Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Къде да поставя вътрешното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Къде да поставя вътрешното тяло?

    Имам известно притеснение за мястото на вътрешното тяло на климатика.
    Най-удачно е от картинката "1", но ме притеснява, че струята ще отива върху прозореца ( френски до земята ) и върху балконската врата.
    Между прозореца и балконската врата има около 1.00 метър разстояние, и мисля като вариант "2" там да е мястото. И при двете възможности отвън има място и достъп за монтаж на външното тяло.

    Какво ви е мнението за най-вече за място "1", ще има ли проблем със струята към стъклата?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314653640[/time]_________________________________________________

    Ето и снимки и бърза скица:
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314650100[/time]_________________________________________________

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #2

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    аз гласувам за 2 поради ред интериорни и естетични причини

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #3

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Без допълнителни подробности, на мен също ми допада ситуация 2.

    Относно 1, притесненията ти ми се струват слабо основателни. Ако ползваш машинката за отопление, струята е насочена надолу и едва ли ще имаш значими загуби на 4 метра разстояние. Също така в предвид пропорциите на стаята ще е добре да завъртиш жалузите по дължината и, така че да се получи равномерно разпределение на температурата в целия обем.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?


    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Също така в предвид пропорциите на стаята ще е добре да завъртиш жалузите по дължината и, така че да се получи равномерно разпределение на температурата в целия обем.
    Както е отбелязал и колегата, и затова аз бих отишъл на вариант 3.Да се сложи да духа по дължината на стаята-все пак 34м² не са малко,и ще трябва по мощен климатик,за да е уеднаквена температурата в помещението, да няма топла и по студена зона-разбира се ако е възможно,а и как ще е разположението на мебелите,и къде ще се стои-да не е директно в посоката на струята от климатика.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    като предложих вариант 2 изходих от факта, че външното тяло трябва да е достъпно, защото вариант 3 също е много добър, но монтажа на външното тяло е неизвестен (вероятно високи стълби като гледам дърветата) и най-важното външното тяло остана необслужваемо...
    това ме е научила праткитата, защото като направиш едно 10000 монтажа през годините и като се налага да ги обслужваш е тогава се разбира кое е най-доброто място...
    според мен да се духа навътре в помещението не е толкова важно в случея, защото във вътрешната част няма нито източници на топлина нито на студ т.е. достатъчно е да се създава преграда отпред при дограмата и външните стени
    пак като изхождам от моя опит ако не духа навътре няма да има градиент вероятно, ако не се духа максумум градиент (разлика) от един градус.
    за мен избора на място за монтаж си остава деликатна работа и трябва да се мисли за всичко, както и какво може да се случи след десет години работа ако щете...
    сега при това състезание на марки и модели ми е бедна фантазията какво ни чака в близките години...единствено немотията помага, че монтажите са малко...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #6

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Наистина Вариант 2 е най-удачен като вариант, за вариант 1 ( че и 3 ) трябва стълба, тук е втори живущ- трети етаж, тоест над 10 метра. Трябва си някаква стълба или вишка, но после ако трябва нещо да се пипа става сложно.
    А ми се иска от сега да сложа тръбите под гипсокартона за да не ми стърчат в канали, ама много въпросителни.
    А като марка климатик май отивам към 18-ка, препоръчаха ми Дайкин на цена около 1600лв мисля беше, но пък аз съм фен на Фуджитсу и да видим как ще стане.
    Благодаря Ви за отговорите, ама най-тежката дума май ще е на "интериорния дизайнер" - жената Тя обаче искаше Вариант 1.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Ами слагай тогава една Нокриа, най-добре е за това помещение.

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...wyz14lb_nocria

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    ... Човек не оставяй жената да избира климатика, ще береш ядове. Ти виждал ли си как жена избира кола? Гледа кой цвят и харесва и купува. Ти и казваш, че е гробница, но тя казва супер е цвета. Тя да си мисли за боята, мебелите, лампите ... Ти си гледай техниката! И мястото го съобразете с това, къде ще ви е дивана, така, че да не духа във вас.


    Ако телевизора ви е на стената където е вратата, то дивана ще е отсреща. Тогава има два варианта. Или слагаш стенна клима на място 1 за да не ви духа, или подова на място 2 пак за да не ви духа. Ако е подова на място 2 ще се спази цения съвет на колегата Climamarket за лесно за обслужване място на външното тяло!

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    аз съм за вариант 3 - помисли си какви мебели ще слагаш и къде ще стоиш ти - искаш ли постоянно да ти духа в краката или да бие във врата.
    ти си знаеш какво ще ти е удобно.

    иначе стъклопакетите се слагат и махат доста лесно но може да ти вземат някой лев за това. но ще ти кажат може ли ако са махнати да монтират.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Според моя скромен опит, вътрешното тяло трябва да се монтира на късата стена на помещението. Обратното води до станни и екзотични ефекти.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    С риск да стана досаден отново ще припомня, че монтажа и на най-добрия климатик на НЕДОСТЪПНО място след години се превръща в нещо много неприятно. Тук даже не споменавам въпросите с външния дренаж, който като "изплюе" още първата зима и като се яви някой зъл съсед с жалба до общината, че като дойдат и напишат предписанията тогава ще видите кой вариант е бил най-удачен. Но тъй като сме в българи нека да си дадем възможност за изживеем живота си по най-трудния възможен начин. Така просто е по-интересно...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #12

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    ...Ако имах такова разпределение,нито за момент не бих се замислил-ПОДОВ КЛИМАТИК между вратата и прозореца!Всички тръби естествено скрити зад гипс картона!Марки и модели е друга тема!....Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #13

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    ...Ако имах такова разпределение,нито за момент не бих се замислил-ПОДОВ КЛИМАТИК между вратата и прозореца!Всички тръби естествено скрити зад гипс картона!Марки и модели е друга тема!....Успех!
    Много нагоре ми идва цената на подовия, дори и съвета за Нокрията ми идва високичък.
    Мислех, че ще се размина с до 1600лв, ама май няма да стане. И със синьото гориво е греда, общо взето ... блокирах . Цял месец се занимавам с банята, викам си "сложното мина"... да ама не, дори един климатик не е лесна работа - разположение-вид-марка-цена.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Сега има кредит "Енергийна ефективност". Климатик за 2 бона ти идва на 1800-1850 на изплащане.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #15

    Re:Къде да поставя вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Сега има кредит "Енергийна ефективност". Климатик за 2 бона ти идва на 1800-1850 на изплащане.
    Не мога да намеря в нета информация до коя дата е офертата за енергийната ефективност. Вярно, че и така може да падне реално цената с едно 5-10%.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Къде да поставя климатика?
    От Dimitar01 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 03-11-14, 20:20
  2. Къде да поставя вентилатор?
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 03-05-13, 11:09
  3. Отговори: 8
    Последно: 22-02-12, 16:49
  4. Място на вътрешното тяло
    От mita4e във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-10, 21:48
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 17:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе