Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #1

    Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Здравейте,
    имам следния проблем , наскоро си купих нов телевизор LED и съм вързал към него лаптопа си при което образът в режима на PC ми е на вълни което е доста дразнещо и най-интересното е че през деня не е така картината си е перфектна но стане ли към 16:00h след обед до 1:30h вечерта е направо неприятно . Пробвах вчера изключих абсолютно всички ел уреди включително изгасих и крушките оставих само телевизора и лаптопа но проблема си остана докато не стана 1:30h и като по часовник всичко се оправи .
    Питах днеска на няколко места и ми препоръчаха да си сложа стабилизатор на напрежение понеже живея в сравнително нова кооперация и силата на тока била под всякаква критика и то наистина си е така доста често ми гърмят крушки .
    Въпросът ми е ще помогне ли такъв стабилизатор на напрежение и да ми препоръчате някои модел ???
    Приемам всякакви съвети и мнения .
    Благодаря.
    П.с-''когато махна зарядното от лаптопа картината се оправя до такава степен че трябва да се вгледаш в телевизора доста съсредоточено че да видиш останалите вълнички почти не се забелязват но все пак ги има !!!''

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    А когато изключиш лаптопа от телевизора в този отрязък от време има ли вълнички?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #3

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    В отрязъка от 1:30h до 16:00h с включен или изключен от зарядното лаптоп няма вълнички колкото и да гледах втренчено не ги видях .
    Телевизора и лаптопа са в хола включени са в разклонител с предпазител, пробвах да включвам зарядното във всеки възможен контакт но вълничките си останаха без промяна от 16:00h до 1:30h
    Ситуацията е доста неприятна т.к през деня когато няма вълнички съм на работа като се прибера следобед има и като трябва да си лягам изчезват ...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Въпроса ми е дали има вълнички ако прекъснеш сигнала от лаптопа към телевизора. На какъв вход подаваш сигнал?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Вълчо те пита нещо съвсем различно - дали се наблюдава този проблем при включен лаптоп към телевизора и изчезва ли при изключен лаптоп.
    Така ще се разбере кой от двата уреда генерира смущенията или се влияе от мрежовите колебания.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #6

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    При включен или изключен лаптоп като гледам само телевизия или да пусна филм от флашката няма вълнички,вълничките идват само като включа телевизора на режим PC .
    Силните смущения идват от зарядното за лаптопа като е включено в тока като е изключено пак ги има но едвам се забелязват . VGA to VGA е кабела .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Цитат Първоначално публикувано от Trentatre
    При включен или изключен лаптоп като гледам само телевизия или да пусна филм от флашката няма вълнички,вълничките идват само като включа телевизора на режим PC .
    Силните смущения идват от зарядното за лаптопа като е включено в тока като е изключено пак ги има но едвам се забелязват . VGA to VGA е кабела .
    Точно това е причината - комбинацията от калпаво зарядно и VGA връзката. Ако има друг начин смени вида на връзката - личното ми мнение е, че най-добро качество се получава с RGB.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #8

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Добре тогава защо в определения интервал от 1:30h до 16:00h няма вълнички и връзката е перфектна ??? Кабелите за връзка са ми от стария телевизор LG 32LC41 при него проблем с вълнички не е имало а новия е Samsung 46D6500 явно е по чувствителен ... за сега няма как да се смени връзката да се пробва т.к лаптопа има само VGA .
    Говорих със един съсед и подразбрах че от известно време има съмнение че някои краде ток от осветлението на входа ... възможно ли е в този интервал от време когато имам смущенията а то е точно когато се използва наи-много осветлението на входа от 16:00h до 1:30h и ако е възможно дали със стабилизатор на напрежение ще има някакъв положителен ефект в моя случай ???

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Осветлението е малък консуматор и ако някой краде от него лесно ще го хванете. Това, че смущенията се появяват и изчезват точно в определен времеви интервал означава само едно - в това време някой включва мощен консуматор, който генерира смущения в мрежата (вероятно тиристорно управление). Тези смущения преминават през захранването на лаптопа и влизат в телевизора през VGA входа. Тук стабилизатора не виждам как би помогнал... По-скоро би помогнал един добър филтър, включен преди захранването на лаптопа. Може да се опита и със заземяване на масите на телевизора и лаптопа. Предполагам, че инсталацията в блока е три проводна и имаш добро заземяване. Защо не измериш с един мултицет какво е напрежението преди и след 16ч?

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #10

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Да питам в тази тема,за да не отварям нова.
    От скоро меря напрежението в контактите и все ми показва 242-248 в.Проблеми с уредите до сега нямам,вече 2 г.Нов апартамент.
    Мултимера ми е китайче за 8 лв.от железарията.Той ли не е верен и как да разбера това?
    Имам ли поводи за притеснения и трябва ли да взимам някакви мерки?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    И аз си помислих същото, само тиристорно управление може да внесе толкова мощни смущения.
    Но какво ще е то, а и трябва да е на същата фаза.Само за инверторен климатик се сещам.
    Но пък да се включва само след 16h.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331369070[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Балък
    Да питам в тази тема,за да не отварям нова.
    5% е допустимо отклонение на захранването.Така напрежението 230+5%=241,5.Уреда ти също няма да с по-висока от 5% точност.
    Но тема си пусни друга, своя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    И аз си помислих същото, само тиристорно управление може да внесе толкова мощни смущения.
    Но какво ще е то, а и трябва да е на същата фаза.Само за инверторен климатик се сещам.
    Но пък да се включва само след 16h.
    .....
    Може да е някакъв мощен нагревателен уред със самоделна или некадърно направена схема на термостата и управление по време.

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Поогледай се за някоя светеща рекламна табела наоколо, която да работи в този времеви интервал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #14

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Днеска говорих с един мой приятел който е оператор в група на кабелна телевизия и през следващата седмица ще дойде с групата да замерят абсолютно всичко и да търсят проблема. Според него има вероятност и от кабела на телевизията да е и каза че ще ми сложи някакъв филтър.
    Малко ми е странно да е от кабела т.к. телевизията си е старата единственото ново е само телевизора .

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    По-скоро би помогнал един добър филтър, включен преди захранването на лаптопа.
    Какъв е този филтър как се води да отида в понеделник да намеря един и да пробвам ???

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Поогледай се за някоя светеща рекламна табела наоколо, която да работи в този времеви интервал.
    В интерес на истината единя офис под блока преди месец го наеха от ДЗИ и сложиха голяма светеща реклама която ту я пускат да свети ту не но не съм обърнал внимание в какви интервали е . Ако е от рекламата неправилно работещ инверторен климатик или някои който ползва мощен консуматор какво да направя за да се спася от тези смущения ???

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Цитат Първоначално публикувано от Trentatre
    Днеска говорих с един мой приятел който е оператор в група на кабелна телевизия и през следващата седмица ще дойде с групата да замерят абсолютно всичко и да търсят проблема. Според него има вероятност и от кабела на телевизията да е и каза че ще ми сложи някакъв филтър.
    Малко ми е странно да е от кабела т.к. телевизията си е старата единственото ново е само телевизора .
    На мен ми звучи не само странно, ами и малко вероятно.... До сега обясняваше, че смущения има само когато е включен лаптопа. Но може да се провери лесно - докато работи лаптопа с включено захранване изключи кабелната и виж какво става. Дявола си няма работа, та знае ли човек...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Стабилизатор APC LINE-R 1200VA не включва под товар
    От Shmi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-08-13, 12:56
  2. Продавам стабилизатор на напрежение
    От princebg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-13, 07:00
  3. въпрос за стабилизатор
    От idon във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-10, 00:16
  4. Идеи за стабилизатор
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-04, 07:42
  5. Въпрос за напрежение
    От dimi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-05-04, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе