Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #31

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Моите конвенционални само за охлаждане за над 10г. работа (наистина само няколко часа на ден 2-3 месеца), никога не са профилактирани основно и са си спирани елементарно от копчето. Ползват се в режим изсушаване. Само единият преди години замириса и ги пръсках на стената доста добре с обезмаслител и вода. После по един път в началото на лятото ако не забравя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #32

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Много странни климатици ползвате(или начин на ползване), щом трябва да се “мият” през 2 седмици.
    Моите се пръскат в началото и в края на лятото с Меглио и вода с обикновен пулверизатор след това.
    Спират се винаги с режим подсушаване и нищо не мирише.
    Но да не забравяме и профилактиката със сваляне на тялото през 3-5 години.
    Проблемът с вмирисването е заради кофти проектирани кондензни вани. При всички модели на панасоник е много малоумно направена - равна като тава, със съвсем лек наклон напред, каналът за оттичане се пада отзад, в най-високата точка. И на мицубишитата ваните май са такива...
    След всеки цикъл на охлаждане във ваната остава по близо половин сант вода, която няма изсъхване колкото и да вентилираш. 3-4 дена като постои с тази вода и мухълът с миризмите е готов.

    Гледах колко интелигентно е проектирана ваната на едно ново японско Хитачи висок клас - наклонена, с доста голям наклон напред(примерно 30°), но отвора на кондензният канал е не отзад, а отпред, в най-ниската точка, така всяка капка се оттича веднага навън и никаква вода не може да се задържи... десетина минути на вентилатор след спиране всичко е изсъхнало.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-06-19 в 22:59.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #33

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    ZS-S , не спира ли вентилатора като е на Авто фан?
    Не не го стира

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #34

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Проблемът с вмирисването е заради кофти проектирани кондензни вани. При всички модели на панасоник е много малоумно направена - ваната е равна като тава, със съвсем лек наклон напред, каналът за оттичане се пада отзад, в най-високата точка. И на мицубишитата ваните май са такива...
    Има ли някаква реална причина ваната да се прави почти плоска с наклон напред, докато каналът за оттичане да е отзад нависоко? Или единствената причина е "малоумността" на проектиралия го?

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #35

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Проблемът с вмирисването е заради кофти проектирани кондензни вани.
    Освен всичко това. на ZS във ваната точно под ламелите на топлообменника има залепено нещо като пресован дунапрен. Вижда се като се махнат филтрите. Е те това като се напои па няма изсъхване. Може и заради този "пъздер" да му е толкова дълга процедурата за подсушаване.
    Трябва да се залива периодично с препарат за дезинфекция на кенефи.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #36

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Нали? Люсваш му една опаковка Доместос на двете седмици веднъж, малко ще мирише на препарат известно време, ма после няма да има останал и един жив бацил или гъба като на рекламата.
    Предполагам, че и създалият на темата много-много не се е задълбочавал в правилната профилактика и сега се е стигнало до въпроса за "тежкия въздух".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #37

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    На Fuji LGC го има същият дунапрен.
    При Ауто фан турбината спира.
    Процедурата по изсушаване е много дълга, дори първият път не я дочаках докрай - над час и нещо.
    Изключвал съм го като настроя 30гр., фан на мин., sleep за 20-30мин.
    Не е мирисал за първите 4 години, всяка година профилактика. Не съм питал за следващите 5г. как се държи без профилактика.

    ПС: Питах - няма мирис и без профилактика последните 5 години.
    Този пост е редактиран от zxc0; 23-06-19 в 22:12.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #38

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, с риск да поразводня малко темата, че е за самсунг, не мога да не отбележа една от основните причини за вмирисването на някои машини, към които спадат и моделите дайсейкай. Това е неадекватното управление на вентилатора на вътрешното тяло при автоматичен режим. Писал бях в раздела, но на някои им се стори по-скоро забавно, отколкото информативно (няма лошо, разбира се). За радост, този проблем лесно се компенсира с ръчния режим, позволяващ много широк достъп до всички функции, какъвто, примерно, няма при Мицубиши и новите модели на Панасоник. И ако двамата с теб сме в състояние да се справим, то други (например Миланов) не могат. Този проблем погрешно се възприема като ефект и подлъгва някои потребители да си мислят, че голямата машина на Тошиба би могла да работи коректно и в малко помещение. Не, не може! Вмирисването също се лекува с ръчните режими, с избягване на прегряването на помещението, където е монтиран. Тези неща също съм ги проверил емпирично.
    Не мога да взема отношение по твоите наблюдения. При мен ауто режима на вентилатора си работи доста адекватно. Аз имам малък проблем в режим отопление с изоставане на температурата от зададената, но той се дължи на високият монтаж-6 см. от тавана и оттам голяма разлика в температурите горе и долу. Това се получва само в определен температурен диапазон на външната температура. Тогава използвам режим "Ауто" и вентилатор на Ауто, като използвам датчика в ДУ. Така температурата се следи доста по-точно. А при режим "Охлаждане" го държа или на "Ауто" или на "Тих" режим. В режим "Изсушаване" отново вентилатора е на "Ауто". Никога не съм използвал, който и да е от ръчните режими, точно заради адекватната работа на ауто вентилатора. За мен вмирисването идва само от ниските мощности и съответно, почти никаквия конденз, който само овлажнява тавичката и питата, но няма достатъчно вода да отмие "бабалюгите". Затова и час и половина подсушаване и плазма почистване върши доста добра работа за доста време.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #39

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Освен всичко това. на ZS във ваната точно под ламелите на топлообменника има залепено нещо като пресован дунапрен. Вижда се като се махнат филтрите. Е те това като се напои па няма изсъхване. Може и заради този "пъздер" да му е толкова дълга процедурата за подсушаване.
    Трябва да се залива периодично с препарат за дезинфекция на кенефи.
    А великите мозъци са залепили стиропор вътре във ваните на панасониците, като се просмуче с неотичащата се вода, става основният източник на мухъли и миризми. Но аз му хванах цаката. 1 път в месеца наливам във ваничката много гореща вода - 60 ~70 градуса без никакви препарати и тя направо отлепя плесените на люспи. И горе-долу така държа положението климатика да не се вмирисва.
    Старият евтин конвенционален климатик беше с много по-добра кондензна ваничка, никаква вода не задържаше, за 4-5 години без изобщо да е профилактиран не се вмириса.

    mimojef, само внимавай с препаратите за почистване да не съдържат белина/хлор или флуор, защото са страшно корозивни към алуминиевите ламели, направо ги дупчат и изяждат за 0 време.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-06-19 в 23:14.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #40

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Всяка машина, настроена на режим "изсушаване", поддържа ниска скорост на вентилатора на вътрешното тяло и висока мощност на компресора. За да може да суши. Ефективността и в такъв режим е изключително ниска и не може да поддържа температурата в стаята постоянна, нито равномерна, ако е монтирана в правилното по обем помещение, разбира се. При високите класове се прави софтуерно "разклащане" на струята, което подлъгва собствениците, че има някакво регулиране на скоростта. Това са само кратковлеменни ускорявания на вентилатора, за да се получат въздушни тласъци, по-бързо оттичане на конденза, да се предотврати прокапване. Този режим на работа изобщо не се задейства, ако машината е монтирана в малко помещение или ако е настроен на температура, близка до стайната. Сиреч, за да изсушава въздуха в стая, чиято температура е 24°С, трябва да се настрои на дистанционното не повече от 20°С. Така че не се залъгвайте.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #41

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Има ли някаква реална причина ваната да се прави почти плоска с наклон напред, докато каналът за оттичане да е отзад нависоко? Или единствената причина е "малоумността" на проектиралия го?
    Не знам, според мен е последното.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #42

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Додо, сега вече изби рибата. Ама как пък този път не можа да познаеш нищо от работата в р-м "Изсушаване". Ауто си има и си работи, няма ръчни степени. Клатят се само на коча.......Ефективността е мааалко по-ниска. При 26 вътрешна, задавам 25 или 24,5 и си работи много добре и си сваля и мощността и вентилатора. И влажността може да се задава и се поддържа 40,50 или 60%. Тази седмица да не пускаш тото!

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #43

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    SPSt, за разлика от теб, аз на тото не играя. Не коментирам нещо, което не познавам и за което не съм попрочел нещо тук-там, и с което да не съм си поиграл. Удивявам се на неспособността ди да виждаш нещата, които гледаш. Мен не ме засяга, но хората ти четат постовете. Някой може да ги вземе на сериозно, без да иска. Промените на мощностите, за които споменаваш, се дължат на включването на защитните механизми на компресора, когато работните параметри на машината излязат от норма. Цялата сензорика на една машина пази компресора на първо място. Не си глупав човек (знаеш японски), но не е зле да се доограмотяваш отвреме навреме. Мога да ти напиша и още нещо, което да ти се стори смешно: в Пловдив трудно се вкарва една машина в режим изсушаване през лятото. Попрочети нещо за този режим, да не почнеш да хълцаш.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #44

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Нека се концентрираме върху техническата страна на въпроса... Някой ако има желание, нека разясни как точно работи режима на обезвлажняване при конкретния модел.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #45

    Отговор: SAMSUNG AQ12A1MEA, не се изключва на студено.

    Няма да коментирам, привидно техническите ти писания, дано четящите да не им се вързват. Аз на теб ли да вярвам или на.... И двете ми инверторни машини си работят на изсушаване и то в Пловдив. Тошибата даже и си поддържа влажност 60% в помещението. Иначе си пиши....не ми пречиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреон за климатик Samsung AQ12A1MEA
    От fest04 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 11-09-17, 13:15
  2. Samsung CW29M066V включва и изключва 2 часа?
    От gary във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-16, 16:24
  3. Отговори: 5
    Последно: 15-06-16, 23:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 25-02-15, 22:00
  5. SAMSUNG AQ12FAR410 - замръзва и духа студено
    От Ivanka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 14-12-09, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе