Резултати от 1 до 14 от общо 14

Реновация на тръбен път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #1

    Реновация на тръбен път

    Здравейте!
    Външните тела на двата ми климатика са монтирани на покрива на блока.
    Разстоянието от терасата ми до тях е 4-5 метра.
    С течение на времето, тръбния път ( неговата изолация ) претърпя известни видоизменения.
    На места е изчезнала бандажната лента, а скоро забелязах и участък без изолация.
    Единствения , приемливо възможен начин за ремонт е да "нанижа" разцепена тръбна изолация от покрива, надолу по тръбния път.
    Заедно с нанизването, ще омотая с изолационна лента.
    Притеснява ме факта, че изолацията трябва да е широка, за да върви надолу по тръбите.
    Дали това е единствения приемлив вариант? Невъзможен в достъп до тръбите. Само алпинисти могат да ги стигнат.
    Ще има ли ефект, свързан с работата на машините? 5 или 6 см. вътрешен диаметър на изолацията да взема?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Снимки биха помогнали....

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Наемете алпинисти да подновят изолацията и да увият отвън тръбния път с алуминиево фолио. Да проверят и кабела!

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Преди година и половина местих климатик и подмених изолациите. Тръбния път го увих с алуминиево фолио, обаче вече почти го няма. Първо трудно се увива, защото е крехко и се чупи, а се оказа и нетрайно-целият път е начупен и трябва да го преизолирам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5

    Отговор: Реновация на тръбен път

    С това фолио само ще отвори работа на гаргите Най-добре да помисли за кабелканал в който да сложи снопа за да не се налага често тая гимнастика.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Преди година и половина местих климатик и подмених изолациите. Тръбния път го увих с алуминиево фолио, обаче вече почти го няма. Първо трудно се увива, защото е крехко и се чупи, а се оказа и нетрайно-целият път е начупен и трябва да го преизолирам.
    Алуминиевото фолио, за което пиша, е дебело и с лепило от едната страна. Ползва се от аргончиците и е изключително здраво. С него се увива тръбния път, както с бандажна лента. Веднъж залепено, изкарва над 15 години и въобще не представлява слабост за гарги или каквито и да са други пернати. Не пишете или изказвайте предположения за материали, които не познавате. Това е решението с най-малко пари и най-дълга гаранция за конкретния казус.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Dodo_pv , Оставам с впечатление че в последния си пост си писал за алиминиево тиксо , а в първия за алуминиево фолио ! С тиксо и моите са опаковани но на къща , на покрива на блок си е територия на пернатите.

    Знам го колко е здраво (къса се с ръка), но съм виждал и как гарги разпарчетосват улична лампа като цигане топла баничка а те обичат и лъскавкото. Айде да не се прайм на тежки.

    Има метална гофра с пвц изолация , ако се разкачи единия край не знам дали няма да може да я надене на тръбния път , доста е гъвкава но зависи кви са чупките.
    Този пост е редактиран от Mig82; 12-06-18 в 14:48.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Колега, ако не го ползвах от далечната 1996 година това фолио, нямаше да си губя времето да пиша за него. Там, където живея и на другите места, където го ползвам за UV защита, има повече пернати, отколкото си виждал в зоологическата градина на село. Това, което му правят отвреме на време, е да му се изцвъкат отгоре, за красота
    Продава се със защитна хартиена лента от едната страна. За подмяната на изолацията може да се мине и без разкачване на тръбите, а след облепването ще се гарантира както механичната здравина, така и UV защитата на изолацията. Трябва да се облепва стегнато, за да не влиза вода между тръбите и изолацията. По-евтин и сигурен начин няма.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Там, където живея и на другите места, където го ползвам за UV защита, има повече пернати, отколкото си виждал в зоологическата градина на село....
    Прав си най-много гарги съм виждал в гр. Пловдив , парк Лаута. Там беше и въпросната случка с уличната лампа.
    На село присъствието им е слабо щото хората не си хвърлят торбите с боклука през балкона

    С това алуминиево тиксо 5м. протегнато на последния етаж на блока циганията ще е пълна , дори да остане незабелязано от птиците. Донякъде и затова предложих канал или гофра , ако ще вика алпинист. Но всеки си има поглед.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Алуминиевото фолио, за което пиша, е дебело и с лепило от едната страна. Ползва се от аргончиците и е изключително здраво. С него се увива тръбния път, както с бандажна лента. Веднъж залепено, изкарва над 15 години и въобще не представлява слабост за гарги или каквито и да са други пернати. Не пишете или изказвайте предположения за материали, които не познавате. Това е решението с най-малко пари и най-дълга гаранция за конкретния казус.
    Това, което аз използвах също беше с лепило/без хартия/, но много тънко и крехко. Поради тази причина друг климатик скоро го пребандажирах с бяло тиксо уж с UV защита и ще видим колко ще изкара. Ще ми направиш услуга ако покажеш /дадеш линк/ това, което ти ползваш, защото този климатик с алуминиевото ми е готов за пребандажиране.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Mig82, Петко живее на 100 метра от Лаута...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Mig82, Петко живее на 100 метра от Лаута...
    Ми и аз съм живял там преди години Привечер не беше препоръчително да се движиш пеша ... гадовете имат сериозни количества "химическо оръжие". Сега може да не е така нз.

  16. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #13

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Здравейте, искам да попитам: кой е по-добрия вариант от двата? Смятам да извадя външните тела на климатиците, извън терасата и при поставянето на нови по-дълги стойки, да издълбая изолацията и да се захванат за стената. Въпроса е, след това дупките с пяна ли да ги запуша или да изрежа две парчета стериопор и да ги залепя?

    П.С. Или няма никакво значение?

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Отговор: Реновация на тръбен път

    Не е нужно да се нарушава изолацията. Ако не е някаква с много ниско качество спокойно носи стандартни битови машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съществуващ тръбен път - R-22 или R-410
    От drekinov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-18, 15:22
  2. Изолация на тръбен път!?
    От joro_vk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-10-15, 21:21
  3. удължаване на тръбен път
    От popov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 03-12-14, 08:39
  4. Минимален тръбен път
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-14, 21:51
  5. Къс тръбен път
    От taralion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-13, 10:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе