Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Монтаж в слаб сняг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #1

    Монтаж в слаб сняг

    Здравейте,

    Имам един въпрос свързан с монтаж на климатик.
    Има ли проблем и евентуални последици да се монтира в съвсем лек снеговалеж (разбирайте трудно се забелязва сняг, но прехвърча)?
    Говорим за външното тяло де, вътрешното е в стаята :D и спойки и т.н. могат да се правят на сухо.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #2

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Никакъв проблем,но мин.15-20мин.вакумиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #3

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Въпроса е, че отказаха да ми монтират един климатик под предлог, че една капка на неправилното място и намсикво щяло да стане. Което на мен ми прозвуча като "абе днес не ни се занимава".
    И супер се изнервих, щото тоя климатик го чакам от една камара време и сега да ми изтърсят тая тъпотия...
    Разбирам да вали як сняг/дъжд, а то толко рехаво, че не е истина.
    Кво да ви кажа...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Монтаж в слаб сняг

    ... Правилно са ти отказали. Не е добре, нито за машините с които работят монтажниците нито за климатика ти. Пък и това, че едвам вали не значи, че след час няма да вали много. Тогава както правим? Спират по средата или претрупват?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #5

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Правилно са ти отказали. Не е добре, нито за машините с които работят монтажниците нито за климатика ти. Пък и това, че едвам вали не значи, че след час няма да вали много. Тогава както правим? Спират по средата или претрупват?
    Сигурно си прав, не знам.
    Просто ме е яд, че го чакам отдавна, тръгнах си от работа и накрая един голям среден ( и то като сме говорили преди 10 минути, че "идват"...).
    То цялата история с тоя климатик е толко крива, че вече паля от всичко.
    Щото в БГ "майстор" да ти стъпи в къщата и да свърши нещата както трябва е 1 на 1000.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Прави са колегите и аз в даждовно време дори и едвам да прекапва не монтирам нито и ремонтна деиност не правя която е отвън

    Не се пали шети го сложат спокоино

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Re:Монтаж в слаб сняг

    BornToDrink, по-добре е за теб да изчакаш 1-2 дни да се оправи времето, вместо след това да пише в раздела на недоволните как на другите климатика им работи добре а твоя не. Друг е въпроса, че можеше от по-рано да видят какво ще е времето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #8

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Друг е въпроса, че можеше от по-рано да видят какво ще е времето.
    Колко си прав не знаеш дори.
    Цял ден времето беше пушка и бях уверен, че понеделник преди обяд ще ми се обядят.
    Еми чаках до 15:00h, звъннах, казаха "след 20 мин идваме", обадиха се след час и малко по-късно валеше...
    Да не говорим, че като го взеха едни 4 дни си вися в офиса им без да го погледне никой.

    Иначе хубаво, не съм за 1-2 дни, като е така, по-добре да не ходи на ремонт отново.
    Неприятното е, че докато стане готов ще трябва да го пускам да охлажда, както е тръгнало...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #9

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Да поясня само на пишещите и знаещите - ако човек има желание,и в проливен дъжд се прави монтаж....И ремонт и какво ли още не.
    В съвременния свят монтажници монтират какво ли не по-сложни и капризни устройства във всякакво време,а вие обяснявате как един тъп климатик не можел да се монтира днес,като прехвърча леко сняг. Я да ми покаже някой в ръководство за монтаж къде има такава забрана?. Какво ли би казал някой монтажник на GSM клетка на шефа си,че днес "леко прехвърчал сняг " ,тоест не му се работи ??? Ми нали е уволнен на секундата !
    Опасността идва от там да не влезе влага в тръбите ,докато се присъединят с крановете . НИЩО ДРУГО опасно няма.
    А и да влезе,затова си има вакуум помпа,да изсмуче влагата,все пак ще са няколко капки,няма да е сипвано с шишето де...
    Дори само да се надвеся над крановете при по-слаб дъжд или колегата да помогне за 1-2 мин с някой чадър,найлон или каквото и да е,и монтажа е готов.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #10

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Мисля че колегата stelaartoa е напълно прав. Човек когато иска да свърши работа, търси начин. Когато не иска, си търси причина.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Или пък на помощ идва понякога кашона от външното.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Явно последните двама колеги не са сменяли четирипътни вентили зашото те най често страдат от влагата ... особено при липсата на капилярка заместена от EEV иначе всичко може но дали си струва да вземеш 200-300 лв за монтаж срещу риска да загробиш машина за 1000 - 2000 лв ... въпроса е принципен просто монтаж и продажба на всяка цена е глупаво...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #13

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Велев...не се бях сещал за работа с нахлупен върху мен кашон,ама си е идея,ей

    Cooler - повярвай,сменял съм много 4пътници,но не и по тая причина. Водя си статистика кога и как е монтиран всеки климатик .

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Монтаж в слаб сняг

    Абе някой колеги дето хем взимат пари за три монтажа хем се насландисват. Няма нещо да не съм правил по климите. И нямам съсипана машина без значение дали е 300 или 3000лв.
    Кашона го ползвам като навес слагам го на външното докато направя конусите и свържа тръбите.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re:Монтаж в слаб сняг

    колега велев повярвай изкуство е да вземеш пари като за 3 твои монтажа и 5 твои мидеи и клиента с удоволствие да си плати .... колкото до монтажите в мокро време всеки сам си решава но когато започнете да наемате хора да монтират вместо вас ще разберете какво е параноя и защо някои дейности не се извършват в мокро време.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330376703[/time]_________________________________________________

    взех да ставам жлъчен за което се извинявам ... май умората и виното са ми в повече така че лека....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. при СЛАБ ТОК , какъв КЛИМАТИК?
    От STX във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 24-08-12, 00:12
  2. Сняг по средата на април...
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 16-04-11, 08:53
  3. Честит първи сняг
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 21-10-07, 17:29
  4. Слаб звук на Дек
    От heavyfuel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-07, 00:50
  5. ВАРНА БЛОКИРАНА ОТ СНЯГ
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 07-02-05, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе