Резултати от 1 до 1 от общо 1

Проблем с климатик Hitachi S50T2 след почистване на филтри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1

    Проблем с климатик Hitachi S50T2 след почистване на филтри

    Колеги, днес се получи много странен проблем на моя климатик. Изключих го , за да му почистя филтрите, като този път реших да ги мина през душа. След 20-30 мин. като поизсъхнаха ги върнах обратно и включих климатика. След 2-3 мин работа климатикът спря и взе да мига оранжева лампа на вътрешното тяло. Грешката на дистанционното е 0 - 12. Изключих го от контакта, като го държах към 5 мин. - тръгна за малко и отново спря. Като гледах консумацията вдигна много до като загрява питата - над 2кв, без да тръгне да духа. Турбината се въртеше съвсем слабо - както обикновено до като загрява. Предполагам прегрява и спира. Разрових се в интернет за грешката и това , което намерих е:


    12 吹出温度サーミスタ異常 ・吹き出し温度サーミスタ不良
    ・コネクタ接触・接続不良
    ・室内基板故障


    превод от Google Translate

    Дванадесет Температурата на въздуха термистор аномалия И недостатъчност температурата на термистора на балон
    Контакт Connector и лоша връзка
    · Закрит борда недостатъчност


    Погледнах това, което мисля за датчик и беше понатрупан доста прах. Духнах го, но не знам какво да очаквам. Рестартирах машината и сега не даде грешка, но определено се държи странно. Пуснах го на 30 градуса и максимален вентилатор. Стигна 25 и изключи, все едно е подминал температурата.


    Дайте някакви съвети.. Машината е в гаранция до Януари, но ще ми е полезно ако мога да разбера повече за проблема. Много гадно, че точно по празниците се прецака.

    - - - - - - - - - -

    Изненадкааа.... вчера ми е изтекла гаранцията... 1 на 0-а за фирмата, от която го купих... Някакви идеи ?

    - - - - - - - - - -

    Да не бързам да се радвам, но чак сега тръгна тъпото Хитачи - явно е искало да стои по дълго време изключен. След като писах го пробвах 3-4 пъти и или дава грешка или тръгва да върти близо до максимума (развъртя се до 2800W ) и щеше да разтопи клапите ... та след 15-на мин. спира без да реагира при промяна на градусите.

    Сега като го бях изключил за повече време тръгна да затопля топлообменника с 1600W и бързо падна на 800W при настроени 24 градуса. Не очаквам това да е някаква случайност, а предизвестие за проблем, така че вашата консултация ще ми е от голяма помощ. Ако имате идеи споделете ги

    Все пак не бързам да се радвам, защото мога след малко да пиша, че пак се е размигал.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 22-12-13 в 17:16.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Почистване на филтри на аспиратор
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-14, 22:24
  3. относно филтри за климатик мицубиши SRK/SRC 35ZG-S
    От lkma във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-12, 18:06
  4. От къде може да се заприходят противо-прахови филтри за климатик Chigo
    От zmiori във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-12, 14:35
  5. Отговори: 6
    Последно: 27-11-07, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе