Резултати от 1 до 2 от общо 2

Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация

    Все още не съм избрал марката и модела климатик, но ме терзаят въпросите с монтажа.
    Проблема е, че нещата са правени на принципа "когато има пари" , а не наведнъж.
    Апартамента има външна 6 см. изолация (или 7 не знам точно), но е от стиропор , а не по-твърдия фибран.
    Сега искам на стена с такава изолация да монтирам външното тяло на климатика и е ясно, че стойките ще останат върху изолацията.
    За да е пълна картинката пък вътрешното тяло ще е върху гипсокартон на конструкция и тръбите ще минават през гипсокартона-панела-външната изолация.
    Има ли за какво да се притеснявам и да внимавам при монтажа на външното и съответно вътрешното тяло?
    На втория етаж съм и има ли възможност външното тяло да се монтира със стълба на такава височина?
    Единственото, което съм решил до сега със сигурност е , че ще има тампони на външното тяло.

    Благодаря за мненията.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация

    Най-добре е да се изреже стеропора, за да легнат стойките върху твърда основа. Иначе, рано или късно, ще се получат проблеми. След това, можеш да върнеш изрязаните парчета на местата им, така че да не се нарушава драстично топлоизолацията и естетиката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 19:09
  3. Монтаж на външно тяло в мазе ?
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-11, 21:33
  4. Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?
    От ostrieto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 48
    Последно: 19-09-10, 00:26
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе