Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem
  • 3 Post By stivi

Залагане на празен тръбен път.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #1

    Залагане на празен тръбен път.

    Здравейте ,не съм се включвал отдавна тук..
    Тормози ме нещо и искам да питам разбирачите тук...
    Имам един обект на който трябва да се сложат 5 климатика. Етапа е груб строеж и масовата практика до колкото гледам е монтажа им да става на два етапа първия вкопаване на тръби и монтаж на стойки и после като се направи топлоизолзцията и други неща като финал се слагат телата на климатиците.
    Значи въпроса ми е мога ли да заложа празни тръби ф50 със съответни дъги колена и т.н. да кажем от местата на вътрешното тяло до външното .
    Понеже нито знам какви марки, модели и т.н и кога ще се монтират и дали въобще ще се стигне до монтаж .Идеята на това е на първо място да не се хвърлят излишни пари за неизвестно нещо и другото е ,че не искам да ми стърчат разни тръби и кабели от фасади и стени .
    Стойки ще се монтират тях няма как, трябва да са под изолацията!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Няма как да стане това, ти виждал ли готов за монтаж тръбен път ? Това не е мостов кабел да го издърпаш с проволка

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #3

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Това ,че вие не може да го направите не означава ,че други не могат да го направят!
    Не само ,че съм виждал но и съм монтирал климатик по аналогичен начин....преди 10 години пак питах дали може да се вкара в тръба и пак ми казаха ,че не може ....все едно и също така ,че съм свикнал

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Викаш фирмата, която ще ти монтира климите, да ти сложи тръбния път преди полагането на изолацията и вътрешните шпакловки, после при монтажа ще ти отчисли от цената на климатика и монтажа.
    Да прекараш тръбен път през коляно или дъга граничи с невъзможното.
    Стойките се монтират върху изолацията,а не под нея.
    Ако ти контролираш обекта, изискай на мястото на монтаж да ти сложат двойна армираща мрежа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Аз знам как се прави .....стандартно !
    Не искам така......стига с тея стандартни изпълнения! Така ще се направят градусите на подвеждане ,че да няма колена а само дъги може би само една ....ако наистина е толкова трудно да се изтеглят!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Ами пробвай с дъги, но е силно препоръчително да се тества преди финалните щрихи и ф50 ще е малко, под ф70 не трябва да падаш, има и конденз.
    А какъв проблема да се направи по стандартния начин?
    valentino76bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами пробвай с дъги, но е силно препоръчително да се тества преди финалните щрихи и ф50 ще е малко, под ф70 не трябва да падаш, има и конденз.
    А какъв проблема да се направи по стандартния начин?
    Проблема съм го написал още в началото.Ако не се слагат машини просто ще има две бели тапички на фасада и вътрешна стена,а не висящи пиш_ки а ако ще се слагат добре дошло.Трябва ми само човек от Бургас да ми каже къде ще са изх. точки и мисля ще стане.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #8

    Отговор: Залагане на празен тръбен път.

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs Виж публикацията
    Това ,че вие не може да го направите не означава ,че други не могат да го направят!
    Не само ,че съм виждал но и съм монтирал климатик по аналогичен начин....преди 10 години пак питах дали може да се вкара в тръба и пак ми казаха ,че не може ....все едно и също така ,че съм свикнал
    Е що питаш тогава, като знаеш че може, та даже си и монтирал по този начин !?
    Gena_bs, bobivg и jonny33 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Е що питаш тогава, като знаеш че може, та даже си и монтирал по този начин !?
    Казах аналогичен което не е чак така....
    Ще го мисля ще пробвам и се надявам да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Празен(сух) сондаж
    От mhifjme във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-21, 12:01
  2. Тръбен датчик
    От ivo i във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-14, 14:38
  3. Минимален тръбен път
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-14, 20:51
  4. Къс тръбен път
    От taralion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-13, 09:34
  5. Отговори: 4
    Последно: 06-12-06, 11:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе