Резултати от 1 до 4 от общо 4

въпрос за стабилизатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    1
    #1

    въпрос за стабилизатор

    Здравейте!
    Може да ви се стори много лаишки въпросът ми(и сигурно е така),но са ме учили като не знам нещо ,да питам...
    Имам този стабилизатор:
    http://www.panda-bg.com/description....13.189&lang=bg
    Включил съм в него телевизор,компютър(и няколко стендба-я-ДВД плейър,комбайн музикален).
    Откакто го имам(4-5 месеца) не съм го изключвал(не загрява).Правилно ли е да не го изключвам?Е,ако ще отсъствам от къщи за няколко дена ще го изключа.
    Вече три пъти се случи стабилизаторът за прекъсне напрежението за няколко секунди.Последния път беше днес.Интересното е,че другите уреди(лампата например)не прекъсват,а само всичко,включено в стабилизатора.Днес стана по време на гръмотевица.
    Въпросът ми е дали тази защита помага на уредите и нормално ли е така да прекъсва (прочетох за защита от високо и ниско нопрежение,висока температура,късо съединение и смятам,че е възможно само вариране на напрежението)?
    Благодаря предварително на клуба на знаещите!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:въпрос за стабилизатор

    Изглежда машинката си върши съвестно работата.Нищо притеснително не виждам в поведението и.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re:въпрос за стабилизатор

    Имам мнооого древен стабилизатор ("Искра 60").
    Бях го извадила за да размагнитвам един CRT-монитор.
    После на своя глава, след един токов удар, го включих и прекарах рутера през него.
    Живея с усещането, че има положителен ефект, но нямам "научно обяснение".
    Така че също ще следя темата с интерес.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #4

    Re:въпрос за стабилизатор

    Мисля, че е нормално да го прави това, но за да не прекъсва работата на включените след него уреди си вземи един UPS. А преди този стабилизатор можеш да включиш и едни защити за високо преднапрежение - цената е около 10лв. Първо те да поемат удара и да ограничат пика за да не се задейства веднага и винаги защитата на стабилизатора. Пък и като го гледам сигурно е много по-скъп от тия 10лв. и по-добре при нужда да изгърми той отколкото стабилизатора.
    За пример давам СОНО (стига да не се смята за реклама)
    http://www.sono.bg/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стабилизатор APC LINE-R 1200VA не включва под товар
    От Shmi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-08-13, 12:56
  2. Продавам стабилизатор на напрежение
    От princebg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-13, 07:00
  3. Въпрос за стабилизатор на напрежение ???
    От Trentatre във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 14-03-12, 09:07
  4. Идеи за стабилизатор
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-04, 07:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе