Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Изолация на коминно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1

    Изолация на коминно тяло

    Здравейте!
    Извинявам се предварително, ако темата не е за този раздел, но не намерих по-подходящ, а се надявам на малко помощ, понеже строителните ремонти не са ми силна част.
    Проблемът ми е следният:
    Живея в панелен апартамент и през едната стая минава коминно тяло. Комшията отдолу през зимата се отоплява с твърдо гориво и гори бог знае какво. В резултат на това в моята стая се разнасят странни и отвратителни миризми, които явно се просмукват през фугите между отделните елементи на коминното тяло. Искам да изолирам с нещо това тяло и след като залепя отгоре тапети, да не се пропускат миризми от комина.
    Дали е възможно да се направи с течна гума-нещо като това или това? Ако нещо от тези става, ще трябва ли да се използва полиестерно платно, след като няма да изолирам влага, а само въздух?
    Ако има по-подходящи материали, които мога лесно да нанеса на сравнително тънък слой, ще се радвам да ме насочите.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Не би трябвало да е от фугите. То има мазилка върху всичко. Огледай и помисли от къде другаде може да е.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Има мазилка, шпакловка, n на брой слоя постна боя, тапети, но и има пукнатини. Не виждам откъде другаде може да е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    От фугите и пукнатините е.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    А ще мога ли да ги запуша с тази течна гума?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Често срещан проблем. Мой колега имаше подобни проблеми. Мисля, че къртиха мазилката до гол панел, а след това обличане с XPS + нова мазилка, но фугите дали са запълвани и с какво, не помня да сме коментирали.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #7

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    От фугите е.Проблема има пандемичен характер.Лично съм грундирал със специален грунд по няколко пъти,по няколко ръце лепило съм нанасял...Пак понамирисва.Единствения доказан начин за справяне с проблема без къртене е на балдъзата.Облепи цялото коминно тяло с дебело алуминиево фолио,и отгоре шпаклова.Вече от доста години забрави за проблема.Лошото е ,че не си спомя как точно са и направили шпакловката върху фолиото...Не и излезе ефтино,но пък е безгрижна.В момента се продават готови,декоративни алуминиеви самозалепващи се плочки за тая цел.20 кинта квадрата.Аз мисля да залепя хубава винтидж теракота ,промазана,кафява.Без фуги.Пак 2о кинта квадрата,аз ще си я лепя,и е страшно красиво
    А иначе и изомакса ще помогне,първо грунда,после мембраната,и след нея три ръце.След това шпакловка.Не съм се сетил за изомакса,но лошото е че той остарява бързо,за една година е отишъл,поне тоя който слагах на покрива.Изгоря.Има хубав немски на кьослер мисля че беше ама е скъп.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Смятам да използвам това първо за грунд и след това за основна изолация. Чудя се дали да слагам платно като това при условие, че не гоня хидроизолиране и дали няма да стане доста дебело. Отгоре ще има тапети и не искам да се вижда разлика в нивата. Как мислите дали 2 слоя течна гума без платно ще свърши работа?
    Иначе и комшията над мен има същия проблем и каза, че го е решил с цялостно облицоване на комина с фаянсови плочки, но мен лично такова решение не ме кефи.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #9

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Ако човека под тебе пали,няма да мине номера с течната гума.Дори и да няма креозот в тялото,който да не дава господ никога да се пали,то пак след един сезон гумата ти (която всъщност не е никаква гума) ще изгори.Плочките също падат да знаеш.Имам случай.Най сигурното запечатване е дебело фолио,запомни.
    пп.Това е нещо много упорито и жилаво.Смятай че грундирам по два три пъти със скъп запечатващ грунд,после мажа две ръце лепило за тежки камъни ,и пак миризмата на сяра пробива....
    Този пост е редактиран от ponyasd; 11-08-17 в 23:25.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    И как няма креозот?
    И какво мирише?
    След време,даже ще избие-пушек !

    И какво ще стане,като се запали комин в панелка?? Сигурно и блока ще изгори??

    Това е сифонен комин,който е изграден от бетонни тръби .
    Първо,няма как да се запали,защото запушването е високо от пламната температура и прекратява достъпа на кислород.Второ коминът е малко запушен и пропушва от фуги на плочите,защото е с намалено сечение.
    И трето,когато се запуши както трябва колегата ще разбере със сигурност.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-08-17 в 21:42.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Бетонни тръби-не, коминни профилни тела-да. Мирише отвратително само, когато пейзана запали кюмбето. И не мирише на кюмюр или сяра, а на мърша или бог знае какво. Комина едва ли е запушен или поне не нацяло. Пушек още не избива, сигурно тапетите го спират.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Първо,комшията да изчисти комина.
    Ти махаш тапетите от коминното тяло.
    Всички фуги ги отваряш,около пет милиметъра и пълниш с червения силикон.
    След това ще ти кажа какво да направиш.
    Но първо тези две.

    Кагато ти писне от този!
    Пиши на лични,за да ти кажа как да го откажеш от кюмюр,дърва..
    Преди години отказах един тарикат,който си мислеше,че комин никога не се чисти.

    Основният комин е от бетонни тръби,които са с профил и залепени.Връзката на всеки апартамент е с тела и се прави по средата на следващия.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-08-17 в 22:14.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Благодаря за съветите, но смятам да се придържам към първоначалния си план. Ако пък не стане и продължи комшията да ме парфюмира, винаги мога да го наводня и от контактите му да потече чиста чешмяна вода.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Няма смисъл от водата.
    Има много културен начин,без да се усети.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Изолация на коминно тяло

    Малко отзиви след началото на отоплителния сезон и след ремонта на стаята. Придържах се към първоначалния си план и следните стъпки:
    1. Един слой бяла течна гума, леко разреден с вода за грундиране, нанесен с четка и се чака да изсъхне нацяло.
    2. Втори слой течна гума, без да се чака да съхне.
    3. Полиестерно платно и веднага след това още един слой течна гума. Изсъхва нацяло.
    4. Две ръце бетон-контакт с кварцов пясък.
    5. Тапети.
    В резултат на интервенцията и след като комшията почна да пали кюмбето, миризми тази година няма. Аз съм доволен от резултата.
    Дано постът е полезен на хора, които имат подобен проблем и като мен не обичат /меко казано/ строителните ремонти.
    Методът е сравнително евтин и тип "Направи си сам".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на тръбите на външното тяло
    От hristoslav2 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-18, 08:30
  2. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 11:04
  3. Монтаж на външно тяло върху външна изолация
    От DarkSide във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 01-12-15, 00:24
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 15:24
  5. Може ли да се сложи външното тяло на сграда с 16 см. изолация?
    От Mega във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-10, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе