Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

филтри на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #1

    филтри на климатик

    Искам да сменя праховите филтри на Дайсейкая с някой по-качествени.Някой има ли представа дали се продават някъде.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: филтри на климатик

    Купил съм си перде. От най-простото някакъв воал от 5лв./м. С много ситни дупчици, за филтър е екстра. Мисля да направа една рамка и направо отгоре над климатика. И ще може да се прецени дали оказва влияние на турбината. Махаш-слагаш и преценяваш.
    "Такова, но е само плат"

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3

    Отговор: филтри на климатик

    Или направо върху твоя филтър го сложи това перде.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #4

    Отговор: филтри на климатик

    И каква ще е тая рамка и от какво

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: филтри на климатик

    За пробата от тънки летвички 1х1см., че най-лесно.Нещо като комарник. Ще стане и леко. Ако има ефект ще се мисли друго за естетика.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: филтри на климатик

    Миланов и попов, имате ли си бегла представа как точно функционират праховите филтри и какво значи качествени прахови филтри?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: филтри на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Купил съм си перде. От най-простото някакъв воал от 5лв./м. С много ситни дупчици, за филтър е екстра. Мисля да направа една рамка и направо отгоре над климатика. И ще може да се прецени дали оказва влияние на турбината. Махаш-слагаш и преценяваш.
    "Такова, но е само плат"
    Миланов, виж тук как да си направиш качествен противопрахов филтър:


    Обаче имай предвид, че като сложиш по-ситни филтри ще намалее дебитът, и обдухването на питата и климатикът ти ще почне по-често да работи он/оф

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: филтри на климатик

    Остава някой да те послуша.А може и с парче родопско одеяло си мисля.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #9

    Отговор: филтри на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Купил съм си перде. От най-простото някакъв воал от 5лв./м. С много ситни дупчици, за филтър е екстра. Мисля да направа една рамка и направо отгоре над климатика. И ще може да се прецени дали оказва влияние на турбината. Махаш-слагаш и преценяваш.
    "Такова, но е само плат"
    Като сложиш пердето, направи една снимка да се посмеем.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов и попов, имате ли си бегла представа как точно функционират праховите филтри и какво значи качествени прахови филтри?
    Dodo може да споделиш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: филтри на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов и попов, имате ли си бегла представа как точно функционират праховите филтри и какво значи качествени прахови филтри?
    Нямаме никаква представа. От най-топ производителя на климатици Тошиба също нямат представа. За една зима на праховите филтри на Дайсейкай-6 се събира прах колкото за седмица на същата площ на секцията отгоре.
    За да са принудени хората да си слагат сензорите в буркани и пердета по климатицити....смятай колко са направени нещата. Сложил съм снимки в темата за Дайсийкай-6 на какво прилича турбината за няколко месеца. Праховите филтри на Дайсейкай-6 нямат ефективност по предназначението си. Като спретна рамката ще се посмееме заедно. Ако някой знае взаимозаменяеми филтри за климатици тошиба да казва. Аз където съм питал ми предлагат все същата мрежа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #12

    Отговор: филтри на климатик

    milanov, никой производител не е предвидил при какви условия относно чистота ще се монтират машините... Това, че при Вас машината е мръсна за определено време, зависи изцяло от чистотата на помещението и от самия потребител.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: филтри на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Остава някой да те послуша.А може и с парче родопско одеяло си мисля.
    Някъде да съм казал на някой да прави от пердета филтри. Писал съм какво аз ще направя за проба. Щото е най лесно и веднага се преценява какво влияние ще окаже на работата на турбината. Това, че някой е сложил една рабица и я е кръстил прахов филтър не значи, че всички трябва да са съгласни, че е филтър.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: филтри на климатик

    Миланов, наистина много ти е прашасала питата, все едно въздухът не минава през филтъра, а смуче от друго място. И у дома е прашно и съм сложил двойни пластмасови филтри, но питата никога не ми е била толкова прашасала. Моите филтри ги мия средно 1 път в месеца или по-рядко и външният филтър побелява от прах.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: филтри на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    milanov, никой производител не е предвидил при какви условия относно чистота ще се монтират машините... Това, че при Вас машината е мръсна за определено време, зависи изцяло от чистотата на помещението и от самия потребител.
    Не говори ме за чистота на помещение, а за ефективност на праховите филтри на климатиците тошиба. На Дайсейкай-6 не са ефективни, ако бяха ефективни "мръсният, прашен въздух" от "мръсното прашно помещение" щеше поне малко от малко да се задържи по филтрите, а не направо на топлообменника за се залепи. Филтрите ги мия на 2-3 седмици, но само си ги мия по тях има много много малко прах. Даже започвам да си мисля да не ги мия изобщо, та малкото прах по тях да задържа нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови филтри за климатик?
    От zebra9 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-16, 23:55
  2. Проблем с климатик Hitachi S50T2 след почистване на филтри
    От spas.slavchev във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-13, 14:11
  3. относно филтри за климатик мицубиши SRK/SRC 35ZG-S
    От lkma във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-12, 19:06
  4. От къде може да се заприходят противо-прахови филтри за климатик Chigo
    От zmiori във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-12, 15:35
  5. XXX филтри за IE
    От The_UFO във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-03, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе