Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #1

    Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Привет,

    търся си свястна/здрава домашна бормашина 100лв +/- 10лв., 500-600W с реверс и потенциометър за оборотите, като понякога ще разбърквам и лепило, но не голямо количество, а колкото за дребни поправки, тоест няма да се натоварва много, а и знам как да пазя от прегряване.

    За момента съм се спрял на тези 3 долу и Sparky като марка - оптимално съотношение цена/качество:

    1- Sparky БУР 130Е 500W - от по-старото производство е, чувам противоречиви мнения, кажете вие...

    2- Sparky БУР 150Е 600W - хвалят я много за парите й...

    3- Sparky БУР 131Е 600W - моделът ми се струва доста китайски, не знам каква е истината, но прилича на обикновените им дрелки без удар, които се правеха в Китай... иначе има промо точно 100лв. в окомплектовка куфар битове и свредла (ВК3), не че си нямам, но .....

    Кажете мнение, че наистина се чудя и мая коя да е, а и ако има нещо друго заслужаващо си, което съм пропуснал от другите марки.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Не се занимавай със СПАРКИ, ако ти се наложи, ще пропищиш от сервиза.За любителска работа ето това - http://www.skileurope.com/catalogue/...269/F0156388AA .Струва 109 лева.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #3

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Не се занимавай със СПАРКИ, ако ти се наложи, ще пропищиш от сервиза.За любителска работа ето това - http://www.skileurope.com/catalogue/...269/F0156388AA .Струва 109 лева.
    Това е подразделение/собственост на Бош и правят любителски уреди, скъпо ми се вижда, по-добре Бош зелена серия, ако купувам такова, мерси много, но не съм съвсем невеж в инструментите за да се минавам със Skil! Вероятнстта да има ПВЦ метализирани части (четките) е огромна и не я искам, ако ще на кутията да пише 1000W и да я подаряват с н-ти на брой подаръци!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Много добре знам за какво говоря, затова ти казах да не се занимаваш със СПАРКИ.В грешка си за инструментите СКИЛ относно здравина и изработка.Зелените БОШ имат доста по-лоши серии от любителския СКИЛ.Между другото пълнежа на зелената серия и любителския СКИЛ е един и същ.Може да погледнеш и профи серията на СКИЛ.Предложението ми бе от личен многогодишен опит, но избора си е твой.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Колега wladimir1 , искаш евтина и позната марка , работеща машина - е нямаш голям избор ! Вземи тази , която смяташ , че ще ти върши работа и то най-дълго !
    Иначе и аз искам Макита , Бош / синя серия / , Бляк§Декер за 100лв , ама няма ! Имам Бош , зелена серия , работи безотказно при домашни ремонти , но не струваше 100лв навремето като я купувах !

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Така е, зелените започват от 139 лева за 500 ватова машина, 750 ватовата е 199 лева.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #7

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега wladimir1 , искаш евтина и позната марка , работеща машина - е нямаш голям избор ! Вземи тази , която смяташ , че ще ти върши работа и то най-дълго !
    Toва ми е ясно, нещо като конкретна препоръка?
    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Иначе и аз искам Макита , Бош / синя серия / , Бляк§Декер за 100лв , ама няма ! Имам Бош , зелена серия , работи безотказно при домашни ремонти , но не струваше 100лв навремето като я купувах !
    Говорим за реалността към днешен ден, дал съм няколко модела м/у, които се колебая, ако имаш конкретен съвет - кажи, общите приказки не ми вършат работа, за мен 100лв. не са малко за нещо, което половината от гаранцията си ще е в куфара. За майсторски - професионален уред са 1/3 - това ми е ясно, не виждам смисъл да давам много пари при положение, че не си изкарвам хляба с нея, търся евтино и добро, колкото и да е трудно това към момента...
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Така е, зелените започват от 139 лева за 500 ватова машина, 750 ватовата е 199 лева.
    В грешка си 500W зелена е 99лв. на сайта на Киров, разбира се няма потенциометър, но това е друга бира, аз зелена не искам, да не говорим, че има промо в Бриколаж пак на 500W зелен Бош, но не съм видял модела, а и не го гледам него всъщност... Наясно съм отвътре, че зелен Бош и Скил няма как да не са еднакви, но китайските им двигатели и вероятни метализирани пластмаси ми идват в повече заради едната марка не бих дал тези пари, ако българското (стига да е българско, че за Sparky БУР 131Е имам сериозни съмнения) на тази цена ми предлага поне свестни лагери, четки и сносен ротор.

    Очаквам други, но моля - конкретни мения и препоръки, благодаря на включилите се, но засега не ми казвате нови неща и колебанието продължава.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    99 лева струва голото PSB50, за него не си струва да се говори, аз ти говоря за PSB500RA.Тези серии на СПАРКИ не са от българския завод, това мисля, че ти стига да се откажеш от тях.Вземи си СКИЛ-а, не се шегувам, машината е много добра.Няма метализирана пластмаса в нея, която толкова те плаши.За двигателите не се тормози, много малко серии са с двигатели МАБУЧИ, които също са китайчета, между другото.С какъв двигател мислиш, че е МАКИТА-та ми DF330DWE, която е японска сглобка.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Може да погледнеш и машинките на Ferm. На доста добра цена са. Имам такъв перфоратор 128лв - доста нещо пречуках с него и още си бачка. Тука беше коментирано!
    Това им е сайта
    Това е май за нашата страна дистрибутора!

    Наколко коментара:
    На мен 600W са ми слаби за бъркане на лепило!
    За какво ти е нужен потенциометър на оборотите?
    Имам ударна бормашина и ако си намислил нещо по зраво да пробиваш си вземи перфоратор! Цялото ми мнение е защото бормашината, която имам не ми върши работа колкото перфоратора и сега ако избирах наново въобще нямаше да си купя бормашина(210лв.) а направо перфоратор(128лв.)!

    Спарки са добри предпочитам ги пред Бош, който заради голямата си слава има доста ментета и не можеш да разбереш какво взимаш!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    То, ако питаш мен и един РАЙДЪР ще му свърши същата работа за предвидената дейност.

  13. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #11

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Съгласен за Райдъра - и такова нещо имах, а за 30 лв. що работа свърши, но се скапа де!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Много ми е интересно... Има такива хубави форуми като "Направи си сам" където 95% от хората са майстори, от който сигурно 75% са професионалисти, а ти си решил да питаш в форум за компютри и битова електроника каква бормашина да вземеш

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    То, понеже доста хора се клонираме от там, затова акъл даваме.Иначе си прав, че малко не му е мястото на въпроса тук.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #14

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Много ми е интересно... Има такива хубави форуми като "Направи си сам" където 95% от хората са майстори, от който сигурно 75% са професионалисти, а ти си решил да питаш в форум за компютри и битова електроника каква бормашина да вземеш
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    То, понеже доста хора се клонираме от там, затова акъл даваме.Иначе си прав, че малко не му е мястото на въпроса тук.
    Защото още си чакам (2-ри ден) потвърждението за регистрация там... Не знам с какъв скрипт работят, но би трябвало да е автоматично, но уви, неактивен ми е акаунта 2-ри ден... Ако са на почивка беше редно да оставят някой да приема заявките след като обработката е ръчна!

    peterstamov, благодаря ти за препоръките ще имам предвид слабостта на 500-600W дрелка и няма да издевателствам над нея, ще погледна и перфораторът, който споменаваш. Просто имам наблюдение над 1 дрелка 500W Елтос (на 10г.) и една 500W жълт Айнхел, първата бърка разтвори вече 5-6 години и бъркалката й не е сваляна, втората 3-та година също е наред, но е слабичка, и двете машини са на приятели майстори и изяждат много, ама наистина много "бой"... Отварям скоба - наскоро върнах в един хипермаркет един жълт 500W Айнхел, четките на второто по-сериозно пробиване в дърво хвърляха яко искри - извън радиатора, което ме изуми, а да не говоря колко пъти спря в чамова дървесина, пълен боклук, а е към 40-50лв. според търговеца, та евтино не искам вече!!!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Помощ при избор на ударна бормашина до 100лв.

    Там регистрацията е ръчна и става малко по-бавно, но поне е сигурно, не се пртеснявай, ще стане.Иначе АЙНХЕЛ-ите на кто си попаднал са с двигатели от около 200 вата и са трагични.Имат и добри машини, но в другия ценови клас.Старите ЕЛТОС са лиценз на АЕГ, при тях грешка няма.РАЙДЪР поне двигателите отговарят на обявените мощности и за парите си вършат добра работа за чат-пат употреба.За любителски цели да достатъчно здрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам бормашина
    От iwan33 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-14, 17:55
  2. ударна бормашина инструкция и експлоатация
    От Stauffenberg във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-12, 19:26
  3. Продавам бормашина
    От rawtuff във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-12, 11:39
  4. Ударна бормашина или Ударна бормашина
    От magnate във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-10, 22:23
  5. Съвет за ударна бормашина
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 05-06-06, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе