Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree6Одобрявам
  • 3 Post By edi1
  • 2 Post By Jack Krauser
  • 1 Post By SPSt

Боядисване на мебели от масив.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Question Боядисване на мебели от масив.

    Здравейте момчета,
    имате ли си някаква представа по какъв начин бих могъл да си боядисам масичката в бял матов цвят? Първо нужна ли е някаква първична обработка на дървото? Второ, какъв тип боя трябва да използвам? Нужни инструменти и пособия?


    пп. Съжалявам за обърнатата снимка, но явно форума днес е станал с гЪ... нагоре
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    На каква основа е лака, с който е лакирана сега - нитро, полиуретанов, на водна, алкидна........От това зависи каква боя ще се ползва, защото като гледам, няма да можеш да свалиш покритието до чисто заради шарките.Ако е масло, става малко по- сложно, ще трябва да смиваш покритието с химия.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Ще ми се да можех да ти отговоря, от антикварен магазин си я купих в който дори не успяха да ми дадат адекватен отговор на въпроса от какъв материал е направена масичката. Като лаик, мога да ти кажа, че лака не изглежда искрящ, по скоро лъскавината стои като естествена. А покритието не се ли сваля с финна шкурка? От огромно значение ли е типа основа?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.



    ...я нищо му няма на форума...

    - - - - - - - - - -

    На една маса краката ги минах с акрилна боя на водна основа "Sokrates", но първо шкурка до дърво. И търсех този ефект на преливане на тъмно и светло както е в момента твоята масичка. За бяло не знам как ще стане равномерно. По-добре да потърсиш мебелист-бояджия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Сваля се с шкурка, ама тези розетки няма как да ги изчистиш.От значение е основата, понеже боята може да не създаде хубав слой - да стане на черти, да се маже, да надигне лака и такива екстри.Най-добре ще стане да отстраниш слоя със смивка за бои и лакове, ама от тук - Почистване вместо ремонт - Реставрирай сам разрови се и избери съответния препарат.Не си вземай смивка от железариите.Ако покритието е масло, ползвай УЛТРА ПАРКЕТ, ако е лак - ГРАФИТИ РЕМУВЪР. или СВЕРНИКАТОР /ако са го доставили/.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #6

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Благодаря много за полезната информация! Секцията ми пак от дърво, там бях пуснал отделна тема в графа черен списък. Боядисахме я при автобояджия в камера и стана страхотно. Явно ще се търси човек дърводелец, за да подготви масата за боядисване.

    пп. При мен е с краката нагоре...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Масата е хубава, до колкото мога да видя дървото е орех /вероятно/.Аз да ти кажа, не бих я боядисал, макар и да има такъв стил в мебелния свят.Другата ти мебел вероятно е бяла.Акрилните бои са добри за дърво, може тях да ползваш.
    SPSt, Jack Krauser и KI_YOOU харесват това.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #8

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    минаваш я хубаво с "гъбата" шкурка 150 после с другата гъба 220 да матира лака,след това избърсваш хубаво с влажен парцал,после с АМБ (бършеш хубаво да няма мазнотия) и носиш на автобояджията да я пръсне с алкидна боя+амб/мрт (разредител).Става и с водната на сократес но има опасност да се отделя (на капки) от основата ако не си изшкурил хубаво.Затова ти препоръчвам алкидна боя(тя е куче и лови на всичко) и няма опастност да надигне лака .

    - - - - - - - - - -

    видях,че искаш мат.Алкидна мат трудно се намира.Добавя се терпентин в боята за да я матира, но не ти го препоръчвам,Значи ти остава белия мат на Сократес и хубавото шкурене
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    По моя вкус тая масичка е много по-красива в естествения си цвят. Боядисана в бяло ще изглежда като пластмасова маса за 20 лева от Практикер.
    SPSt и bagerista9 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Хубаво шкурене и един лак в настоящия цвят на масичката и ще стане едно бижу. Боядисването с каквато и да е боя ще я накара да изглежда като евтина кухненска маса.
    Това е лично неангажиращо мнение. Успех!
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    От бяло до бяло има един Балкан рязлика, естествено ако добавим и качествено изпълнение тогава резултата е "приказка" - повярвяйте нагледал съм се красоти, но в Испания. Секцията я пръска бояджията с акрилна боя и стана трепач, това мдф-а в кухнята ряпа да яде.
    Трапезната маса и столовете за сметка на това са бял мат, там знам че са от орех защото ходих лично от Еврика да ги вземам. Някак си не пасва на цялостния интериор точно този цвят на масата. Ако жалания и търсен от мен ефект е недостижим за "майсторите" в Русенски окръг, то ще си я поосвежа и ще си я гледам такава.
    Впрочем говедотата от Еконт при превоза я обърнаха с нагоре краката и стъклото е заминало. Чаках 1 ден в повече, за да оправят проблема - естествено с обикновено стъкло рязано в полупияно състояние от майстор стъкларя. Ще поръчам ново, клиър вижън. Има ли смисъл да е калено? Ще го направят с 2см фасет, заради което в краищата от 5мм отиваме на 3мм дебелина. Момчето ме убеждава, че няма нужда от калено стъкло, аз обаче не съм много убеден в думите му.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    При тази маса си иска малко по-реставраторска техника на обновяване, само да отбележа.С шкурка ще се увредят релефите, прекалено ажурни са.Вземи си закалено стъкло.

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #13

    Отговор: Боядисване на мебели от масив.

    Шкурка само гъба от 150 нагоре и шкурене по фладера

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    Щракни една снимка на другите мебели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bagerista9; 10-11-16 в 04:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Електрически пистолет за боядисване
    От avenger във форум Домашен майстор
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-14, 09:26
  2. Боядисване на предния панел на климатика
    От zak7 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 19-07-12, 15:12
  3. Проблем с райд масив
    От sss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 16:28
  4. Странно разпадане на RAID-1 масив
    От MitkoS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-07, 18:04
  5. Външен райд масив
    От Tashov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-06, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе