Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на мултиметър (мултицет).

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1

    Избор на мултиметър (мултицет).

    Здравейте решил съм да си купя свестен мултицет,спрял съм се на няколко модела и ще помоля който ги е използвал да сподели мнение.Моделите на които съм се спрял са Mastech ms8220r,Protek D440,Protek 506,Metex M3850D,Metex M3660D и Fluke 27/FM.Първите два ми предлага мой познат който ги е намерил в чужбина,Fluke 27/FM ми хареса като изработка,а metex ги намерих по-обяви.Ще съм благодарен за отговорите и съветите които ще ми дадете,пуснах тема поради причината,че не намирам нищо написано за тях.

  2.  
     
  3. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #2

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Погледни тук : www.stbbg.com | Продукти . Аз купувам от тук последните години . Доставката е малко бавна .
    Зависи и за какво цел търсиш мултиметър .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Търся нещо което да не е толкова китайско,да има защита срещу погрешно поставяне на сондите да показва точно.Мултицета ще го използвам за общи измервания,решил съм да дам повече от 20лв дано да си заслужават.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Щом си готов да инвестираш по-сериозна сума, мисля че Protek са добър избор. Ползвам моделът им HC-81 повече от десет години и не помня да съм имал проблем с работата му.

  6. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #5

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Fluke 27/FM e произвеждан за военните. Все още се ползва в НАТО, но вече не в USArmy Има високоволтова сонда до 6000V
    Аз бих избрал него.
    http://www.teknetelectronics.com/Dat...27FM105108.pdf
    Този пост е редактиран от fikata; 17-02-14 в 10:45.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Fluke е марката ..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #7

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Вярно е Флуке имат супер точни модели но не са ми по джоба,даже си бях харесал един 85 III който се продава тук но за 400лв.За сега остава protek d440 днес ми споменаха и цената около 100лв,а уреда си е нов и има всички аксесоари които са в комплекта.Другия протек остава за моя познат,а за metex чух доста противоречиви мнения така ,че отпадат и те.Мисля да се доверя и да взема Protek d440,корейски е ,има и автоматичен и ръчен обхват,температура,обороти,и по описание е уж е точен.Единственото което съм чел е ,че бавно си сменяли обхватите,но пък важно е да е точен .

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    От къде в БГ мога да си купя или поръчам добър мултицет True-RMS до около 300лв? Може и по-малко стига да е добър.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #9

    Отговор: Избор на мултиметър (мултицет).

    Търся нещо което да не е толкова баш-китайско, да има някаква защита срещу погрешно поставяне на сондите да показва точно. Имаме един по-голям, сив, не помня марка, но сигурно ще мога да го сравня за точност с него.
    Бюджет 20-30лв


    Да замерва дали има верига, колко живот има дадена батерията... този по-долу има сектор за волтажа на батерии - това не може ли и с волтметъра да се провери?
    С елементарна електроника да може да се тества нещо - евентуално ако почна да сглобявам RC самолетче и др...
    Един ден, да видя нещо по колата дали мога да диагностицирам, да видя плочите на печката работят ли и на колко Ома (т.е. мощност)... имам малък опит със замерванията.

    Спрял съм се на този от лидл Powerfix snimka , засега, понеже има и 3г гаранция и 30дни мъни бек.
    този модел
    На 3та минута се виждат два бушона )
    https://www.youtube.com/watch?v=eXKNMPHsIIQ

    на 53стр има бг проспект за 250V модела обаче

    Повечето в този бюджет са с 3 порта - този е с 4?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Проверка на кабел с мултицет?
    От mirchev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 16-04-09, 19:21
  4. дайте съвет за евтин мултицет
    От kaki във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 22
    Последно: 31-05-08, 17:04
  5. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе