Вижте резултатите от анкетата: Монтаж на климатик на таван 120м2, височина до 3.5м - необитаем.

Гласували
11. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не

    3 27.27%
  • Да

    4 36.36%
  • Да, ако няма друга алтернатива

    4 36.36%
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Монтаж на климатик на тавана?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1

    Монтаж на климатик на тавана?!

    Здравейте,

    Пуснах тема, в която помолих за коментар на монтажа, но изглежда има друг раздел.

    Обстоятелствата не позволяват монтаж на фасадата, защото е нова, в центъра е и няма как да си позволя своеволия. Долу има паркинг за автомобилите ни и зимата ще бъде сериозен проблем с конденза (леда).

    Монтажа на таван, който е необитаем - 120 кв. метра с височина до 3.50 метра дали ще бъде проблем? Т.е. "на външното тяло да не му стига въздух"? Все пак тавана си е доста голям - цяла плоча е и е празен. Идеята е да бъде монтирано на височина от плочата - около 1.20 м., оттичането да става през капандурата по керемидите. Съответно, тръбният път става 1.2м до плочата, 10 см. плоча, и 20 см. до вътрешното тяло от плочата - общо под 2 метра дори.

    Имам опцията да отварям капандурата точно до външното тяло (на 10 см до него е). Това добра практика ли е?

    Също така ако реша дали е добра идея след време да го преместя на покрива (след поне 3-4 години)? Четох за монтажа на покрива, но монтажниците, които бяха на оглед, казаха, че ако примерно през февруари дефектира външното тяло, няма как някой да се качи за да го гледа/ремонтира на покрива - стръмен е доста. И е разбираемо - неоправдан риск...

    Какво бихте ме посъветвали?

    Намерих само една единствена тема в БГ нета и тя е стара - от 2010г. НаправиСам.bg • Виж темата - монтаж на климатик в нишата под покрива(гълъбарника)??????? Там има противоречиви мнения и малко ме разколебава.
    Този пост е редактиран от Life; 03-10-12 в 22:19.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    За да получиш смислен отговор, като начало уточни:
    -модел на климатика
    -кубатура на отопляемото помещение
    -кубатура на тавана

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За да получиш смислен отговор, като начало уточни:
    -модел на климатика
    -кубатура на отопляемото помещение
    -кубатура на тавана
    - Fujitsu ASYG-14LE - 5кв отдавана при отопление
    - хол, 83.2м3, последен етаж, южно изложение, тухла, външна изолация стиропор, PVC дограма 32мм дебелина стъклопакет, Ka стъкло, профил Шуко
    - не мога да кажа - плочата е 120м2, височината е от 0 до 3.5М. - предполагам средно 2М - грубо сметнато 240м3

    -редакция: до момента помещението се отоплява зимата с ковектор, френски 2.5 kW. Около 18-19 градуса достига при нормално студени дни. В по-студените си е необходима и духалка.
    Този пост е редактиран от Life; 03-10-12 в 22:19.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Аз бих го монтирал така на твое място. Имам подобен сет-ъп с външно тяло в гараж. Разбира се, избора си е твой.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #5

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Няма никакъв проблем с такъв монтаж, въздуха ще му стига съвсем спокойно и т.н.
    Няма нужда да му отваряш и капандура.Тя по-скоро ще е за лятото.Щом си решил въпроса с водата от дефроста действай

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #6

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Единственият минус, който аз виждам е че по този начин изстудяваш активно помещението, което е над теб.
    Може би ще имаш малко повече загуби през тавана на помещението, което отопляваш сравнено с варианта, ако външното тяло е на покрива.
    Аз имах някаква идея да забия в гаража външното тяло но се отказах именно защото по-скоро имам идея да го отоплявам по някакъв начин и него а не да го изстудявам заради климатика на горният етаж
    Няма ли вариант да го монтираш в непосредствена близост до капандурата?
    По такъв начин, че да бъде достъпно за обслужване без да бъде необходимо да излизаш изцяло на самият покрив.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #7

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Днес беше денят Х. НО, монтажниците категорично отказаха да го монтират там. Според думите им, ще се получи изстудяване на тавана и в най-студените дни ще е изключително трудно и неефективно отоплението на етажа отдолу - т.е. моят.

    Предстоящият ремонт на покрива започва след няколко дни и ще се направи точно както @Esper спомена - непосредствено отвън капандурата и ще има възможност за обслужване без излизане на покрива, а същевременно климатикът ще бъде навън. Това според тях е най-удачният вариант. Вече е ясно как да се направи и с какви точни размери и отстояния да бъде. Предстои развръзката след около седмица.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #8

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Предполагам са били прави.
    Най-малкото защото са били на място и са преценили конкретната ситуация.
    А и монтажът там, където си искал е бил доста по-лесен отколкото на покрива.
    Цъкни после някоя снимка на външното тяло моля.
    Аз догодина трябва да монтирам още един климатик, на покрива би било решение за мен но нещо не разбирам как може да се монтира нещо такова без дупчене на керемидите.
    А точно това няма да направя та ако ще и COP-a да се подобри два пъти :D

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Монтаж на климатик на тавана?!

    Цитат Първоначално публикувано от Life Виж публикацията
    Днес беше денят Х. НО, монтажниците категорично отказаха да го монтират там. Според думите им, ще се получи изстудяване на тавана и в най-студените дни ще е изключително трудно и неефективно отоплението на етажа отдолу - т.е. моят.
    Трябва да ги почерпиш тия хора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Правилен монтаж на климатик
    От nikolayvarna във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 130
    Последно: 03-10-23, 10:53
  2. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 11:31
  3. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 22:02
  4. Избор на климатик и отстояние на вътрешното тяло от тавана
    От rupi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-08, 14:59
  5. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе