Резултати от 1 до 8 от общо 8

Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #1

    Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Понеже знам, че 90% от монтажните фирми нямат такава, а ако изключим еко проблемите /за които всъщност на никой не му пука/, въпросът ми е насочен към потребителите - т.е. купувачите на климатици..

    Бихте ли имали доверие на монтажна фирма, която няма в оборудването си станция за събиране на хладилния агент?
    Считате ли, че този основен агрегат за тази дейност, диференцира "любителите" от професионалистите в бизнеса?

    А "десерта" на въпроса е - има ли лицензирана фирма за работа с хладилни агенти, която да няма станция за събиране на фреон?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима &#

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Бихте ли имали доверие на монтажна фирма, която няма в оборудването си станция за събиране на хладилния агент?
    Считате ли, че този основен агрегат за тази дейност, диференцира "любителите" от професионалистите в бизнеса?
    Компресор от хладилник, брои ли се? Дали носиш гордо голям и малък "Бош" или срамежливо криеш "Райдъра"... По-важно е да знаеш какво правиш.

    П.С. Винта закован с чук, държи по-здраво от пирона завит с отверка.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    И от мен - за какво монтажна група( фирма) трябва да мъкне зарядна станция със себе си,еле пък да ме оценяват по това?
    Зарядната се ползва при ремонтни дейности,неприсъщи за монтажна група(фирма)...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Понеже знам, че 90% от монтажните фирми нямат такава, а ако изключим еко проблемите /за които всъщност на никой не му пука/, въпросът ми е насочен към потребителите - т.е. купувачите на климатици..

    Бихте ли имали доверие на монтажна фирма, която няма в оборудването си станция за събиране на хладилния агент?
    Считате ли, че този основен агрегат за тази дейност, диференцира "любителите" от професионалистите в бизнеса?

    А "десерта" на въпроса е - има ли лицензирана фирма за работа с хладилни агенти, която да няма станция за събиране на фреон?
    Аз съм потебител, ама като отивам в болницата да ми извадят апандисита не правя първо инвентаризация на хирургичния набор.
    Тия въпроси са си за вас, дето сте в бизнеса!

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Може би ВД незнае че големите фирми си имат монатажни групи които правят само монтажи и ремонтни групи които се занимават само с ремонтна деиност А часниците които нямат фирма изпалняват и 2 те работи едно временно Но това не значи че без станция немоге дасе прави ремонт А и не винаги истокания фреон може да се ползва повторно

  7. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #6

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Малко криво подкарах темата и прозвуча като заяждане...
    Не ми беше това идеята, но както и да е!
    Всеки си преценява каква екипировка да ползва и да има.
    Обаче ако попиташ клиенти, на които е правена "профилактика", дали групата е презареждала фреона, често не разбират въпроса!
    Оттам дойде и темата...
    Не за друго, а понеже профилактиките се "таксуват" редовно!

    Така или иначе, нямам намерение да се заяждам с никой, така че ако темата е безмислена, по-добре да се изтрие!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #7

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Има ли смисъл в излишния труд в поне 90% от климатиците,които си работят нормално преди профилактиката - да им се точи фреона,да се мери и да се презарежда отново? Аз не бих товарил клиента си с подобна "кауза"...

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Има ли смисъл в излишния труд в поне 90% от климатиците,които си работят нормално преди профилактиката - да им се точи фреона,да се мери и да се презарежда отново? Аз не бих товарил клиента си с подобна "кауза"...
    Разбира се, че това е безумие. Най-малкото ясно показва как си направил монтажа. Климатика ако е монтиран правилно не трябва да губи фреон. Ако ли пък по някаква причина губи, за това има признаци и тогава се източва и се мери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. събиране на фреон в режим на отопление
    От mjechev във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 20
    Последно: 28-08-12, 23:43
  3. Продавам станция за събиране на фреон
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 28
    Последно: 09-04-12, 18:09
  4. Станция за събиране на фреон
    От storadbov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-11, 23:47
  5. ПРОДАВАМ СТАНЦИЯ ЗА ФРЕОН
    От apollo73 във форум Продава
    Отговори: 15
    Последно: 14-03-11, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе