Резултати от 1 до 8 от общо 8

Вентилатор на печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    17
    #1

    Вентилатор на печка

    Здравейте .И така ,проблема ми се състои в следното ,ако изобщо може да се нарече проблем или самата фурна е програмирана така ? Преместих се в нова квартира в ,която има готварска печка ,която е комбинирана на газ , ток и с електронен таймер .Печката си работи нормално ,но когато използваме фурната след 10/11 минути се включва някакъв вентилатор,който работи през цялото време та чак и след изключването на фурната продължава да работи около 10/11 минути.Може би нямаше да ми направи впечатление ,ако работеше тихо ,но той работи доста шумно ,което е много дразнещо.Ако изключа печката от контакта спира ,но ако включа пак след една минута пак си върти .Питах хазаина за това и му поисках ако има някаква книжка с упътване за ползване на печката,но той си изми ръцете с : аз не разбирам от фурни и нямам книжка : Търсих в гугъл пишейки името на печката да намеря нещо ,но уви дори и не откривам такава марка .Печката е някаква марка ЕМКА Multifunctional .Опитвах какви ли не варианти ,седейки до нея и натискайки копчетата напосоки ,да ама не нищо не става .Ще бъда много благодарен,ако някой има някакво решение ,как да спрем този вентилатор .Ето и самата печка.


    http://prikachi.com/images/409/4215409S.jpg

    http://prikachi.com/images/412/4215412s.jpg

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Вентилатор на печка

    Това е фурна за вграждане. Вероятно охлаждащия вентилатор ти бръмчи. Нормално е и съм сигурен, че няма възможност да се изключи.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Вентилатор на печка

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това е фурна за вграждане. Вероятно охлаждащия вентилатор ти бръмчи. Нормално е и съм сигурен, че няма възможност да се изключи.
    Така е! На моята, която е Горьене вентилатора се държи по същия начин, но работи почти безшумно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    17
    #4

    Re:Вентилатор на печка

    Благодаря ви за отговорите ,а има ли поне с нещо или някакъв начин да го намаля това бръмчене.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Вентилатор на печка

    Цитат Първоначално публикувано от Dishkata
    Благодаря ви за отговорите ,а има ли поне с нещо или някакъв начин да го намаля това бръмчене.
    За да бръмчи силно има нещо по вентилатора - лошо окачване или разхлабено закрепване. Може да се оправи от майстор, но иска разглобяване на цялата фурна, което си е хамалогия и изисква познания и инструмент, ерго - струва пари!
    Другото решение е - преди употреба по една лъжица "Майната му"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    17
    #6

    Re:Вентилатор на печка

    Еми то до там е дошло ,здраве да е .Просто е много досадно ,гледаш телевизия и слушаш музика от вентилатор .Иначе инструменти имам ,но знания ми липсват .Най много да я разваля тотално и да викна хазаина да си я оправя ,защото такава ни е договорката ,ако се развали нещо той си поема разходите по оправянето .Благодаря ви за компетентните мнения .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Re:Вентилатор на печка

    Това е вентилатора на т.нар. тангенциално охлаждане, т.е. да не се загряват (и понякога пукат) мебелите около вградената фурна. И аз го имам на ТЕКА-та и няма начин да го спра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    17
    #8

    Re:Вентилатор на печка

    Моите мебели не пукат то само и това ми оставаше и ще откачим .Да минат празниците и ще търся някой майстор да я оправи ,защото е много неприятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нагревател за печка
    От ivanxxx във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 18-12-19, 20:57
  2. Питане за свързване на печка за баня на мястото на вентилатор
    От LexHammer във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-11-11, 22:53
  3. Микровълнова печка
    От mooncow във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-10, 10:02
  4. Печка за готвене - газ или ток?
    От etg във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 21:18
  5. Готварска печка - 2-ра ръка
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-08, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе