Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree24Одобрявам

Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #16

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Телата поне още месец няма да се слагат, че апартаментът е на шпакловка и замазка, като има още доста работа, но полагането на тръбния път е наложително да стане на този етап.

    Естествено поисках да сменят цялата тръба, при има-няма 4 метра път, но цитат - "можело пак така да стане" и "заваряването го правим всеки ден, особено при корекции на положен още при строежа тръбен път, надеждно е". Не споря, в момента съм на газ и там тръбата за газта със сигурност има доста заварки, но ми се струва по-сложно решение пред цялостната подмяна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #17

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    На мен също ми заваряваха при вече положени тръби и нямам проблеми, за сега, но се изложиха с монтажа на външното.
    Но при мен заварката е външна и ако изпусне след време, лесно ще се оправи, при теб ако ще се замазва, не знам дали е добра идея.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #18

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Първо, няма проблем климатика да работи с тази притисната/сгъната тръба. Практиката го показва.
    Как така Вимакс нямат инструменти за заварки??
    Как пък ще изпусне от заварената тръба? Заварката е по-здрава от самата тръба.

    Кажи им като дойдат за монтажа, леко да я стиснат с клещите и приключвай с притеснението.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #19

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Вчера бяхме на адрес където имаше положени тръбни пътища...То да беше само медна тръба пречупена....Мъка, мъка....


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    wladimir1 и Mega харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #20

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Курт капан са тия предварителни инсталации.
    Пречупване може ли да се хване с продухване с азот, ако не е съвсем сплескана тръбата?
    Иначе тези на последната снимка, като че ли са умишлено сплескани, за да не влизат боклуци, поне така ми изглежда.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #21

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Ако нещата се правят както трябва и се подсигурят нещата от евентуални погроми от куцо, кьораво и сакото където прави нещо по строежа, проблеми няма да има. С азот може да проверите дали има пропуск.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #22

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Най-вероятно предварително са вакуумирали , и са ги сплеснали да не се де-вакуумира...

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Първо, няма проблем климатика да работи с тази притисната/сгъната тръба. Практиката го показва.
    Как така Вимакс нямат инструменти за заварки??
    Как пък ще изпусне от заварената тръба? Заварката е по-здрава от самата тръба.

    Кажи им като дойдат за монтажа, леко да я стиснат с клещите и приключвай с притеснението.
    Ааа, няма кво да им казва. Може да си прещипят пръстите, без да искат. Нали компресорът е двуцилиндров, като надуе хубаво, ще изправи тръбата като сварен макарон. Между другото, виждал ли си вътрешната страна на заварена от ахмак медна тръба, без фомиране? Повечето монтажници от тези фирми са виждали бутилка за газ, различна от фреоновите, само в багажника на баничарката! И тя не е пълна с азот.
    wladimir1 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #24

    Отговор: Спешно - деформирана медна тръба - проблем ли е?

    Скоро монтажници от същата фирма, ми слагаха нов MHI на мястото на стар Haier и при демонтажа на тръбите имаше същото огъване ! Интересно , че се чудеха как е работил, а тук казват, че няма никакъв проблем да е така !? Иначе старата конвекционалка си работеше безгрижно с тази тръба 14 години, тя не че се беше е повредила, просто беше време за нещо по-добро !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам фреон, кабел и медна тръба
    От novla във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-20, 14:44
  2. Тръба PP тръба - какъв ремонт е приложим
    От orlincho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 21-02-16, 19:31
  3. Медна серпентина за бойлер
    От mimetoto във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-14, 21:23
  4. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 22:25
  5. Купувам медна тръба използвана...от климатик, или АГУ.
    От valerko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-11, 21:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе