Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Mega

Изолация на тръбен път!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #1

    Изолация на тръбен път!?

    Здравейте, въпросът ми е провокиран от наблюденията ми зимно/лятно време при работата на климатиците. При режим отопление ми прави впечатление, че крановете на външното тяло се нагряват доста и са постоянно топли, което е добре въпросът е обаче, че навън е студено и термометъра понякога сочи -7-8градуса и тази топлина “излита” в околното пространство, което е един вид постоянна загуба при експлоатацията на климатика. Също така последните 10-15см от тръбния път по стандартен монтаж в България, като гледам навсякъде е само на бандажна лента, от което произтичат още топлозагуби-това така ли е на запад и в северните държави и защо се остава така, незнам и за това питам, дали е във връзка с евентуален проблем с климатика? Самата дебелина на стената на изолацията на тръбния път е под сантиметър, ако се увеличи на 1,3см или 2см ще повлияе ли това на топлозагубите от тръбния път и съответно на работата на климатика и по-точно неговия КОП? Имате ли представа в тестовите лаборатории, когато определят КОП с какви изолации на тръбния път се работи?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Там, където изолацията е смачкана, липсва, или е тънка, топлината излита и се губи. Много ясно, че това е постоянна загуба при експлоатацията. Това бялото тиксо е пълен боклук, никаква работа не върши.
    По-добре срежи старата изолация, изхвърли я, и я смени с по-дебела. Отгоре навий още няколко слоя изолационна лента и няма да имаш загуби.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #3

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Благодаря за съветите Jack Krauser, нямам скъсана изолация, въпросът ми беше, че масово се монтират така по гореописания начин климатиците и като се замисли човек това са си загуби, та мисля с изолационна мембрана да изолирам кранчета и всичко което е неизолирано, а и върху сегашната изолация да сложа още една, просто повдигам въпроса за да прочета някое и друго мнение.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #4

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Аз сложих допълнителна изолация и облепих с алуминиево тиксо.Мисля че се изолира доло-горе добре.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Благодаря за съветите Jack Krauser, нямам скъсана изолация, въпросът ми беше, че масово се монтират така по гореописания начин климатиците и като се замисли човек това са си загуби, та мисля с изолационна мембрана да изолирам кранчета и всичко което е неизолирано, а и върху сегашната изолация да сложа още една, просто повдигам въпроса за да прочета някое и друго мнение.
    Няма да е лошо да им намотаеш допълнителна. При мен тръбите отвън са около 40 сантиметра и пак са с 3-4 слоя изолация. Наскоро в студовете ги пипнах и отгоре пак се усещаше леко топло. Мисля да им навия и 5 слой за минимизиране на загубите.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #6

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Eхеее това 3-4 слоя си е доста, имах впредвид нещо като лек ъпдейт (1,3см изолация) дали би имало ефект изобщо, но явно си има значение. Интересно ми е във Финланд например как правят монтажите едва ли слагат като нашите изтънели изолацийки, не че тук е студено толкова колкото там, но все пак е добре да се направи, колкото повече толкова повече! На единият от климатиците преди тръбният път беше 70см., сега е 3м. и отчитам разлики в работата, особено след достигната температура, когато включи пак да догонва температура малко по-късно идва топлото от вътрешното тяло и има няколко секунди в които подухва леко не много загрят въздух.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 20-10-15 в 19:55. Причина: грешка

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    Бил съм във Финландия и те уверявам ,че там никой не разчита на климатици.Като стана -37 ,-40 градуса беше топло даже и в дървените бараки.Не знам какъв климатик ще работи при такава температура.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Изолация на тръбен път!?

    То остава при тази температура някой да разчита на климатик. Хората имат газ, при това почти безплатно от заводите за боклук.
    Alexi и bobovo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. удължаване на тръбен път
    От popov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 03-12-14, 07:39
  2. Тръбен датчик
    От ivo i във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-14, 14:38
  3. Минимален тръбен път
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-14, 20:51
  4. Къс тръбен път
    От taralion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-13, 09:34
  5. Вакуумиране на тръбен път
    От taralion във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-07, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе