) да купиш алуминиево фолио/тиксо и с него да облепиш след монтажа тампоните и така лятото силното слънце и ултъавиолетовите лъчи нама да "печат) гумените тампони.

    С това оето ти остане от алуминиевото тиксо ще облепиш изолацията на фреоновите тръби и кабела за захранването/комуникацията между външното и вътрешното тяло и така изолацията ще ти изкара повече и няма да се напуква от слънчевите лъчи

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #11

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    а само да попитам 4 тампона ли са комплект или само 1 си е цената която пише в саита
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299515434[/time]_________________________________________________

    и още нещо за модела на sanyo SAP-Zk28 кои са наи подходящи от саита помагаи тее!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    joretoxx, твоята машина вече наред ли е? Вземи си от тези

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #13

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Aleksandars, в какъв смисал дали вече е наред..

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Цитат Първоначално публикувано от joretoxx
    Aleksandars, в какъв смисал дали вече е наред..
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg474696

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #15

    Re:Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки

    Ми да ти кажа още малко ще изчакам да се стопли времето и ги викам ония от валдес клима да го видят за другата зима да няма проблеми и да го почистат малко и другия също малкия и пак ще пиша след това като доидат и го видят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли още някой с прехвалените тампони?
    От Mega във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 06-05-14, 18:19
  2. Тампони смяна
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-14, 20:07
  3. Отговори: 1
    Последно: 22-08-11, 15:27
  4. Отговори: 19
    Последно: 04-05-11, 10:14
  5. Въпрос за тампони и щуцери...
    От CERRUTI във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 09-01-11, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе