Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By stenly

Къде да поставя вентилатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Къде да поставя вентилатор?

    Момчета,с покачване на Т в стаята се покачи и тази в кутията на компа.Имам кутия Thermaltake Commander MS III,с 120 мм фан в задната част да изкарва топлия въздух.Искам да сложа втори,да вкарва въздух.Да го поставя в лицевата част или на дъното на кутията (червените правоъгълници)?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Горе - в ляво. Стига да може да смуче въздух от долу - в дясно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Горе - в ляво. Стига да може да смуче въздух от долу - в дясно.
    Касапе,горе в ляво (задната част) си има фан,който изкарва.Чудя се за долу,защото захранването не е модулно и всички кабеляци са там (така и не ги прибрах тия черва,но сега,като слагам фана,ще взема да ги оправя).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Колега, най-належащо е да въведеш ред в хаоса от кабели. Те спират много кадърно въздушният поток. Перка отдоло ще вкарва много приятно количество свеж въздух, но ще се налага често да я чистиш заради прахоляка. Перката пред диска е с основна цел да хлади малко дисковете. Но първо си подреди кабелиет, ужасно ми е да ги гледам.
    Kasap и raziel66 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Колега, най-належащо е да въведеш ред в хаоса от кабели. Те спират много кадърно въздушният поток. Перка отдоло ще вкарва много приятно количество свеж въздух, но ще се налага често да я чистиш заради прахоляка. Перката пред диска е с основна цел да хлади малко дисковете. Но първо си подреди кабелиет, ужасно ми е да ги гледам.
    Виноват!Изплясках ги набързо да видя как ще тръгне,обещах си на първото чистене да ги оправя и така си остана.Кутията също не е много добре измислена за подредба.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Супер е кутията, само виж какво може да се направи с кабелите и шибвай една тиха перка отдоло (ако може да и сложиш и филтърна решетка ще е супер. Готиното на перката от доло е, че ще размества топлият въздух под видеото.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #7

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    .Кутията също не е много добре измислена за подредба.
    Айде сега - "космоса" виновен.
    Махаш десния капак, ръгаш всичко под ръба на дъното, всеки куплунг - директно излиза на мястото му. Излишния такелаж буташ в свободното място за хардове.
    Всичко това отнема ъъъ 15 минути, барабар със салатката за..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    stenly,долу под захранването има филтър като мрежа,а на лицевия панел-дунапрен.
    raziel66,салатката я остави-не пия,но пък съм много...мързелив.:D

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Кабелите,от хорска срама,ги пооправих,само 12волтовият остана малко оперен.Свалих 1000 оборoтният Tt фан,който беше на задната страна горе до проца,на дъното до захранването,а на негово място-един СМ 120мм 2000 об.(това намерих в почивните дни).1000 оборотният го шибнах на sys fan 1,но падна на 500 оборота,а другият на sys fan3-1800 об.Понеже не ми се харесаха тия 500 оборота(в биоса sys fan1,2,3 са заедно като настройка),сложих него на на sys fan3 и се вдигна отново на 1000 об.Сега са-долният на 1000 об.-вкарва въздух,горният на 1800 об.-изкарва.Да ги оставя ли така или да се опитам да намаля и двата на 1000 об.?Между другото 2 и 3 ги дават заедно по док,ама биоса казва друго.Дъното е Z77DS3H,F9 биос.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Оставяй ги така, 1000 оборота са почти безшумни, нагоре почва да дразни. Ти нали си държиш кутията затворена ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Единият е на 1000-вкарва,другият-2000-изкарва и шуми яко,но синокът е винаги със слушалки-и хеликоптер да мушна,не ще го чуе.Мисълта ми е дали да ги изравня-колкото въздух влиза,толкова да излиза?Иначе имаше ефект от 5 градуса прибирането на текелажа и втория фан(най-вече при харда),или щото се поразхлади времето...:DКутията е затворена,защо?

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    На хубавите кутии с правилен въздухопоток (като твоята), ако махнеш страничният капак, почват да се вдигат температурите. Изравни вентилаторите за да е комфортно висенето пред компа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Аз вися веднъж месечно за проверка на работата и температурите и махане на вирусите или формат Це:D.Ще го включа 2000 оборотния на sys fan1(на втори пин пише спид контрол,ама нещо не става) да видя дали ще паднат оборотите,но само за проба,че кабелът му е къс и трябва да измисля как да го удължа,за да стои за постоянно.
    Кутията може и да е хубава,ама си е *уй подреждането на кабелите и другата простотия,че няма филтър на страничния капак,но съм си направил рамка и съм я мушнал в женски чорап от ония най-тънките,става перфектно,ако сте изпрали чорапа.:D

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    Напоследък коментирам в стил "недоскиф" за `кво иде реч в дадена тема, тъй че ще прощаваш ако пак е така, ама ако правилно съм ти прочел модела - Thermaltake Commander MS III - ми се струва, че подценяваш отворите отгоре. Като ползвател на подобен клас кутия от доста време вече ще ти обадя, че ползата от такива отвори, дори и без фанове е голяма. Ако пък сложиш горе един нискооборотен фан - примерно 600 об., този бръмчалник на 2000 ще стане ако не чак излишен то поне ще е върши работа и наполовина по бавен и съответно тих. Не помня имаха ли гигабайт настройки за авт. контрол на фановете по температура, но и да нямат - би трябвало да можеш да задаваш горния праг на оборотите ръчно. Тези екстри си ги плащал, друже - ползвай си ги!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Отговор: Къде да поставя вентилатор?

    66,от малко тракийско градче,майна,съм и вчера намерих само една работеща комп.фирма и им взех последния 120 мм/2000 об. фан:D,иначе бях решил да взема три на 1000 об.(намерих в нета за 7 лв. лед фанчета,но не работеха,един имам с кутията) и да ги сложа на лицевия панел и дъното да вкарват,отгоре и на задната страна да изкарват.Контрол в биоса имам за CPU fan и за sys fans1,2,3 заедно.По док. ги дават:sys fan1-1pin GND,2-+12/speed control,3-sense,4-reserve; sys fans 2 и 3-1-GND,2-+12,3-sense,4-speed control.Запланувал съм смяна на охладителя и още фанове,но когато синковеца се научи да си го клоква,засега проца е на 3.8GHz и направеното с подредбата на червата и 2ри фан ме устройва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Къде да поставя климатика?
    От Dimitar01 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 03-11-14, 20:20
  2. Отговори: 8
    Последно: 22-02-12, 16:49
  3. Вентилатор за лаптоп - от къде?
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-12, 20:07
  4. Къде да поставя вътрешното тяло?
    От nikolayvarna във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-11, 20:02
  5. От къде да си купя смукателен вентилатор?
    От valdess във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-09, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе