Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #1

    HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Здравейте! Предстои ми да ми монтират въпросният климатик. Може да звучи странно, но вътрешното тяло има ли си захранващ кабел, защото аз гледах и не видях такъв? Имаше кабел, но той нямаше монтиран щепсел и си мисля, че той е за външното тяло? :rolleyes: Цялата работа е там, че исках да измеря въпросният кабел, за да зная на какво разстояние от мястото където ще бъде монтирано вътрешното тяло, да си изведа един контакт (така и така на стаята ще се прави и шпакловка, защото е в ремонт),... аз искам да е вляво на него . Също така ме интересува, дали захранващият кабел на вътрешното тяло може да излиза и отляво и отдясно на тялото? Имам PANASONIC CS/CU-RE9JKX и кабелът е изведен отдясно? Друг въпрос: Възможно ли е този захранващ кабел да излезе заедно с тръбите за външното тяло и да използвам контакта който се намира на терасата-така тъкмо ще е и най-естетически, защото в стаята няма да висят кабели? Пристеснява ме малко това, че терасата не е остъклена. Дали ще могат и искат да го монтират така или най-добре да се изведе един контакт? Климатика е от промоциите на ТМ. Определил съм си дата за монтаж 5. 12, та сега обмислям тези неща :rolleyes:

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    S.Kozhuharov

    Ако имаш късмет да случиш на пекани монтажници, ще ти изведат кабела както и където искаш!!
    Всичките ми климатици са захранени отвън нищо, че принципно се захранват от вътрешните тела

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Hitachi, като другите хубави климатици се захранва от външното тяло. И на моето съм извел захранване на терасата и там е включен. Купи си влагоустойчив контакт и няма да имаш проблем. Щом ти е чак след две седмици монтажа, значи има много продажби. Браво, много хора се обзаведоха с Hitachi покрай промоциите на ТМ. Залагам 50 кинта, че няма няма да има недоволни зимата извън процента на статистическата грешка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #4

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Благодаря ви за разясненията. Щом става и отвън ... монтажниците преди месец ми монтираха Панасоника и... печени изглеждаха, останах с добри впечатления. Дано и да е във възможностите им да го направят, обаче. Мисля да им звънна един телефон, да ги видя какво ще кажат.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Щом ти е чак след две седмици монтажа, значи има много продажби. Браво, много хора се обзаведоха с Hitachi покрай промоциите на ТМ. Залагам 50 кинта, че няма няма да има недоволни зимата извън процента на статистическата грешка.
    Ами да ти кажа, в моя случай аз исках да е тази датата за монтажа, а не, че нямаше по-скорошни дати. Но предполагам модела се продава. Мен лично даже малко ме хвана яд с този Панасоник, на фона на Хитачито... тогава съм пропуснал Хитачито, каква ли му бе била цената тогава :rolleyes: Надявам се да не се озова в групата на недоволните

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Може пък и да не си се прекарал по едната случайност дори трябва да черпиш, че не си успял да го купиш.

    Моделите Hitachi RAS/RAC-D10EX3 и Hitachi RAS/RAC-D14EX3 по данни от ръководството им за ползване са предвидени да се ползват на отопление до външна температура не по-ниска от +2°С. Иначе в сайта на Техномаркет пише -15°С, ама който не проверява гризва дървото.

    http://www.hapm.hitachi-asia.com/ind...X3%28EN%29.pdf

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Дрън-дрън. Даже и в италианските сайтове си го дават до -15 модела. Нормално е да се дразните, че не ви се купуват Мидеи-те след като за същите пари има в пъти по-добра машина и ТМ продава с контейнери, но е грозно така да се заблуждават потребителите.



    http://www.agenzia-shop.com/prodotto-148610/-.aspx


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Дрън-дрън. Даже и в италианските сайтове си го дават до -15 модела. Нормално е да се дразните, че не ви се купуват Мидеи-те след като за същите пари има в пъти по-добра машина и ТМ продава с контейнери, но е грозно така да се заблуждават потребителите.
    Когато има търсене има и предлагане. Докато има хора дето купуват модели работещи на отопление до +2°С ще има и такива дето да им ги продават.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Сервизното е до -15.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Да valen1, в сервизното дето и ти си дал на 10стр. горе си е дадено отопление до -15°.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Много ясно си е написано в ръководството за ползване какви са препоръчителните температури за ползване на уреда посочени са в таблица. Това е официално ръководство качено на официален сайт на Hitachi.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Така е.Във всички ръководства за употреба на ХИТАЧИ, независимо от модела, има една и съща таблица, тази за която пише ВАЛЕН.В сервизните моделите са дадени до -15.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Много ясно си е написано в ръководството за ползване какви са препоръчителните температури за ползване на уреда посочени са в таблица. Това е официално ръководство качено на официален сайт на Hitachi.
    +1

    Той този въпрос е изяснен преди почти 2 години, но за тези които владеят английски и четат написаното във форума:

    П.П. Че в последно време освен избиване на комплекси и напразно заяждане друго градивно не срещам...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #13

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Студът идва, дори дойде. Ама не бойте се, зимата стават чудеса (на Коледа... май така беше) angel
    Темата наистина се предъвква. Определено потребностите на всички нас в студеното зимно време са почти еднакви, но да не забравяме, че възможностите са различни. Всеки има избор нали така?!

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване



    Много точно си е написано и то в графа "Отопление", че машината може да се ползва до -15. И в ръководствата на Дайкин пише/препоръчват, че при ниски температури трябва да се помага на климатика с друг отоплителен уред, но колко ниски, всеки различно може да го разтълкува, може и при -2.

    А в графата за която вие се хващате, пише, да се избягва използването му в режим охлаждане под -10, пък в същото време препоръчват да се използва при температури 15-21 градуса.



    Много пъти съм казвал, че това, че този модел е произведен за Италия, за мен е много по-голяма гаранция от всяко ръководство или сервизно. Всеки си има глава на раменете. За цена на читав конвенционален модел, климатикът си струва. Предвид тактиката на ТМ, мисля, че ще се повтори много пъти тази промоция. Тогава се надавям да имам пари да си взема 1-2 броя. Пък нека да го дават до +2 градуса. Аз имам такъв змей и знам на какво е способен.


  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване

    Само аз не виждам къде пише че е до -15гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3
    От mvarbanov във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-13, 22:08
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе