Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree5Одобрявам

Изолация на под

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1

    Изолация на под

    Здравейте,

    Предстои ми да подменя ламната в дневната. Пода е доста студен, понеже апартамента е над гаражи (2 гаражите на тавана има 10 см стиропор). Мога да сложа подложка макс 10-12 мм, защото имам и плочки в помещението и ще се получи грозен праг при по-големи разлики.
    Моля дайте съвет кой е по-добрия избор - 10 мм XPS и отгоре направо ламината, друг материал и комбинация ( да речем 6 мм xps + 5mm вата).


    Благодаря предварително,

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Отговор: Изолация на под

    За под трябва товароносимост. В противен случай ще хлътне от тежестта на мебелите.
    Не съм сигурен, че се предлага някаква вата за под. Поради същата причина.
    Има специален подов XPS с по-голяма плътност, над който се поставя ситна метална мрежа + замазка. После самото подово покритие.
    Но с твоите ограничения за размера не знам дали въобще нещо може да се направи. А и дори да се получи нещо, ефектът от гледан точка на термоизолацията на пода ще е минимален. Освен това и самите плочки ще "дърпат" топлината. От написаното съдя, че и под тях няма термоизолация.
    Успех!

    Аз изолирах бетонна плоча на партер с 25мм XPS + мрежа + замазка + самонивелираща + 10мм подложка и ламинат. Общо приблизително 30мм. Въпреки това се усеща хлад, когато стъпя по чорапи или бос.
    Но поне съм сигурен, че няма да има проблеми с тежестта на мебелите.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #3

    Отговор: Изолация на под

    В останалите стаи съм използвал 30мм подов xps, там имам спалня, мебели... и не е мръднал. Не мисля, че е необходима замазка над него, няма къде да избяга. Питам за конкретната ситуация, защото съм ограничен в нивото. Относно ватите, има нелоши кокосови такива - 5мм.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Отговор: Изолация на под

    Аз написах как трябва да се направи според системите за подова изолация. Иначе всеки решава дали да се възползва от опита на препатилите.
    Можеш да сложиш каквото искаш на пода, както и дали да има замазки от различен вид. Въпросът е ще има ли в действителност желания резултат като качество на топлоизолацията.
    Колкото до изолацията на тавана на гаражите - дори и всичките под твоя апартамент да са изолирани качествено, в което се съмнявам, остава т.нар. термомост. Плочата е свързана с останалата част на сградата и винаги топлината ще се губи в най-студената й част. Ако отвън цялата сграда не е изолирана качествено, положението е още по-зле.
    Остава ти варианта да компенсираш големите топлозагуби загуби за твоя сметка с повишени разходи за отопление. Мои познати живеят от над 20 години на 1 етаж в панелка над неотопляеми избени помещения. Става въпрос за североизточна България. След вложени много средства в термоизолации над и под пода, буквално мръзнене през зимите сега се отопляват на локално парно с котел. Температурата при -15 не е падала под 25 в целия апартамент. Но не знам колко им струва това като сметки. Последно бяха на природен газ.

  6. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #5

    Отговор: Изолация на под

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми да подменя ламната в дневната. Пода е доста студен, понеже апартамента е над гаражи (2 гаражите на тавана има 10 см стиропор). Мога да сложа подложка макс 10-12 мм, защото имам и плочки в помещението и ще се получи грозен праг при по-големи разлики.
    Моля дайте съвет кой е по-добрия избор - 10 мм XPS и отгоре направо ламината, друг материал и комбинация ( да речем 6 мм xps + 5mm вата).


    Благодаря предварително,
    Какъв е бюджета за кв. метър ?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #6

    Отговор: Изолация на под

    5-30 лв на квадтат е ок, 18 квадрата ми е ламинираната част на дневната.

    Gena_bs, има термоностове по пода само. Външната изолация съм я правил аз и е 20см., вътре е още 5 каменна вата. Пода е проблема. Другия апартамент с полиоретан + 10 см подов xps + вата стана ок, но там не гонех нива, просто исках да се направи. В този апартамент условията са такива - 1-1,5 см макс. мога да си позволя.
    Този пост е редактиран от sevastaki; 17-04-17 в 21:05.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #7

    Отговор: Изолация на под

    Така, в Джъмбо продават едни детски килимчета от микропореста гума 10мм, подобни на тези, но без картинки:
    http://kasida.bg/userfiles/productla...uct_113496.jpg
    10лв струва парче 1.20 х 1.20 метра.
    Изолационните свойства на този материал са удивителни ! ! !
    Положен на бетонен под на 1ви етаж, под който има сервизно помещение БЕЗ прозорци при -20 тази зима даваше топъл под.
    Няма влага, няма мухъл !

    Естествено микропореста гума (синтетичен микропорест каучук със 100% затвореност на клетката) се продава и на рола по строителните хипермаркети и складове, обаче там е по-калпава - първо е по-мека и не е подходяща за под ламинат, второ при силен натиск се пробива.
    Въпросните детски килимчета са невероятно здрави - няма пробиване, освен това почти не пружинира. При поставяне под ламинат не се усеща изобщо пружинен ефект !
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 17-04-17 в 21:30.
    ivodivo и Miro1972 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #8

    Отговор: Изолация на под

    Тъкмо си лежа с детето на него... впечатлих се, че е доста топло (под него има килим).


  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #9

    Отговор: Изолация на под

    Да, материала е точно като този на твоята снимка, обаче тези килимчета, за които говоря (1.20 на 1.20м на 10мм от 4 части) са по-добри!
    Тези твоите са по-тънки и от много детайли, а и по-скъпи! Мисля, че са и малко по-меки.

    п.с. Има и още по-добър материал, но цената няма да ти хареса никак : полиамидни плоскости или полиамидни ленти. Използват се за изолация на хладилни камери и за временни врати в такива (прегради, врати), също за прекъсване на термомоста в алуминиевите дограми. По-добре да не го обсъждаме този материал, защото цената е 500лв/кв.м за 10мм ....
    http://shop.cryogen.bg/%D0%9F%D0%BE%...B8%D1%81%D1%82

    Успех!
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 17-04-17 в 22:36.
    sevastaki одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Изолация на под

    Нещо, коефициента за топлопроводност не потвърждава добри изолационни качества.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: Изолация на под

    Това килимче от Джъмбо дали става за поставяне под паркет?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Отговор: Изолация на под

    Аз го направих така на целия етаж с EXP:

    Под него имам естествен паркет, а под него 5 см. замазка с перлит. Доволен съм много от ефекта.
    Batse одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #13

    Отговор: Изолация на под


  17. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #14

    Отговор: Изолация на под

    Тоя сух под на кнауф доста ми идва от към дебелина.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Изолация на под

    Безмислен е - слаба изолация - по скоро може да се ползва вместо традиционните подови замазки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. савет за изолация
    От mirort във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-14, 23:16
  2. Време е за изолация
    От aleksenergo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 23:06
  3. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  4. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  5. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе