Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

дайте съвет за евтин мултицет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    дайте съвет за евтин мултицет

    дайте съвет за евтин мултицет - има по 6-7 лв. Стават ли?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Зависи за какво ти трябва. Не очаквай, че ще са много точни тези дето струват под 20-30 лева.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #3

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Дали ще 8 или 28 все тая. Взимай такъв който ти харесва на външен вид

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    аз си купих за 8 лв от Конрад със стойка
    много съм доволен.
    За това което ми трябва е 100% точен

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    В "Шон Жо" има по 5 -6 лв същите като в Конрад .По 8 лв са тия с термометър

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    взимай евтин! само гледай да има индикатор за изтощена батерия.щото като падне батерията почват да мерят неточно.ама това е валидно и за скъпите мултицети.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #7

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Дайте модела или снимка!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    digital multimeter DT-838

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Вземи си DT 9208A за иколо 18 лв. Еквивалент е на MY64 и мери до 20 ампрера за разлика от мастеха, който е до 10 ампера. Точността е доста добра. На тези от 5,6 лв са с по-ниска точност. Те са с друго АЦП. За батерията са ти казали, че трявба да е нова за да е точен мултимера. Обикновенно индикацията светва по късно от колкото трябва. Аз по точността си познава кога да я сменя.

  12. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #10

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Незнам дали по-скъпите имат функция като повечето добри калкулатори, а иманно да се изключват примерно след 10min ако с уреда не се работи. Моя е за около десетина лева и един два пъти точно като ми потрябва се оказва, че съм го оставил предишния път на някакво мерене и се е изтощил. Естествено нямам такава батерия под ръка (9V) иииии ми се разваля настроението (да не кажа по-силните думи).

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от lrn
    Незнам дали по-скъпите имат функция като повечето добри калкулатори, а иманно да се изключват примерно след 10min ако с уреда не се работи. Моя е за около десетина лева и един два пъти точно като ми потрябва се оказва, че съм го оставил предишния път на някакво мерене и се е изтощил. Естествено нямам такава батерия под ръка (9V) иииии ми се разваля настроението (да не кажа по-силните думи).
    Точно този за който говорех по горе има автоматично изключване. Аз редовно го забравям включен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #12

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Още един глас за DT 9208A взех го от един магазин окло централна гара за 12 лв
    автоматично изключване е безценно

  16. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #13

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Всичките евтини мултицети не стават за мерене на ток .....и аз имам такива от 6 и от 12 лева и скоро си правих едно зарядно за акумулатори и какво установих .....меря тока на заряд и ....показва примерно 3А мерено с мултицета ..... меря го с DC клещи струващи доста скъпо без да махам мултицета..показанието е същото ::-)))) ...махам мултицета и какво да видя ...показанието е коренно различно :-))) вече е почти 5А....
    В заключение ....евтините мултицети имат голямо вътрешно съпротивление и съответно голям пад на напрежението а ат там и ограничаване на тока :-)))) и не стават за мерене на ток..особено в А.
    Който не вярва да пробва с читави DC клещи и ще се убеди сам !!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Всичките евтини мултицети не стават за мерене на ток .....и аз имам такива от 6 и от 12 лева и скоро си правих едно зарядно за акумулатори и какво установих .....меря тока на заряд и ....показва примерно 3А мерено с мултицета ..... меря го с DC клещи струващи доста скъпо без да махам мултицета..показанието е същото ::-)))) ...махам мултицета и какво да видя ...показанието е коренно различно :-))) вече е почти 5А....
    В заключение ....евтините мултицети имат голямо вътрешно съпротивление и съответно голям пад на напрежението а ат там и ограничаване на тока :-)))) и не стават за мерене на ток..особено в А.
    Който не вярва да пробва с читави DC клещи и ще се убеди сам !!!
    Грешна методика с акумулатор собено , ако е зарядното е импулсно или с еднопътен изправител.
    За проверка - измери ток от стаблизарон токоизточник и товар активен резистор.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #15

    Re: дайте съвет за евтин мултицет

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Всичките евтини мултицети не стават за мерене на ток .....и аз имам такива от 6 и от 12 лева и скоро си правих едно зарядно за акумулатори и какво установих .....меря тока на заряд и ....показва примерно 3А мерено с мултицета ..... меря го с DC клещи струващи доста скъпо без да махам мултицета..показанието е същото ::-)))) ...махам мултицета и какво да видя ...показанието е коренно различно :-))) вече е почти 5А....
    В заключение ....евтините мултицети имат голямо вътрешно съпротивление и съответно голям пад на напрежението а ат там и ограничаване на тока :-)))) и не стават за мерене на ток..особено в А.
    Който не вярва да пробва с читави DC клещи и ще се убеди сам !!!
    Когато мериш токове от такъв порядък разкарай оригиналните кабеляци на мултицета и използвай нещо по сериозно като сечение пъхнато в дупките. Разликата в токовете ти идва от съпротивлението на кабелите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-10-14, 11:51
  2. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  3. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  4. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  5. Дайте съвет за евтин лаптоп.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-05, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе