Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree9Одобрявам

Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #1

    Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Здравейте.
    След монтажа на нов климатик Panasonic 12QKE ми направиха впечатление няколко неща, които не знам да ли са нормални и за това реших да питам.
    1. При включване на климатика след като завърти турбината от вътрешното тяло в продължение на около минута се чува звук подобен свистене, мога да го опиша по начин, по който все едно турбината не е балансирана и като завърти се чува като леко хлопане. Както споменах след като поработи малко този звук изчезва.
    2. Когато климатика е вкл. в режим на отопление и като започне да затопля до достигане на температурата през около 15-20 секунди от вътрешното тяло се чува един и същ повтарящ се звук, траещ около 2-3 секунди, който звук аз оприличавам на фреон. Образно казано чува се все едно фреона се опитва да мине през запушен отвор и изсъсква. Звука много прилича на звук от отваряне на капачка от бутилка с газирано съдържание. Първоначално изсъсква силно и след това заглъхва. И така след двайсетина секунди пак същото се повтаря.
    3. При докосване топлообменника на външното тяло се усеща как бие ток. Контакта е заземен, също така проверих и ел. кабела на климатика, който ми е сложен от монтажниците. Кабела е трижилен и също е монтиран правилно.
    4. Вчера при изваждането на щепсела на климатика от контакта неволно докоснах самия щепсел отпред както беше вече измъкнат и ме раздруса тока. Все едно от някъде все още имаше напрежение в климатика, а дефакто тъкмо го бях изключил.

    Моля да дадете мнение на какво може да се дължат посочените проблеми и дали да викам техниците от фирмата в Плевен, от която е взет климатика.
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-03-15 в 20:45.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Я изгаси климатика от контакта и сложи един фазомер на някое болтче на външното тяло. Тоест да е на метал, не на боята. Няма как конатката да ти е занулен/заземен правилно и да бие ток от климатика, ако е вързан правилно.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Определено не е занулен. Имах случай дори където дори спореха със мен че майстора дето слагал гипсокартона го е направил както трябва. След отваряне и замерване пред тях видяха че мазача не го е занулил. Имал съм и случай при които беше дори офазен вместо занулен.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Ще проверя отново тогава контакта, а някакви предположения за шума от вътрешното тяло? Този повтарящия се като съскане, който се чува докато затопли климатика е много дразнещ. Ще се опитам да го запиша и да кача файла. Звука сякаш идва от десния край на вътрешната пита. Същия този звук се появява и след като климатика е минал дефрост и отново докато загрее въздуха пак така съска.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-03-15 в 20:46.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Повтарящия се като съскане звук е от йонизатора. Силата му зависи от влажността в помещението. Хлопането на турбината е в следствие на повредена лагерна втулка. При високи обороти, би следвало този звук да намалява (самоцентрира се). Биенето на ток от извадения щепсел е нормално, има филтърна група на захранването. Прави разлика между зануляване и заземяване!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 30-03-15 в 18:05.
    spas.slavchev одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Ще провря отново тогава контакта, а някакви предположения за шума от вътрешното тяло? Този повтарящия се като съскане, който се чува докато затопли климатика е много дразнещ. Ще се опитам да го запиша и да кача файла. Звука сякаш идва от десния край на вътрешната пита. Същия този звук се появява и след като климатика е минал дефрост и отново докато загрее въздуха пак така съска.
    Това съскане е от фреона. Прочети си упътването. Вътре е написано, че е нормално да се чува този шум на фреон по тръбите и това не е дефект. Какви дефрости в това топло време?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 30-03-15 в 18:52.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #7

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Повтарящия се като съскане звук е от йонизатора. Силата му зависи от влажността в помещението. Хлопането на турбината е в следствие на повредена лагерна втулка. При високи обороти, би следвало този звук да намалява (самоцентрира се). Биенето на ток от извадения щепсел е нормално, има филтърна група на захранването. Прави разлика между зануляване и заземяване!
    Моя модел няма йонизатор, само антибактериален филтър. А това свистене наистина го има докато турбината се върти бавно. Точно след като започне да духа топло турбината се усилва и свистенето изчезва. Но пък се чудя на чисто нов климатик може ли да има подобна повреда? Ако наистина това е причината подлежи ли на гаранционно обслужване? Сега в топлото време не съм пускал климатика но до преди седмица-две си работеше на отопление и без значение дали е замръзнала питата навън, климатика си се размразяваше през определен период от време, все едно е с таймер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #8

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Вслушай се в мнението на един експерт(рекламно лице на samsung и panasonic ) ...(дефростта не е по време )
    Този пост е редактиран от bobbyap; 30-03-15 в 21:07.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Моя модел няма йонизатор, само антибактериален филтър. А това свистене наистина го има докато турбината се върти бавно. Точно след като започне да духа топло турбината се усилва и свистенето изчезва. Но пък се чудя на чисто нов климатик може ли да има подобна повреда? Ако наистина това е причината подлежи ли на гаранционно обслужване? Сега в топлото време не съм пускал климатика но до преди седмица-две си работеше на отопление и без значение дали е замръзнала питата навън, климатика си се размразяваше през определен период от време, все едно е с таймер.
    Твоят модел има йонизатор, който се намира от дясно. Изключи го от синия бутон (да загасне синия светодиод) и се ослушай за звука. Ако е от фреон, ще е непрекъснат, до момента на изравняване на налугането (около 10 секунди, след спиране на компресора и малко по-дълго, след старт). Ако е от йонизатора, интервалите са двусекундови, на всеки 5 секунди (приблизително). Ако оборотите на турбината паднат под 500 rpm, йонизацията се изключва автоматично. Колко дълъг е тръбния път? Дефектиране на втулката е възможно при лош монтаж, ако има усукване на вътрешното тяло от натиск на тръбите.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 30-03-15 в 20:58.
    bobbyap одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Моя модел няма йонизатор, само антибактериален филтър. А това свистене наистина го има докато турбината се върти бавно. Точно след като започне да духа топло турбината се усилва и свистенето изчезва. Но пък се чудя на чисто нов климатик може ли да има подобна повреда? Ако наистина това е причината подлежи ли на гаранционно обслужване? Сега в топлото време не съм пускал климатика но до преди седмица-две си работеше на отопление и без значение дали е замръзнала питата навън, климатика си се размразяваше през определен период от време, все едно е с таймер.
    Твоя климатик какъв точно модел е, RE12QKE ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #11

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Твоя климатик какъв точно модел е, RE12QKE ли е?
    Да, това е модела на климатика. Ето снимка на вътрешното тяло.
    Тръбния път е около 3,7 метра. Като цяло монтажниците ми се сториха внимателни и бих казал, че направиха добър монтаж. Единствено натиснаха повече вътрешното тяло при преместване на дренажната тръба от единия в другия край, понеже не искаше да се влезне там където трябваше. Другия вариант е да съм улучил бройка, която да е подхвърляна или изпускана някъде при транспорта, понеже като разопаковах кашоните и на двете тела окомплектовката в тях се търкаляше вътре и имаше и един изпаднал винт в кашона на външното тяло, който винт така и не разбрах откъде може да е дошъл.
    http://prikachi.com/images.php?images/675/8016675h.jpg
    Този пост е редактиран от dodo2000; 30-03-15 в 22:16.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Тия винтове се срещат и при други марки чат пат. Много бели правят при попадане върху платката. А снимката ти не се отваря.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #13

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    сега мисля, че трябва да се отвори

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Поредния собственик на панасоник, който съобщава за чести дефрости по време при панасониците. Защо ли не съм изненадан?

    Вече няколко пъти хващаме в лъжа потребителя наречен AC_From_Hell по въпроса за размразяването.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    лъжи няма ,то си има сервизно където е описан алгоритъма .. за всички панасоници е еднакъв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Panasonic CS/CU-RE9PKE
    От Mitko Georgiev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 10-11-13, 23:47
  2. Електроника за климатик Panasonic
    От klima1969 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-12, 16:27
  3. Малко помощ с евентуални настройки
    От Globe във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-07-10, 17:09
  4. Монтиране на две външни тела едно до друго - евентуални проблеми?
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-08, 20:54
  5. Имам проблеми със субтитрите на DVD домашно кино Panasonic SC-ht340.?!
    От mala във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 25-02-07, 17:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе