Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #1

    Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Някои има ли преки впечатления от това HITACHI RAS/RAC-D10EX3

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Има писано във форума, аз от 2 дни съм с него на промоция с монтаж от техно маркет за 999лв. мисля че си заслужава доста. Отдавна го следя, но от миналата година му дигнаха цената доста. Монтиран е в стая 18м2 пвц дограма без изолации, но и без въшни стени на сегашните температури около 0 градуса е сложен на 22 работи си на минимум около 370вата дори и изключва

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #3

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Какви екстри има ,пишат че има плазма.Но като си издърпах едно ръководсво за работа с климатика там нямаше нищо писано.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Няма плазма.Има пречистване на въздуха от йон генератор.
    Този пост е редактиран от edi1; 10-12-12 в 13:00.

  6. kxa
    kxa е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #5

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Здравейте,
    И аз съм поставил под наблюдение този модел. Като искам да попитам, нормално ли е консумацията му да не пада под 360W. Къде са тези 150W минимум.
    В същото време съседната машина (fudji), се потдържа с 250-300W, при писани в ръководството (950w)

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Минимала зависи много от топлозагубите на помощението също и от вънщнат атампература и софтуера за управление на климатика малко мишини слизат под 200 вата надолу на минимал

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Само за протокола - по сервизно D10EX3 и D14EX3 са с минимум на консумация 115 вата на отопление и 155 на охлаждане, но това не е болка за умирачка.Както каза колегата по-горе, много зависи от условията на работа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #8

    Re: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    през колко време дефросва при вас при мен е на все на 50 минути независимо толкова от температурите и влагата навън за по 5 минути с разход 130 вата без да се мачи, но защо толкова често и все по часовник.
    Другото което е външния вентилатор леко подскача като се върти сигурно нее балансиран добре и шуми повече от нормалното, виках техниците казаха нищо му няма, но не мисля, че е така защото като се махна перката климатика стана безшумен само за опит дали е от него, компресора е много тих. Вътрешната турбина също издава някакъв станен звук от лявата страна, където е гумен тампон нещо като леко чагъркане,не е от фреона както си мислех отначало, защото се чува и пуснат само на вентилатор не виене пробвах с намествания по пласмасите, но нищо не стана. Не съм попаднал на сполучлива бройка явно иначе климатика си топли мн добре без да се зори изобщо, техниците идваха, но казаха, че нищо му няма естествено и след няколко дни пак ще ги викам, защото тези шумове си мисля, че могат да се оправят

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #9

    Отговор: Re: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    доста тъпа машина се оказа, добре че не я взех за вкъщи...за вилата става
    наистина при температури около 0оС и надолу размразява през един час, въпреки че на моменти работи он-офф...като не се забелязва каквото и да е заскрежаване
    не и толкова тих този климатик, по книга го дават 20 ДБ...мицубишито ми е 23 и определено е по-тихо
    иначе изглежда добре изработен
    пластмасите не тракат при свиване/разширяване
    явно реално наистина има и нисък максимум...понякога духа доста хладко

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #10

    Отговор: Re: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Да питам ако някой има d10ex3 , как се държи климатика на охлаждане в режим на вентилатора на ауто , при мен този вентилатор на вътрешн тяло си вее на макс винаги , компресора чак изключва а той си вее отново на макс , няма никакво намаляне на оборотите независимо че е достигнал темпп даже е изкл компресора.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #11

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Да на тоя модел е така . Пробваи да го държиш на определена степен на вентилатора . Първо на най-ниската и ако не постига градусите вдигни степен на горе .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Някой от притежателите на климатика би ли споделил какви са му впечатленията от температурата на изходящия въздух при зададени 22-24 градуса, външна около 10 градуса. Аз лично не съм замервал, но осезаемо ми се струва доста хладен. Като го сравня с един Панасоник RE9JKX има разлика. И аз съм на мнение, че програмата за размразяване е доста несполучлива от гледна точка на това, че климатикът "размразява" още при плюсови температури без грам скреж, а камо ли лед.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Алгоритъма за дефрост на ХИТАЧИ също изисква определени условия на работа.Явно при теб са изпълнени.D10EX3 има добър алгоритъм на дефрост, почти същия като на високия клас - SX8.По-добър е от СЪММИТ серията.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #14

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Като стане -5 ще разбереш каква е разликата м/у този панасоник RE9JKX и Хитачи D10EX3 .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #15

    Отговор: Какво ще кажете за този климатик HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Ами и двата климатика ги имаме от година и определено Панасоника се справи по-добре миналата зима въпраки, че е в по-голяма стая. При -10, -15 капацитета и на двата беше недостатъчен за пълноценно отопление и имат нужда от помощ. За размразяване в студовете Хитачи се справя много добре-не задържа лед и водада се оттича добре за разлика от панасоника, заради по голямата дупка в тавата. Факт е обаче, че и Панасоника се справя. Забелязвам, че при него има лека деформация на тавичката и явно климатикът си е саморешил проблемът с малката дупка за оттичане
    Хитачито наистина е по-добра сглобка, не трака, скърца, по-безшумен е, дизайна ми харесва повече. Просто очаквах повече от него. Все пак е в 12 кв. стая, а топлината сякаш е различна спрямо тази с Панасоника. И не мога да празбера толкова ли са по-големи тези топлозагуби, че да е така?! Ама D14EX3 за 12кв. Та затова питам как духа при колегите. Да не би да му е малко фреона или да има някакъв проблем... или просто искам прекалено много от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво ви е мнението за този климатик Fujitsu-General - за охлаждане на спалня ?
    От mooncow във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 02-07-13, 09:23
  2. Отговори: 6
    Последно: 14-04-12, 20:52
  3. HITACHI RAS/RAC-D10EX3 - Свързване към ел. захранване
    От S.Kozhuharov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 35
    Последно: 23-11-11, 14:03
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Кажете си мнението за този процесор
    От shulio във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 07-04-06, 08:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе