Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Разклонител с едно водещо гнездо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #1

    Разклонител с едно водещо гнездо

    Здравейте. Някъде прочетох новина за такъв вид разклонител които има 4 или 5 гнезда, като първото от тях е ГЛАВНО. В него се включва да речем захранването на компютъра, а в останалите монитор, принтер, скенер и т.н. Та идеята е че когато се пусне компа тръгва ток и към другите гнезда и се включват и другите устройства. И съответно при спиране на PC-то всичко след него се изключва. Интересува ме има ли такова животно по магазините в БГ, къде точно и на какви цени.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    виж тук :

    http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=105528

    мързи ме вече(в тая жега) дори да правя "copy-paste"..


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Това според мен е пълна смешка!... Удачен начин да вземат парите на наивни купувачи!
    А за това - предпазва от "пренапрежение" И как точно предпазва от токов удар, че не се сещам...?

  5. bufo
    Guest
    #4

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Това според мен не е пълна смешка.Идеята е докато ПЦ-е е изключено,почти всичката периферия е standby(ако те мързи да изключваш всичко) и разклонителя изключва напрежението към другите контакти и така пестиш ток,колкото и малко да харчат.
    Знам че сега някой веднага ще изскочи със малка сладка формулка от 5 вата/час умножено по 15 часа по 365 дни и ще кажат че ще се изплати след 5-10 години,но има хора който са хванали зелената вълна и за тях това е техния начин да намалят СО2 емисийте.
    http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?...17801&doy=24m6
    Цената е приемлива за света,за България не е.
    А и като допълнение -предлагат и защита от токови удари или нестандартно напрежение (или както и да се нарича) +доживотна гаранция и покриват щетите ако тяхното устройсто не си свърши работата.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от bufo
    ....
    ,но има хора който са хванали зелената вълна и за тях това е техния начин да намалят СО2 емисийте.
    ....
    СТИГА Демагогии бе ! - ПЛЗ !!!

    нещо като клаудияшифер - дето призова хората да си гасят излишните крушки(заради СО2 емисиите) ...

    пък самата тя се вози в поръчков кайене(поне 4 литра мотор), барабар с нея се движи и поне един рейс с асистенти .. - лично тя прави повече СО2 емисии от поне 200-300 средностатистически германски семейства .. годишно...




  7. bufo
    Guest
    #6

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    нещо като клаудияшифер - дето призова хората да си гасят излишните крушки(заради СО2 емисиите) ...

    пък самата тя се вози в поръчков кайене(поне 4 литра мотор), барабар с нея се движи и поне един рейс с асистенти .. - лично тя прави повече СО2 емисии от поне 200-300 средностатистически германски семейства .. годишно...
    Всеки луд с номера си,някой с цяла програма
    И аз не одобрявам такива PR-произведения,но трябва да се създават новини.
    И аз не съм хванал вълната,но като цяло идеята да се гасят крушките носи пари,стига и другите в къщи да са на това мнение и да не спят на включени крушки и телевизор

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #7

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Много малко периферия имаш. Има полза от тези разклонители. Могат да се настроят не само на спрял компютър, а също така на определена степен на работа на компютъра. Когато компютъра не се ползва активно потреблението му пада и разклонителя спира всичко. Имам стар принтер HP и колони на външен усилвател за които този тип управление е незаменим.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #8

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от bufo
    Това според мен не е пълна смешка
    ...............................
    А и като допълнение -предлагат и защита от токови удари или нестандартно напрежение (или както и да се нарича) +доживотна гаранция и покриват щетите ако тяхното устройсто не си свърши работата.
    Малко пояснение на това, което съм писал по-горе:
    По отношение на функционалността - да ти включва и изключва периферия - не споря, удобно е.

    Но СМЕШКА за мен е да се твърди, че това устройство те предпазва от токови удари или "нестандартно напрежение" (чудя се какво ли е това стандартно напрежение)
    Електротехниката "спазва" законите си, колкото и да се развиват технологиите...
    И по отношение на "покриването на щетите, ако тяхното устройство не си свърши работата" -
    Ако не си включиш всички консуматори от един клон на инсталацията на такова(такива) устройства, то(те) връщат пика и ти гърми това, което не е включено зад него. Два пъти съм виждал последствията от комбинацията токов удар и такова устройство - предпази компютърната конфигурация, но изгърмя телевизора и аудиосистемата
    Така че каква е ползата от файдата...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    ...
    Така че каква е ползата от файдата...
    Ползата от файдата е, че иначе и компютъра щеше да замине. А ако и телевизора и аудиото си имаха подобни такива устройства щяха да са още живи.

    И нещо не ти схващам логиката - ако правилно съм те разбрал, според теб едно такова устройство трябва да предпазва цялата енергийна система на държавата. Или поне в твоя апартамент, независимо дали електроуредите са включени към него?!

    Surge protector-ите предпазват (естествено) само включените към тях устройства. От пренапрежение (пикове), като заземяват и разсейват енергията на импулса под формата на топлина. Не го връщат в мрежата. Има и евтинки с вграден някакъв вид предпазител, напр. със стопяема жичка.
    Хубавите имат и филтри за електромагнитни смущения - това е маркетинговото заглавие на "нестандартно напрежение". Иначе е EMI/RFI филтри.

    Да не се счита за реклама, но такива устройства се произвеждат от водещи, доказали се и уважавани световни производители като APC, примерно. Но не само - за повече с кодова думичка "surge protector".

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #10

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Ползата от файдата е, че иначе и компютъра щеше да замине. А ако и телевизора и аудиото си имаха подобни такива устройства щяха да са още живи.

    И нещо не ти схващам логиката - ако правилно съм те разбрал, според теб едно такова устройство трябва да предпазва цялата енергийна система на държавата. Или поне в твоя апартамент, независимо дали електроуредите са включени към него?!

    Surge protector-ите предпазват (естествено) само включените към тях устройства. От пренапрежение (пикове), като заземяват и разсейват енергията на импулса под формата на топлина. Не го връщат в мрежата. Има и евтинки с вграден някакъв вид предпазител, напр. със стопяема жичка.
    Хубавите имат и филтри за електромагнитни смущения - това е маркетинговото заглавие на "нестандартно напрежение". Иначе е EMI/RFI филтри.

    Да не се счита за реклама, но такива устройства се произвеждат от водещи, доказали се и уважавани световни производители като APC, примерно. Но не само - за повече с кодова думичка "surge protector".
    Не, не си ми разбрал логиката.
    По твоята логика трябва да нанижем на всеки консуматор( всяка група) по един surge protector... ми дай да сложим един по-мощен още преди или след електромера?
    Любопитен съм да науча как точно въпросното у-во разсейва пик на напрежението в топлина? До колкото си спомням от електротехниката, пикове се гасят с кондензатори. UPS-a е класически пример - акумулатора е един достааатъчно голям кондензатор.
    Лично аз смятам, че срещу пикове и пренапрежение (две различни неща), най-доброто решение е UPS.

    Удобствствата по управлението не коментирам, приемам, че са удобни.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    @boishin,
    Има много други решения за гасене на пикове: варистор, защитен диод, газоразрядник. Даже и обикновен ценер гаси пиковете в нисковолтови вериги. Нещата не са толкова прости, колкото ти се струват. И предполагам, че това устройство си върши добре работата за вързаните след него консуматори и не вреди на другите преди него. Това за връщането на пика е абсурд!
    Два пъти съм виждал последствията от комбинацията токов удар и такова устройство - предпази компютърната конфигурация, но изгърмя телевизора и аудиосистемата
    Така че каква е ползата от файдата...
    Това, че са изгърмели телевизора и аудиоуредбата се дължи на самия токов удар и на лошо проектираното им захранване.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #12

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Не, не си ми разбрал логиката.
    По твоята логика трябва да нанижем на всеки консуматор( всяка група) по един surge protector... ми дай да сложим един по-мощен още преди или след електромера?
    ...
    Тя логиката не е моя. Просто си е... логика. ;-)

    А такива surge protector-и също има. За цялата къща/апартамент/цех или въобще по-голяма група консуматори. Като питаш добави и едно "industrial" или "residential". И вместо "protector" може да ползваш "suppressor". Само дето не е ясно дали ще ти излезе сметката.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Ако се разходите до МЕИ може и да намерите местно решение на проблема!
    Катедра "Силова електроника" (сори, не съм инж., атак че може и името да е малко по-различно), от няколко години (от толкова знам аз) работят по подобни джаджи - последно чух, че за около 2000EUR излиза направата на такова дзверче за таблото на апартамент!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #14

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    Благодаря на всички за коментарите и мненията, но мен ме интересуват конкретни модели и марки. А относно предимствата и недостатъците аз съм си направил равностметката преди да задам въпроса тук. Благодаря отново.

  18. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #15

    Re: Разклонител с едно водещо гнездо

    имаше ги в конрад и бяха към 10 тина лева

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичката техника на един разклонител?
    От Shmi във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-04-12, 12:44
  2. UPS или обикновен разклонител със защита?
    От startboy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 26-01-11, 19:49
  3. Копие на Flash drive - едно към едно. Може ли ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-10, 19:14
  4. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  5. 16:9 и 4:3 в едно avi?
    От vast във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-06, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе